Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Internetképekről szeretnék...

Internetképekről szeretnék festeni, jogvédelem?

Figyelt kérdés

Ha én a neten levő fotóról szeretnék festeni,akkor azzal jogot sértek? Főleg mert leginkább természetfotósok fotói nyűgöznek le annyira hogy le is fessem őket.

És nem feltétlen magamnak festeném őket hanem eladásra is.



2013. márc. 16. 09:52
 1/3 A kérdező kommentje:
vagy ha más szinü háttérrel csinálom akkor az már nem számit annak a képnek? nem értek hozzá sajnos:(( vagy mivel festmény és nem fog ugyanugy kinézni igy tökmindegy?
2013. márc. 16. 09:56
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy se fognak annyira hasonlítani a festményeid,hogy bárki is rájöjjön,hogy azon fotó alapján készült. De biztos lesznek itt "nagyokosok" akik megmondják,hogy bizony bizony megsérted a fotósok jogait!
2013. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm!


anyuval is erre a véleményre jutottunk hogy mivel a hires festményekröl is sokan csinálnak másolatot,meg gobleinek is vannak(kivarrhato kép) stb stb igy biztos lehet hisz nem másolatot készitek hanem festményt.


marcipánfigurákat csinálok melohelyen és ott is az van hogy a scooby doo meg a lui vutton táska is jogvédett de ha már valamit máshogy csinálsz meg rajta vagy más szinnel már nem szolhatnak bele.


igen biztos lesznek rosszindulatuak mindenhol vannak de én a hivatalos verziora vagyok kiváncsi nem egyéni felháborodo véleményre.


amelyik fotost kinéztem magamnak annak pont nincs jogvédö szöveg az oldalán de én azért irtam neki egy engedélykérést,biztos ami tuti:)

2013. márc. 16. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!