Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Jó lett ez a "családos"...

Jó lett ez a "családos" történetem?

Figyelt kérdés

I. fejezet


Boldogtalan élet


Minden olyan szép volt Ty és Olívia nagyon boldogok voltak, Olívia első gyermekét várta, Pault. Nagyon örültek mikor megtudták hogy gyermekük lesz...

Minden olyan mesebeli volt a 7. hónapig..

Akkor aztán történt egy baleset, Ty autóbalesetet szenvedett, és meghalt


Épp ment az úton egyszer csak megcsörrent a telefonja, a főnök volt az

"Szia Ty, elfejtettem mondani, nálad vannak pénteki könyvelések?"

Ty elkeezdte keresni az autójában, nagyon belemerült a kutatásban, csak ennyit nyögött a készülékben

"persze, egy pillanat, majd vissza hívom"

És már le is rakta, megint kutatott, fél szemmel az útat nézte, de elég volt egy rossz pillanat, és egy kamionba ütközött..


Mentők, rendőrök, tűzoltok szirénázva sűvítettek a helyszín felé.. Ty még élt, bevitték a kórházba, egyszer csak befut a kórház ajtaján Olívia

"hol van a párom, jól van? Mit történt?"

Egyszer csak egy ősz hajú 60-as férfi ment oda hozzá

"Jó napot, én vagyok a párja kezelő orvosa, rossz hírt kell közölnöm önnel"

"Mondja kérem mi az a rossz hír" mondta a legszomorúbb szemmel Olívia

" A párját már nem sikerült megmentenünk, mire beéltek már alig élet, egyszer csak meg állt a szíve és nem tudtuk vissza hozni, nagyon sajnálom"

Olíviának könny szökött a szemében, most hogy minden ilyen jó volt, a felhők közt érezte magát, elvesztette akit a legjobban szeretett..

---------------------------------------------------------ű

Kíváncsiak vagytok hogy mi lesz a történet folytatása?

És szerintetek jó lett?


2011. júl. 20. 20:01
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen utolsó, épp most vettem elő egy könyvet!
2011. júl. 20. 20:57
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát bocsáss meg, de szerintem ez pocsék. Kiérzik belőle, hogy csak unalmadban billentyűzetet ragadtál és gépelted ami éppen jött, egy unalmas, százszor ellőtt sztorit nulla fantáziával, a végsőkig nyomorított mondatokkal, mindezt úgy, hogy az élethűségnek a szikrája sincs meg benne.


Egy történet írásának nem lehet csak úgy, poénból nekiugorni, különben ilyen és ehhez hasonló érdektelen, általános iskolás szintű fogalmazás lesz az eredmény. Javaslom olvass, olvass sokat, ha írni akarsz. Így rögzülnek a témák rögzülnek a leírások és egy bizonyos tapasztalatszerzés után te is képes lehetsz úgy csavarni a mondatokat, mint egy író. Profi valószínűleg soha nem leszel, ez már most egyértelmű, de egy izgalmas novellát összehozhatsz, csak figyeld, hogy csinálják a "hivatásosak". Persze nem azt mondom,hogy plagizálj, és azt se, hogy túlbonyolítsd a szöveget. Előbbinek semmi értelme, utóbbi pedig kifejezetten idegesítő.


Aztán, sztori. Kell egy csavar, legalább. Bár egy ilyen semmilyen történetet leírni is kár. Már az első két mondat után lehet tudni, hogy mi lesz a vége. Ha meg már mégis egyszerűségre törekszünk, tovább kell húzni a sztorit részletek bemutatásával. Például mit tudunk meg Ty-ról? Hogy férfi, azon kívül semmit. És Olíviáról? Hasonló kaliber. Itt jegyezném meg, hogy a magyar nevek annyira kimentek a divatból, hogy már novellákban sem használják őket? Persze ez nem hiba, csak nekem úgy szembeötlött.


Aztán egy fejezet nem ekkora. Ez egy könyvben egy oldalt sem tenne ki. Ekkora terjedelem alatt egy szereplőt nem lehet még csak felvázolni se, nem hogy egy történetet. Egy előbbi válaszoló idézte Stephen Kinget. Az ő könyvei nem (csak) a sztori hosszúságától és mélységétől olyan vastagok, hanem a szereplők bemutatásától. Annyira részletesen és érdekesen mutatja be karaktereit, hogy az ember szinte azt hiszi, ő is ismeri őket, beszélgetett velük egy sör mellett.


Végezetül bocsi a sok papolásért, természetesen én sem vagyok író, csupán néha próbálkozom egy-két abszolút kezdő történettel (bár ennél azért egy fokkal komolyabb szinten :P).

2011. júl. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Én most megnéztem általános iskolás másodikos koromban írtam ilyen stílusban. o.O
2011. júl. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: Köszönöm szépen, ezzel sokat segítettél, holnap egy újjat írok, és megint megkérdezem, szerintem rá ismertek!
2011. júl. 21. 01:03
 25/31 anonim válasza:
100%
ha nálad 20 perc egy fejezet megírása akkor ez a könyv pocsék lesz. én is könyvet írok, már 7 hónapja... és nálam egy fejezet megírása napokig is tarthat ... természetesen általában 20, vagy harminc oldal. azt tanácsolom hogy rendszeresen nézd át az írásodat, és vigyél egy kis színt is az egészbe ;)
2011. júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most megint írtam ki egy kérdést, de szerintem ez sem az igazi, bár nekem a fejeztek nem sok oldalak, egy kicsi füzetben, 2 oldal, de azért mert szeretem ha a történetre kiváncsiak az emberek hogy hogy fog végződni, mi lesz az Xy.al, én ezt szeretem a könyvekben is :-)
2011. júl. 21. 15:13
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, h az emberek a történetre kíváncsiak, de csak akkor, ha bele tudják élni magukat a sztoriba. Tőmondatokkal, és kis füzetben 2 oldalas fejezetekkel ez sehogy sem fog működni...

Úgy néz ki, nem nagyon érted, mit magyarázunk neked:) Vagy ha érted is, de leszarod.

2011. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 ava87 ***** válasza:
100%

Hajjajj, értem én, hogy mire gondolsz, csak ez így nem lesz jó. Oké, pl. az ilyen Jókaira jellemző tájleírásokat én sem szeretem, amikor Az aranyembert kellett olvasni, bevallom, sokszor kettesével lapoztam.

De a szereplőket be kell mutatni, meg kell ismertetni, nem elég, ha csak te tudod elképzelni, hogy milyenek. Ha csak ennyiket írsz róluk, nem válnak az olvasó számára húsvér figurákká, kb. annyi, mintha az anyakönyvi kivonatukat olvasgatnánk.

Van a szereplőidnek bármiféle hátterük? Kik ők, honnan jöttek, hová tartanak? Milyen emberek? Milyen szokásaik vannak? Sajnos a te történeteidben nem többek, mint kesztyűbábok.

Aztán az adott pillanatot megragadni, leírni, az is egy külön dolog még. Hogy a szereplőnek mi járt épp a fejében, milyen benyomásai voltak, hogy érezte magát, stb. Ez sem derül ki abból, amit leírtál.

Ezek itt kb. annyira érdekesek, mintha azt olvasnám valahol, hogy "Tamás ebédre spenótot evett. Utána elmosogatott, de sajnos összetört egy tányért. Másnap elment a boltba, és vett egy másikat."

Tényleg én is azt javaslom, hogy addig ne kezdj bele ilyesmibe, amíg nem olvastál NAGYON sokat. Figyeld meg, hogy lehet jól ábrázolni a karaktereket, hogy lehet leírni életszerűen az eseményeket. Na meg jusson eszedbe valami olyan történet, amit előtted még nem írtak le százezren, vagy legalább ha olyasmiről írsz, ami nem valami hatalmas újdonság, akkor mutasd be más szemszögből, mint ahogy előtted tették.

2011. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Én is írtam már ide, csak belinkelnéd azt a kérdést, amit megint feltettél?
2011. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Lehetne előtte valami bevezető :D nem kéne egyből belecsapni a lecsóba. Érdekel a folytatás :)Írj privátot!
2013. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!