Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen lett a mesém?

Milyen lett a mesém?

Figyelt kérdés

Üdv, ezt a mesét én írtam, szeretném kikérni a véleményeteket! Remélem a vérpistikék nem hajlandók ennyit olvasni, aki pedig elolvassa, annak nagyon köszönöm:)) Minden kritikát szívesen látok. :)


Egy piciny kutyus voltam, mikor rettentő szörnyűség esett meg velem. Egy férfi vitt el édesanyámtól, kinek majd elvesztem a markában olyan nagy volt, én pedig olyan pici. Attól féltem, kezeivel összeroppantja kicsiny testem.

Éreztem ahogy a férfi megy, az ember léptei messze visznek. Nyüszíteni kezdtem édesanyám után, de minden hiába, el rablómat nem hatottam meg.

Egy szobába vittek, a szobában körbe ketrecek, a ketrecekben szörnyen nagy vadállatok voltak hatalmas pofával és éles fogakkal. A rémisztő lények csak üvöltöttek és üvöltöttek. Nem tudtam elképzelni, mit akarnak tőlem, kicsiny teremtéstől, így csak sírtam, nyüszítettem a félelemtől, majd letettek a földre. A padlón piros festés volt, én pedig a közepén ültem. Köröttem morogtak és csak morogtak a rémisztő lények, moccanni sem mertem.

A gyenge fénnyel megvilágított szoba egyik sarkából a férfi egy nagy ketrecet cibált hozzám, benne egy még hatalmasabb állkapoccsal bíró lény. Mikor mellém ért a ketreccel, ő maga a festés szélére ment, mormogni kezdett valami, majd kezeit a földre a festésre tette ami kékes fénnyel izzani kezdett. Égető fájdalmat éreztem egész testemben, nagyon fájt, elájultam.

Mikor fölébredtem, egy pici lány kezében találtam magam. Pitének nevezett és ölelgetett a pici, barna hajú és zöldszemű emberlény.

Ekkor még nem tudtam mi lett belőlem...

A kislány és én is nagyobbak lettünk, megkedveltem. Rengeteget törődött velem. Egyszer aztán egy napon a gazdám sétálni indult, én vele tartottam, rövid lábacskáimat szedtem magam után, alig értem utol, olyan nagyokat lépett. Ekkor történt meg, hogy egy maszkos férfi kapta el gazdám karját és próbálta magával vinni, de a kis hölgy ellenkezett, én pedig megugattam a férfit.

Pici voltam a hatalmas emberhez képest, de rámordultam, majd kisvártatva elhatároztam: „Megvédem gazdámat!”.

Teljes erőmmel a férfi lábának estem, amivel el is tereltem a figyelmét. Gonosz tekintetével rámnézett, majd rázott egyet a lábán és a falnak csapódtam. A testem sajogni kezdett, éreztem, több csontom is eltörött, szomorú lettem, elveszítem gazdámat, mint egykor édesanyámat. Ezt követően hatalmas düh uralkodott el rajtam, a testem szinte lángolt, majd enyhe fájdalom követte ezt. Bevillant a régi emlék, mikor egy sötét szobába vittek, majd mintha erőre kaptam volna, a dühöm úgy irányított, egyenesen a banditára vetettem magam. Nem tudtam hogyan, de leterítettem és a jobb karját, ami gazdámat húzta, szinte teljesen letéptem a helyéről, talán csak néhány ín tartotta még a helyén. A férfi teljesen megrémült, a földön fekve tolta el magát lábaival, majd bal kezével lógó karját megmarkolta és futásnak eredt. Megijedtem, nem tudtam, hogy jutottam ekkora erőhöz. Gazdámra néztem aki a földön ülve engem nézett kerek, nagy szemekkel.

Megpróbáltam magamra tekinteni.

Egy nagy, vöröses bundájú szörny voltam, olyan széles pofával amit elképzelni nem bírtam, megijedtem önmagamtól, gazdám kezei közé igyekeztem. Eleinte ijedve húzódott hátrafelé, majd mikor karjai közé próbáltam nyomni óriási testemet, már nem félt, átölelt, nyakamnak nyomta arcát, simogatni és sírni kezdett én pedig csak bújtam és bújtam hozzá.

Kis idővel zokogása közben így szólt hozzám: „köszönöm, köszönöm, szeretlek Pite!”

Éreztem, karjai egyre inkább átérnek. Visszaváltoztam kicsivé, ő még egy darabig sírdogált, aztán már csak szipogott. Mikor megnyugodtunk mindketten, ő a kezébe vett, úgy vitt tovább engem.

Ekkor jöttem rá, mi is történhetett velem akkor, azon a napon.



2014. szept. 10. 22:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat a vessző hibákért, most gyakorolok. :/
2014. szept. 10. 22:19
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Kutyás történetet egyes szám első személyben írni....:-)
2014. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gondolom megihlette a Gréti Rajzfilm.
2014. szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1. kommentelőnek:

A mese egy általam kitalált világban játszódik, megengedhetem magamnak, hogy egy állat is gondolkodhasson.

2. kommentelőnek: Még csak nem is hallottam ilyen meséről, tévét sem szoktam nézni.

Animációs filmeket/animéket szoktam nézni, de azokból is az igényesebbeket.

2014. szept. 15. 16:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor sipirc megnézni! Igényes Magyar rajzfilm! Ezt én mondom, a mese és anime fan :) Nem kis Vuk színvonal,hanem réi jó hun mese színvonal
2014. szept. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ne érts félre, Magyar népmesék és a Mesék Mátyás királyról a kedvenceim.

Érthetetlen módon a Vuk-ot és a Vízipók csodapókot nem igazán szeretem.

Amúgy azt hittem, valami mostani gáz rajzfilmet hozol föl, megijedtem.

Ha ha így áll a helyzet, hát adok neki egy esélyt.:D


Egy kis kritikának azért örülnék. Ha nem is volt lényeges a történet(nem tett semmihez hozzá semmit), azért érdekes volt? Vagy időpazarlás volt elolvasni?

2014. szept. 15. 22:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Amúgy egy pár észrevétel. Az elején volt hejszin leírás utána viszont nem.Nem tudni hogy hol játszódik vidéken esetleg városban, mert míg azt nem írtad falnak csapódtam ,én azt képzeltem valahol kihalt helyen sétálnak. Nem derül ki a nap szak se. Na mármost erősen kétlem, hogy nappal a városban ,vagy forgalmasabb helyen ne szúrnának ki egy maszkos embert. :) Meg azt írtad érezte több csontja is eltört, kicsit túlzás, (persze nem tudja hogy mekkora álla lett. (Aztán meg azt iród "Megpróbáltam magamra tekinteni.

Egy nagy, vöröses bundájú szörny voltam, olyan széles pofával amit elképzelni nem bírtam, "

Annyira nem bír bebandukolni hogy lássa a pofáját.

Ehhez kéne egy tükröződő felület. Könnyen orvosolható. Pl

Egy borús esdős napon sétálni vitt magával. Az eső megmagyarázná azt is hogy hogyan kerül oda egy tócsa , amiben megnézheti magát, és azt hogy miért van kevés ember kint aki észre venné a maszkos embert, aki épp el akarta rabolni egy lányt, a borús felhős sötét időben.


Ugyanakkor felmerül még egy probléma. Gondolom van vizes tálja,hogy a búbánatba ne látta volna még magát ? :)

És egy utolsó észrevétel. A kutyák nem színvakok, ahogy azt sokan hiszik ,viszont azt nem venné észre hogy vörös színű a bundája.


[link]

2014. szept. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amúgy nem volt rossz !

Ja bocsi a sok hibáért, de bedöglött a billentyűzetem.

Most az XP Képernyő billentyűzetével írok, és így jó sokáig tart, plusz régi tv-re van kötve a gép.

2014. szept. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mennyire igazad van!!!

Kell egy ilyen ember mint te, hogy rávilágítson az ilyen egyértelmű problémákra. Nagyon-nagyon sokat segítettél!!

Köszönöm a fáradozásaidat.:)

2014. szept. 16. 19:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit :)
2014. szept. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!