Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a fiatalkorú...

Ti mit gondoltok a fiatalkorú kocsmázásról?

Figyelt kérdés

15 éves korom óta (azaz 9.-es gimisként) kezdődött a 'kocsma karrierem', szinte minden hétvégén lemegyünk kocsmázni. Én az általánosban abszolút nem tartottam jó ötletnek, de amikor gimis lettem pár ember mindig elhívott, és előbb utóbb az osztály gyakorlatilag összes tagja elment/elmegy. Nagyon jó a hangulat, mindig van aki berúg, és azért hagyunk ott pénzt rendesen. És ez nem csak a mi osztályunk, gyakorlatilag az gimnáziumból minden osztályból van érdeklődő ilyen téren. Ti mit gondoltok erről?


Bár a legnagyobb baj, hogy a mi környékünkön nincsen más szórakozóhely ahova mehetnének az emberek. Privatizáltak sportpályákat, kemény pénzösszegeket kérnek rövid időre, úgyhogy nagyon megölték a sportlehetőségeket. Az a baj, hogy csak pénzzel mehetünk ki focizni a haverokkal hétvégén pár órára (nagyjából erről van szó). A többi hely igénytelen, hiányos, vagy használhatatlan állapotban van. Van 2 Disco, de azokba még nem voltam, viszont jópár 'tinipics@' megfordul a felnőttek mellett, és az én baráti köröm inkább nem jár el megsüketülni + sokat gyalogolni egy drága belépőért... A mozik már egy ideje nem üzemelnek, és innentől gyakorlatilag kimerült a szórakozási lehetőség, úgyhogy maradtak a kocsmák. Viszonylag rendszeresen lejárunk, ez nem gond szerintetek?



2013. máj. 16. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem alkoholizálsz, akkor nem gond. Dublinban és Londonban a "kocsmáknak" jó híre van, itthon nem nagyon.
2013. máj. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Végül is ez nem gond, ameddig az ivászatot mértékkel csináljátok és nem okoztok kárt senkiben és nem az utcán garázdálkodtok.

Persze én valahogy nem tudom elfogadni hogy 18 év alattiak a kocsmában röhögnek meg marhulnak ne is haragudj ez miatt, de néha jobb ha ott vannak mint odakinn az utcán mert ott nagyon senkit nem zavarnak kint az utcán meg lehet már sokan alszanak akkor és nem hinném hogy jó szemmel néznének bárkire akik felverik őket.

Sajnos nálunk sem jobb a helyzet, egy sportpálya van ahol lehet focizni meg kosarazni az nem rég lett felújítva csak mindig foglalt, és a többiek kivannak túrva.

Disco itt már egyáltalán nincs, csak egy hely van ami elég igényes de az a gazdagok törzshelye inkább mert oké hogy nincs mindig beugró főleg péntekenként de az ital ott horror áron van. Egy soproni kerül csak annyiba amennyiért a sarki kis drága boltba 3 at veszek.

Igaz hogy én már 23 éves vagyok de itt is már lassan csak a kocsma a szórakozási lehetőség. Más szórakozó helyek már nincsenek.

Van egy sportpálya csarnokkal mindennel együtt, de drága a bérleti díj 45 perc 1 alkalom maximum, és szinte sosincs szabad időpont csak ha hetekkel előtte szólnak.

Szóval értem a problémátokat, megértelek titeket, hogy más lehetőségetek nagyon nincs.

Nálunk régen egy jó BMX pálya is volt amit 8 éve építettek meg az akkori gimisek, saját erőből. Az önkormányzat még engedélyt is adott rá nekik, mert tetszett a dolog tehát legálisan is csinálták, annyi volt a feltételük hogy ne zárják el a helyet, és hagyjanak másokat is ott érvényesülni, és ne legyen közvetlen balesetveszélyes. Régen én is odajártam a haverokkal, mert egy kisebb focipályát is építettünk oda, meg volt egy homokos rész ahol strand röplabdáztak is egy időben, plusz rengeteg túrázó volt ott piknikezni volt hogy egy környéken lévő család önerőből csinált oda piknik asztalokat. Csak ugye amióta más lett a polgármester meg az egész önkormányzat le lett cserélve hála nekik az a rész rögtön el lett adva valami magán embernek, aki rögtön elkerítette és mindent lerombolt, és a helyére eredetileg egy lakópark épült volna amit nagy nehezen lenyeltünk, de azóta is csak elvan kerítve meg lett oda építve egy kisebb épület ahol zöldséget árulnak. De mivel nagy terület a kutyát sem zavarnánk ott de nem engedik hogy újra lehessen ott bárki is. Szóval az ilyen kocsmázás oka részben a kormány is lehet mert minden más szórakozási lehetőségtől megfosztja a fiatalokat és csak a kocsma maradt és mindenki csodálkozik hogy manapság ennyi a részeg fiatal.

Szóval kérdező te is jó példát mutatsz erre hogy ez van, és bocsánat hogy így húztam ilyennel az időt, de remélem pár embernek felnyílik a szeme mégjobban.

2013. máj. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Engem zavar, hogy ennyire elfajultak a dolgok az én időmben. A jó csaj jelzőt az kapja, aki bulizik, kavar másokkal és játssza magát, iszik és hangoskodik. Máshol nem is nagyon tudsz vagy egyáltalán van kedved ismerkedni, mert elég sokan járnak kocsmába, és sokan jönnek ott össze. Bár ezzel nincs nagyon baj, na de tinédzserek kocsmában keresik maguknak a párjukat...


És ha nem beszélsz minden egyes nap az iszákos történetekről amik történtek, hogy az osztálytársad körbehányta a kocsmát miközben 2 cigit fogott a kezében, akkor nem is tudsz nagyon érvényesülni.


Abszolút nincs bajom a kocsmával, mert nagyon szeretek lejárni, ott van a társaság és a hangulat, szeretek egy bizonyos mértékig inni, de igazából innentől kezdve kimerül a szórakozási lehetőség, az alkohollal tudsz 'elvegyülni' vagy érvényesülni ebben a fiatal társadalomban...

2013. máj. 17. 00:09
 4/4 Szeder Katalin ***** válasza:
Nem ártana, ha ezeket a szövegeket néha egy-egy döntésjogú kormánytag is olvasná.
2017. márc. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!