Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szeretném megépíteni hurkapálc...

Szeretném megépíteni hurkapálcából a jövendőbeli házunk makettjét. A ház alapját miből csináljam? Hungarocellbe ha beleállítgatom sorba a pálcákat akkor stabil marad? Nem fog oldalra dőlni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 9. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Stabilabb, ha agyagból, vagy modellgipszből csinálod. A gipszet önteni tudod, ahhoz előtte kell egy negatív forma (pl egy doboz) amibe beleöntöd.
2009. okt. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen de ezek előbb utóbb megkötnek és nem is tudnám belerajzolni a háznak a körvonalát

vagy hogyan gondoltad? :)

2009. okt. 9. 15:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

MIlyen alakú a ház alaprajza? Pontosan mit akarsz elérni? Én úgy csinálnám, hogy ha négyzet vagy téglalap alakú, akkor keresnék egy akkora dobozt, ami méretben megfelel. Ha nem olyan alakú, akkor a gipszet megkötés után óvatosan lehet faragni, az agyagot meg eleve olyanra csinálod.


Aztán léceket raknék a sarkaira, azokon kersztléceket (az is lehet hurkapálca), és végül a hurkapálcákból szorosan egymás mellé téve megcsinálnám a falat. Itt egy rajz.


[link]

2009. okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát valami ilyesmire gondoltam:


[link]


szóval nem teljesen téglalap alakú hanem van pár helyen beugró


de azt még mindig nem értem hogy ha megköt a gipsz akkor hogyan állítom bele a sarokpálcákat? vagy azt még megkötés előtt kell beletenni?

2009. okt. 10. 08:24
 5/7 A kérdező kommentje:

sose csináltam még ilyet szóval fogalmam nincs hogyan kellene:)

csak kipattant a pihent agyamból hogy unaloműzésnek jó lenne

2009. okt. 10. 08:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Belefúrsz és beleragasztod például.
2009. okt. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Üdv.

A jövőben tervezek én is egy házat építeni.

Már építettem pár makettet, melynek technológiáját némi módosítással alkalmasnak tartom ház építésre: csak fogpiszkáló/hurkapálca/ragasztó alkotja az építményt.

Ha érdekel bővebben, jelezd itt és megoldjuk a továbbiakat... addig is egy kis ízelítő:


[link]


Ezek nagy pontosságú (95%+) kivitelezése 2hétig tartott, napi átlag 4órában, melyet nálam 2hetes számítógépes tervezés, és kb. 1hónapos adatgyűjtési/fényképtömeg készítési procedúra "egészített" ki gondolom sejted miért =)

Ha van tervrajz akkor... de majd elmagyarázhatom ha nem fogtál már beleˇˇ

2010. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!