Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért én fizetem a kényelmi...

Miért én fizetem a kényelmi díjat ha a mozijegyet nem a pénztárban veszem hanem online?

Figyelt kérdés
Nekem van többletmunkám a dologgal, elvégzem a pénztáros helyett a munkát és nem értem miért nekem kerül ez nekem több pénzembe. Ha nem sikerül elmagyaráznotok ezt akkor ezentúl majd odamegyek a pénztárba és beböfögöm mire kérem a jegyet.

dec. 28. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a kényelem, hogy nem kell elmenned sorba állni és úgy jegyet venni.

De még mindig jobb, mint az egyik oldalon, ahol felszámolnak 800ft-ot arra, hogy otthon nyomtasd ki a jegyet. :DDD

dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A következőképpen kell ezt pénzügyi értelemben megközelíteni.


A mozinak van egy pénztárosa, akinek a fizetése x összeg. Ez az összeg nem változik, ha óránként nulla, meg ha száz jegyet ad el, akkor sem. Keres valamennyit, és nyolc órában ott ül.


Ebből az is következik, hogy azzal, hogy te megveszed online a jegyet, nem spórolsz meg effektíve munkát a mozinak, forintosítható módon semmiképp, hiszen ő a pénztáros fizetését adja, ha online veszed a jegyed, ha nem. Erőforrást spórolsz nekik, de annak ebben a kontextusban most nincsen pénzben kifejezhető értéke (egy másikban, ha mondjuk a mozi részéről erőforrás menedzsmentről beszélnénk, hogy mennyi jegyet vesznek online és ehhez képest mennyi lenne az ideális pénztáros mennyiség, hogy a pénztárosok a munkaidejük 70%-ában ne a töküket vakarják, akkor ott lenne).


Magyarul itt a kényelem az valóban neked lehet szempont, hogy ne kelljen oda menni nem tudom mennyivel előtte és sorban állni, meg ne adj Isten azt hallani hogy elfogyott a jegy, eldöntheted hogy megveszed online a jegyet. Ha szeretnéd. De ha nem, mehetsz nyugodtan, a pénztáros ott lesz.


Illetve ezeknek az online fizetési megoldásoknak volt egyrészt a mozi részéről gondolom fejlesztési költsége, vagy ha az nem is, akkor üzemeltetési mindenképp van, ezeket is lehet adott esetben a kényelmi díjjal kompenzálni. Hiszen még egyszer: attól, hogy te online veszed a jegyet, a mozi költségei nem csökkennek, és nem jó neki ha minden online vásárlón veszít pl. 50 vagy 100 forintot. Egy mozinál, a hónap, vagy az év végén, az összes nézőszámmal felszorozva, azért ez már szabad szemmel is jól látható összeg.

dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 ha az Eventimre gondolsz, akkor megsúgom, nem 800 ft-ot számolnak, hanem egy bizonyos százalékot. mikor mi vettünk ajándékba jegyet, akkor az otthon a saját nyomtatódon való nyomtatás 2500 körülre jött ki. (plusz az említett kényelmi díj persze).


vagy többre. igazából kitöröltem az emlékezetemből és megfogadtam hogy messziről elkerülöm azt a xart.

dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2 Egy gyors kérdés. ha a nem online veszem a jegyet akkor a mozinak kevesebb lesz az online vásárlásra fordítandó költsége? ugye nem? csak mert ha elmész és a pénztárban veszed meg, ennek ellenére mégiscsak kevesebbet fizesz, szóval valahol sántít az érvelés.
dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az online vásárlásnak egyébként komoly előnye hogy mindenféle rád helyezett vélt vagy valós nyomás nélkül tudsz olyan időpontot/ülőhelyet választani amilyet szeretnél.
dec. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!