Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Az SX gitárokról légszíves...

Az SX gitárokról légszíves mondjatok nekem véleményt, tapasztalatokat, mert egyik barátom azt mondta hogy első elektromos gitárnak teljesen megfelel Ha nem jó akkor miért?

Figyelt kérdés

2013. aug. 28. 16:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nekem egy SX SEG-1 volt az első elektromosom. Előtte egy akusztikuson sajátítottam el az alapokat. Amióta dolgozok, lett pénzem így vettem egy Les Pault, aztán eladtam az SX-et. De mindig jó kedvvel gondolok rá. Szerintem az áráért mindenképpen egy jó gitár volt. Nagyon jól tartotta a hangolást, a hangja is megfelelő volt, a tremolo se okozott soha problémát. Egyedül a hangkitartásával volt némi problémám, de az betudható a csavarozott nyaknak. Én úgy gondolom, hogy az olcsó áráért mindenképpen egy jó tanuló gitár. Arra teljesen alkalmas, hogy a szóló gitár használatát megtanulja az ember rajta.
2013. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A hangkitartás probléma nem fogható a csavarozott nyakra. Ez tévhit.
2013. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Miért tévhit? Számomra logikus, hogy a nyak és a test közötti rögzítés módja nem megfelelően adja át a rezgést. Ezért nem sokáig tart.

Lehet, hogy tévedek, nem vagyok szakember, de én ezt olvastam és logikusnak tűnik.

2013. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Miért ne adná át megfelelően?

Ez az egész sokkal bonyolultabb annál, mint hogy egy kiragadott részre vagy műszaki megoldásra lehetne fogni.

Az egész gitár egy komplex akusztikai- mechanikai-elektronikus rendszer, ahol nagyon sok tényező befolyásolja, milyen lesz a hangzás.


Amit mondasz jórészt spekuláció, nem tudományosan megalapozott és bizonyított tény. Én jobban hiszek annak, aki ténylegesen kísérleteket végzett és hiteles méréseket csinált.


Írtam erről egy cikket, szerint érdemes elolvasnod.

[link]

2013. aug. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Teljesen jók az sx gitárok kezdésre. Nekem egy fst 57 volt. Azért különlegesek, mert ilyen olcsón nincs még egy gitárgyártó, ami ilyen jó fákat használna.(éger, kőris stb...) Arról nem is beszélve, hogy jól vannak kidolgozva az árukhoz képest. És "tuning" gitárnak is tökéletes. Én pl. egy Seymour Duncan JB-t tettem bele, cseréltem a kulcsokat és most van egy punk baltám.:)
2013. aug. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Akad sok más gyártó is, aki ilyen olcsóban égert és kőrist használ, főleg mert ezek elég közönséges és nem drága fák, amúgy meg ezeken belül is vannnak különböző alváltozatok és persze minőségi osztályok.

Az éger a legközönségesebb gitáranyag Stratocasternek, a legtöbb abból készül.

2013. aug. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Soundstation gitárokról mik a vélemények tapasztalatok mert közben az is szóba került mint első elaktromos gitár ez a gitár ára 30.000ft
2013. aug. 29. 17:26
 18/21 anonim ***** válasza:

Kérdező: Szerintem maradj távol az ilyen Soundstation gitároktól, és társaitól. Ha van rá 30ezred, akkor biztosan tudsz spórolni még 2ezret, és vehetsz egy korrekt kezdő Cort gitárt:

[link]

Nekem már egy éve Cort gitárom van, persze magasabb árkategóriás mint amit linkeltem, de annyit elmondhatok a Cortról hogy nagyon jó cuccokat gyárt!

2013. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Csak CORT-ban gondolkozz, ha 50 ezernél kevesebb pénzt akarsz szánni rá!
2013. aug. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Utolsó jól mondja :D de azért próbáld ki a gitárokat vásárlás előtt, persze ha tudod.
2013. aug. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!