Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Nincs túl sok a "tehetségkutat...

Nincs túl sok a "tehetségkutató" műsorokból? (Pl:X-Faktor. )

Figyelt kérdés

Nem számra gondolok, mert évente csak egy van. Hanem arra, hogy minden évben kitermel(nek) 4-5 karaoke énekest (mert nincs mit szépíteni, saját dalaik nincsenek) pedig a hazai piac nem bír el ennyit. Ami már saját véleményem, hogy nem is igazi tehetségkutató, mert szakértők helyett a közönség dönt.

Itt egy cikk is ezzel kapcsolatban:

[link]


2011. szept. 18. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
de
2011. szept. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem értek egyet!!!!


Először is a verseny-szakaszban (amíg eljutunk a győztesig) nem elvárás h saját dalaik legyenek, bár néha van 1-2 próbálkozás-főleg a válogatókon.


Itt az a lényeg h már ismert dalokkal, minél több stílusban, műfajban kipróbálják magukat. A dalok ismertsége a nézők igénye is.


Miután vége a műsornak aztán csomóan adnak/adtak kis sajár lemezt, saját dalokkal, aki valóban tehetséges és szerethető a nézők számára, az érvényesülni is fog a másor után!!



Az meg h a közönség és a zsűri együtt dönt kifejezetten jó!

Mertogy nem csak a zsűri dönt. Ez hülyeség.


Mindkettő véleménye számít!! Hiszen végső soron a nézőknek/hallgatóknak kell elfogadni egy énekest!


A műsor elején (ld.ahol most tart az X-FAKTOR) még a zsűri ítélkezik (néha ők is megosztottak!!), aztán a közönség eldönti kiket szeret! Így esneki ki hétről-hétre a versenyből.. A zsűri-közönség szavazata összesen számít.

Nem feltétlen csak a majdani első helyezett adhat ki cd-t vagy csinálhat koncerteket, (ld előző tehetségkutatók)!! Sok sokadik helyezett lett énekes!!


Rengeteg ex-megazstáros, X-faktoros, Csillag születikes van, akik most is a pályán vannak, koncerteznek, stb.. Attól h nincsenek minden nap a tvben még ott vannak a porondon!!


Aztán majd az idő eldönti h ki marad hosszú ideig

a többi kihullik, de ha már van mondjuk 3 tehetséges, hosszú távon pályán levő énekes, akkor már megérik ezek a műsorok.


Mindnekinek joga van eldönteni, h divatt-rajongó lesz, és csak a műsor idejére szeret egy énekest, vagy utána is nyomon követi!!


Én pl most is nagyon szeretem a HT3-at (Horváth Tamás zenekara), a Kávészünetet, Tolvai Renit, Caramelt.

Követem a pályájukat, zenei karrierjüket. Nem érdekel h x éve voltak a műsorban, nem most tűntek fel a színen...


Szóval én szeretem ezeket a műsorokat, bármilyen trendi szidni őket manapság..


Az idő és tehetség (és a nézők) úgyis eldöntik, h kinek van maradása a szakmában!



SzóvaL sztem elbírja a piac ha meg nem, akkor jön az h aki nem tartozik a legjobbak közé, kihullik.

Olyan ez mint az evolúció:DD

2011. szept. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

*divat


bocs a többi gépelési hibáért kapkodtam:D

2011. szept. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Remek érvelés második!


Viszont az nem mindegy, hogy ki kap havi egymilliót egy évig. A közönség szimpátia alapján dönt, itt pedig (elvileg) "tehetséget" keresnek, nem pedig közönség-szimpatikus énekest. Ja, és mielőtt a zsűri elé kerülnek 3 rostán mennek át, ahol (nem feltétlenül ének szempontjából) szűrik őket.

Ui: Volt szerencsém Janicsák Vecához, fél óra alatt 2 magyar dalt énekelt az összes többit angolul.

2011. szept. 18. 08:36
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem mindegy ki kapja az 1 milkát:D



akárki is nyer egy ilyen tehetségkutatón, csak jobb és értékesebb lehet, mint mondjuk egy VV győztes


aki ennél 1000x többet nyer:DD ld. Alekosz.



haknikon, koncerteken persze nem igazán a saját dalaikkal indulnak a versenyzők, inkább a jól ismert menő dalokat nyomatják...

ez is a közönség igénye..

lehet angol nyelvű is a saját dal.. az teljesen mindegy.

a közönség is tehetség+szimpátia alapján dönt!!!


lehet h egy átlagember nem ismeri a zenei alapfogalmakat, meg hangfekvéseket, meg ilyen szakmai szempontokat, de füle mindenkinek van!!!


igenis érzi a közönség, h mit jó hallgatni és mit nem!!!


az elő-szűrés menetét nem ismerem.. Nem tudom ott ki dönt


De azért az igazán nagy tehetségeket gondolom nem szórják ki ott...

Megteszi azt később a zsűri ha éppen olyanja van..



OK az igaz h vannak olyanok, akik nem feltétlenül zenei tehetségük miatt jutottak tovább(ld Király L Norbi)


de cirkusz is kell a népnek..

nagy világsztárok közt is vannak "bohócok":)

2011. szept. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!