Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Budapestiek! Hogy telik egy...

Budapestiek! Hogy telik egy napotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most voltam nyaralni az unokatestvéremnél,aki Pesten él. Hogy is fogalmazzak,mivel vidéki vagyok elég fura volt a rohanás meg minden.Rengeteg türelmetlen,rosszindulatú emberkével futottunk össze,valahogy nem éreztem annyira jól magam. Mondjuk a Szabadság téren,ott nagyon jó volt időzni,illetve a csendesebb helyeken. Ti hogy ítélitek meg az embereket? Hogy telik egy napotok?(hétköznap,ill hétvége) Hova szoktatok eljárni? Elnézést,hogy ennyit kérdezősködöm,csak érdekel,hogy Ti hogy látjátok ezeket a dolgokat. Előre is köszönöm! :)

18L


2011. aug. 16. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Munka, utána meg ami jön... nekem viszont hiányzik a rohanás, a nyüzsgés ha nincs. Nyaralni is nagyvárosba mentünk, egy kis tengerparti faluban, ahol a tengeren kívül nincs más, 3 nap után beugranék a cápák közé vagy felakasztanám magam egy pálmára. Kisvárosokat is hamar elunom, egyszer Hollandiában voltam egy kisvárosban, negyedik nap már a vonatállomáson néztem a térképet, hogy merre van egy nagyváros.
2011. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Szia, én budapesti vagyok, de a rosszindulat inkább a nemzetünk jellemzője és vidéken is találkozom vele.

Miskolcra jártam egyetemre, de mindig is Budapesten éltem.

A zajt szeretem és utálom is. Most családi házban lakunk, itt aztán meg is halhat az ember észre sem veszi a szomszéd. A társasház sem jobb, zavarnak a szomszédok, tapintatlanok. Az utcazajt szeretem, de persze nem azt, amikor verik szét a járdát.

A munkaidőm rugalmas, tolmács és fordító vagyok, így nehéz megmondani, hogy mi a napirendem. Sokat dolgozom és a gyerekemet nevelem egyedül.

2011. aug. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Én kijjebb lakom, nem a belvárosban. Suliidőben felkelek, összekészülök, elmegyek suliba aztán hazajövök. Ha nincs suli vagy itthon vagyok egész nap, vagy bemegyek a belvárosba, találkozom barátokkal, sétálunk a Váci utcában, beülünk Mekibe, vagy csak simán egyedül elmegyek az Andrássy útra sétálni. (imádom!) Barátommal ha találkozom, elé megyek mikor befejezi a munkát, általában csak annyi időnk van, hogy haza kísér, vagy én őt, esetleg sétálunk a Duna-parton. (Ő ott lakik.) Hétvégén ha Pesten vagyok, akkor vagy én megyek barátomhoz, vagy Ő jön hozzám. Olyankor többnyire nem megyünk sehová, hanem otthon vagyunk. De ha mégis, akkor ugyan csak Duna-part, vagy pizzázunk barátokkal. Bulizni hétköznap szoktam általában Morrison's, vagy Szimpla kert, vagy csak beülünk valahová iszogatni, ami épp útba esik. Szerintem bunkó emberek mindenhol vannak, bér én elég sokat járok bkv-val, na hát olyankor bennem is felszokott menni a pumpa, de már megszoktam, igyekszem másra koncentrálni. :D Ja még Városligetet is nagyon szeretem, oda többnyire húgommal megyek.
2011. aug. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Második vagyok.

Azt utálom a legjobban, hogy társasházban szinte képtelenség kutyát tartani, mert kiutálnak a szomszédok, de már a családi ház sem jobb. Kettőt vakkant a kutya és már szólnak, hogy aludni akarnak nappal és hétköznap.

A kutyaugatás folyamatos és zavaró lenne éjjel és nappal, akkor megérteném, de így csak piszkálódás.

2011. aug. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Darcy01 ***** válasza:

Én 18 éves koromig egy vidéki kisvárosban éltem és ekkor kerültem Budapestre, az elmúlt hat évben ott éltem. Nekem nagyon tetszett, jó volt a pörgés a változás a kisvároshoz képest. Én mindig igyekeztem a dolgok jó oldalát nézni és meglátni a szépséget. Például mindig eszemben volt, amikor villamossal átmentem a hídon, hogy mennyire szép a Duna meg a Budai Vár meg a Gellért hegy látványa és hogy szerencsés vagyok, hogy ezt nap mint nap láthatom. Aztán néztem magam körül az embereket és a legtöbb arcot unott fásultságot láttam. Én sosem szeretnék majd ilyenné válni, ezért pozitívan gondolkodom és próbálom mindenben meglátni a szépet és a jót.

Persze én is láttam a piszkot meg a hajléktalanokat az aluljárókban, de elfogadtam, hogy ez a várossal jár.


Most költöztem egy megyeszékhelyre a párommal, itt fogunk letelepedni. Nagyon szerettem Budapestet, de ennyi elég volt belőle. Hosszú távon fontosabb nekem a nyugalmas élet. De azért jó, hogy viszonylag nagy a város, így minden van itt, a kertváros viszont csendes.


Egyébként Budapesten nagyon szerettem én is a parkokat, a Duna partot. Volt olyan, hogy órákig ültem egyedül a Városligeti tónál egy padon és csak néztem a vizet, ahogy megcsillant rajta a fény meg a kacsákat, ahogy úszkáltak. Nagyon szép, nyugodt nap volt, szivesen gondolok majd vissza rá.

2011. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Rengeteg türelmetlen,rosszindulatú emberkével futottunk össze,valahogy nem éreztem annyira jól magam."


Én is utálok már kijárni, otthon, egyedul vagyok csak jol. Pedig en kifejezetten tarsasgkedvelo vagyok, regebben belehaltam, ha masfel napig nem mehettem ki. Rohangalasfuggo voltam, amint kileptem az utcara, kiult az arcomra a széles vigyor, csak mert emberek kozt vagyok.

Szoval az utobbi evekben lett ez az altalanos feszultseg, ami árad az emberekbol, az utobbi hetekben (maiota z idojarat is megvisel) még otthon is erzem!

Szoval ez kortunet, nem a varoshoz tartozik. Igen, a tomeg akkor kellemetlen, felelmetes, feszultsegkelto, hatasu, ha iylen mogorva, rossz hangulatu emberekbol all. A Szigeten is kint voltam, az is ilyen mar!!!

Vidéken nem tapasztaltal kozhangulatromlást?

35L

2011. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én olyan helyen lakom, ahol kertes házak vannak, de nem olyan elegáns mint Buda. Csendes, de könnyen és sok minden elérhető. Napi rendről nm igazán tudok beszélni, mert nincs munkám :)

Én nagyon szeretem a belvárost a sok emberrel és a szép épületekkel.

Türelmetlenség/rosszindulatúság: sajnos tényleg gyakrabban előfordul, de vidéken még egyáltalán nm találkoztam vele, az előzővel ellentétben. Vannak azért kedves emberek is: egyszer el voltam tévedve és egy sráccal bambultuk a menetrendet, de ő közben a barátnőjével telefonált és éppen oltotta, hogy milyen bénán magyarázza az útvonalat- de olyan viccesen csinálta, hogy önkéntelenül ránéztem és elnevettem magam. elkezdtünk beszélgetni h ki merre megy és a következő hívásnál, nekem is terveztetett egy útvonalat :D

Én szeretem pestet az összes mocskával együtt- legfeljebb más merre megyek- de jó itt lenni :)

2011. aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:36-os vagyok


Am ha lesz munkám az kb így fog kinézni: reggel munka, délután barátokkal, pénteken egy sörözés, hetente egyszer kétszer úszás, havonta-kéthavonta egy-egy koncert.


Se miért pont a napi rend érdekelt? Az kb mindenkinek ugyan olyan, attól függően h htb, tanuló, dolgozó vagy munkanélküli.

2011. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én asszem,, tudom, miert.

A varosban annak jo (a belvaropsban), aki kotodik a kulturahpz.- Nekem nagyon dontos, hogy (ha mar regen nem is tettem, de) van éehetosegem csak ugy elugrani barmelyik elitgimnaziumba, barmelyik legkivalobb szinhazba, egyetemre, konyvtarba, muzeumba..:)

MEg nagyon szep Budapest, 120 eves epuletekkel, gyonyoruen meg van tervezve, aki szereti a hangulatat, annak sokat szamit, hogy barmikor _A_ Nemzeti Muzeum, _A_ Lanchid és _A_ Vígszinhaz es _A_ Magyar Radio epuletei kozt setalhat, ezek elott futkos el, meg akkor is, amikor kozertbe megy.:)

Nekem oylan is volt, hogy felhivtak egy radiomusorbola Bochkor meg a Jáksó, és mondták, hogy ugorjak be. Én meg be tudtam ugrani, mert 600 meterre lakom a Magyar Radiotol.:) Ilyenek.

35L

2011. aug. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!! Nem tudom,csak úgy érdekelt,hogy az ott élők mivel foglalatoskodnak. :) Ahol én lakom,faluban itt is nagyon rossz a helyzet. Sajnos tele van "rossz" emberekkel,akik egyáltalán nem tisztelik a másikat. Azért sem szeretem még,mert én pl. szeretek elegánsabb,nőiesebb ruhákban járni,a keret is megvan rá,de a falubeliek folyamatosan összesúgnak a hátam mögött.Szóval itt vagy beolvadsz vagy kiközösített lehetsz. Az itt illők azt hiszik,hogy ők a normálisak,ha mind egyformák. Ha valaki kitűnik a tömegből azt már elkönyvelik k.vának vagy hasonlónak,holott sokak közelebb vannak önmaguk hozzá mint akit a jelzővel illetnek.Szóval tolerancia=0,és sajnos az inteligencia is..Ezért mindenképp szeretnék "kitörni" innen,csak a szüleimet sajnálom,mert mint minden gyerek jó körülmények közt akarja tudni a szüleit,sajnos itt 10 év múlva átveszik az irányítást a "rajok". (nem vagyok rasszista,de az itt élő romák rettentő primitív lények,komolyan egy külön nemzetiséget alkothatnának) Sajnos itt gettó van..És csak rosszabb lesz. Lehet,hogy Budapest túl nagy lenne nekem,de mindenképp városban szeretnék a későbbiekben letelepedni.(persze még az egyetemtől is függ)
2011. aug. 16. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!