Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha elkészítem a Harry Potter-b...

Ha elkészítem a Harry Potter-ben lévő varázspálcák némelyikét, és aztán azt elakarom adni, van valami jogvédelem vagy kötöttség ezzel kapcsolatban? Kereslet lenne e rá esetleg a válaszolók között.

Figyelt kérdés

2013. febr. 19. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos lenne rá kereslet, ha nem olyan méregdrágán adnád, mint egyes oldalakon. Mert tizennégy - tizenötezer forintot is elkérnek egyért...

Jogos kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, nem vagyok az ilyesmiben szakértő. Azért remélem, egy kicsit segítettem! :)

2013. febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Segítettél igen, megválaszoltad a kérdésem egyik felét, köszönöm neked, nem adnám drágán természetesen, de túl olcsón sem igazából 5000 alatt lenne mind a bonyolultságától függően, persze csak ha a törvény engedi :)
2013. febr. 19. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!


Ha elkészíted a harry potter filmben lévő varázspálcák egyikét,és eladod,azzal semmi probléma nincs,viszont ha bárhol,az eladás során a hirdetésen,vagy magán a terméken feltünteted a harry potter feliratot,az már komoly jogi problémákat okoz.Mivel ez a név le van védve,és ugyebár,bármilyen terméket adnak el harry potter neve alatt,jogdíj jár az illetékeseknek.Nem mondom azt hogy eladsz egy pálcát,és rádszáll az apeh,meg ilyenek,de ha éppen kifogsz egy kötözködőt az bizony felis jelenhtet,és elég drága lesz az neked.

2013. febr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe csinálsz TE varázspálcát? Ahhoz kellene a varázsanyag, vagyis mi lenne a pálca magja? Vagy csak megfaragsz egy gallyat és kész?
2013. febr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Abban semmi törvénybe ütköző dolog nincs, ha elkészítesz egy általad készített pálcát, de ahogy az egyik válaszoló is írta, a Harry Potter nevet nem szabad felhasználni, mert az le van védve, de másképpen eladhatod.
2013. márc. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
eladsz* -bocs :D
2013. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!