Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan ússzam még a koncertet...

Hogyan ússzam még a koncertet fogyasztás nélkül?

Figyelt kérdés

El akarok menni saját városomban egy koncertre. Jövő héten lesz, szombat este egy étteremben. Szándékosan nem írom meg sem a város, sem a zenész, sem az étterem nevét, egyrészt nem lényeges, másrészt nem akarok felismerhető lenni.


Ha bármilyen vendéglátóipari egységben van egy rendezvény, akkor nálam nagyon erősen szétválnak a dolgok. Ha direkt fogyasztani megyek, mindenféle rendezvény nélkül, akkor fogyasztok és nem érdekel a mennyiség és az ár. De ha rendezvényre megyek, akkor igyekszem megúszni fogyasztás nélkül, egyszerűen azért, mert nem a hely és a fogyasztás miatt megyek, hanem a rendezvény miatt.


Ezt az eseményt meghirdették Facebookon is. Oda írták, hogy ingyenes, de regisztrációhoz kötött, és megadtak egy e-mail címet, asztalfoglaláshoz, de nem derült ki a leírásból, hogy a regisztráció és az asztalfoglalas ugyanaz-e, vagy lehet foglalás nélkül is regisztrálni. Ez azért fontos, mert ha csak odamegyek és leülök egy eldugott asztalhoz foglalás nélkül, akkor talán nem várják el annyira a fogyasztást, de ha asztalt foglalok, akkor valószínűleg elvárják. Honnan lehetne ezt megtudni? És ha esetleg a regisztráció az asztalfoglalást jelenti, akkor hogyan lehet fogyasztás nélkül megúszni? Nem szeretnék ilyesmire költeni, mert nem emiatt megyek, hanem a koncertre. Elfogadható, ha azt mondom, hogy én csak a koncertre jöttem, nincs nálam pénz, vagy inkább az időhúzás és a "még nem sikerült választani" szöveg válik be? Vagy más módon oldanátok meg a helyzetet fogyasztás nélkül? (A biztonság kedvéért viszek valamennyi pénzt, hátha fogyasztásra kényszerítenek, de jó lenne megúszni anélkül.)



2023. okt. 20. 18:48
 1/6 A kérdező kommentje:

Belépős rendezvényekre eleve nem járok, csakis ingyenesre.


Amúgy leírtam, hogy miért nem fogyasztok szívesen. Azért, mert most más a cél. Ha direkt fogyasztani megyek, akkor nem érdekelnek a költségek, de ha nem fogyasztani megyek, hanem rendezvényre, akkor hagyjanak békén.


Amúgy meg arra a kérdésre, hogy hogyan ússzam meg fogyasztás nélkül, nem az a válasz, hogy fogyasszak, tehát nem igazán a kérdésre válaszoltál. Inkább a bejegyzés végén leírt módszereket véleményezd, hogy szerinted melyik válna be. Érdekel erről a véleményed. És a többi hozzászólóé is.

2023. okt. 20. 20:01
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Ha ilyen szinten kényszeres vagy, akkor szerintem ne koncertre menj, hanem pszichiáterhez.
2023. okt. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Miért lenne ez kényszeres?
2023. okt. 20. 21:03
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem, miért töröltetted az első válaszomat, de nem is érdekel

Remélem kidobnak, amikor leülsz és foglalod a helyet a fizető vendégek elől...

Egyébként kintről is hallani a zenét, ha sokba kerül egy pohár üdítő

Töröltesd ezt is

2023. okt. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Kérdezz rá a szervezőknél. Senkit nem kényszeríthetnek fogyasztásra.
2023. okt. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Végül is volt fogyasztás, de csak a koncert utáni ingyenes kóstoló, ami mindenkinek járt. :)


EZT A KÉRDÉST MÁR NEM FIGYELEM TOVÁBB, MEGVOLT AZ ESEMÉNY, MÁR NEM AKTUÁLIS.

2023. okt. 29. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!