Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lolth istennőt, ha a fantasymb...

Pharaun kérdése:

Lolth istennőt, ha a fantasymban fel szeretném használni megtehetem e? Illetve ha a név szerinti felhasználása nem lehetséges, akkor az Isteni jellemzőit alkalmazhatom e. Ide kacsolódó kérdés, hogy maga a drow elnevezés nem áll e jogvédelem alatt?

Figyelt kérdés
Első sorban a fantasyt kedvelő és értő emberekhez szól a kérdésem. Több csatornán kerestem a témára, melyről kérdezni fogok, de igazán hiteles állítást nem találtam, még a szerzői jogok között sem. Akik ismerik a Frogotten Relams/Dungeons&Dragons sorozatokat talán tudnak ebben segíteni.

2012. dec. 14. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, ugyan nem ismerem a sorozatot, de szerintem konkrétan őt nem használhatod, viszont... Lolth természetesen nem saját kreálmánya a világnak, valódi mítikus szereplőkből lett megalkotva.

Tehát egy félig ember-félig pók lényt úgy használsz fel, ahogy akarsz, csak a neve ne Lolth legyen.


Egyébként a mitológiában: [link]

Arachne a neve a görögöknél.

2012. dec. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tomala ***** válasza:

Inkább joghoz értő emberre lenne szükséged, pl. rám :)


A szerzői jogi törvény alapján szinte MINDEN szerzői jogi védelem alatt áll. Karakterek, sajátos csavarok egy történetben, művek címe, kitalált helyszínek, különös élőlények, tulajdonképpen tényleg minden.

Feltéve persze, hogy a bíróság bizonyítottnak látja, hogy az a védett műből származik. Ha egy különös élőlényt átveszel, és még a neve is ugyanaz, akkor az egészen biztosan bizonyítható.

2012. dec. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!