Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy írjam körbe külsőleg a...

Hogy írjam körbe külsőleg a főszereplőt egy könyvben?

Figyelt kérdés
Hali,történetet írok és nem tudom pontosan hogy írjam le külsőleg a főszereplőt,maga a főszereplő szemszögéből írodik,de szeretnék tanácsokat kérni mégis hogy írjam le,mert gondolkoztam azon hogy egyből avval kezdem hogy körbe írom,de az milyen már?

2023. jan. 18. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"egyből avval kezdem hogy körbe írom" EZT MÉG VÉLETLENÜL SE.

Én nem értek az íráshoz, de olvasóként ajánlom, hogy ezt ne.

Olyasmiket írhanál, hogy "ahogy futottam, szőke hajam lobogott a szélben" meg "belenéztem a tükörbe, ahonnan egy élénkzöld szemű lány nézett vissza rám" ilyesmiket a sztoriban elvétve

2023. jan. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egy nem ajánlott dolog. Képet meg ne nyomj be róla, az nagyon gáz. Van egy oldal, amit a könyvmolyképző oktatásra használ, ott van fent egy csomó jó cikk íróknak: néz szét, szerintem ott sok kérdésedre választ kapsz.


[link]

2023. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Például mondjuk felkel, megnézi magát a tükörben, és elmélázik magán.
2023. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
A tükrös dolog amit tipikusan a kezdők hibájának szoktak leírni. A valóságban mikor leltározod a hajad szemed színét a tükör előtt? Max ha a szüleidtől kaptál valami cuccot ami ordítóan pocsék a hajszínedhez...
2023. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
4: Mondjuk egy buli után? Betegség miatt?
2023. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Értelek, de akkor sem a szemszíneddel vagy elfoglalva, hanem hogy sápadt-vagy -e cserepes-e a szád, vagy elkenődött-e a sminked. A tükrös megoldásnál még az a legreálisabb, hogy valami miatt nagyon fontos a saját kinézete a szereplő számára, és variálja a cuccait, hogy miben fog jól kinézni. Mi nem sápasztja, mi tereli a szemeire a figyelmet, mitől nem virítanak a szeplői ha vannak.
2023. jan. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, ezt a tükrös dolgot nem úgy értettem, hogy "belenéztem a tükörbe, és nyugtáztam hogy zöld a szemem" és szerintem a többiek sem
2023. jan. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki tanácsát,minden esetre gondolkodni fogok rajta,és örülök hogy mások szerint is gaz ha egyből a kinézettel kezdek
2023. jan. 18. 23:56
 9/12 harebell ***** válasza:
100%
Ne legyen benne egy konkrét leírás a külsőről, az olyan erőltetett. Elvétve legyenek utalások a történetben, az is úgy, hogy természetesen hasson. Pl alapjáraton senki nem morfondírozik magában azon, hogy alacsony vagy szőke hajú, de ha itt-ott beleírod, hogy nem éri el a felső polcot vagy nem lát a tömegben lábujjhegyen sem, akkor kiderül. Vagy pl megemlíted, hogy nyáron kiszívta a hajszínét a nap, vagy irigykedik másnak a hajszínére és összehasonlítja a sajátjával, ilyenek.
2023. jan. 19. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Anonim 9,értem,nagxon köszönöm a válaszodat
2023. jan. 19. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!