Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Elmondanátok a véleményeteket...

Cseniguru kérdése:

Elmondanátok a véleményeteket a lenti blogról?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem, de szükségem lenne visszajelzésre, ha az negatív is lesz. Előre is köszi minden választ! [link]

2015. márc. 27. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos elég sok hasonló blog íródik, és nem igazán tudsz olyan újdonságot nyújtani a tiéddel, amiért az ember inkább ezt olvasná. Fel kéne dobnod valami különlegessel, amit senki, de senki más nem csinált még. A betűszíneket pedig vehetnéd egy picivel sötétebbre, mert elég olvashatatlanok. Különben csak ennyi kivetnivalóm van, aranyos blog. :)
2015. márc. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én sokkal szőrös szívűbb vagyok az első hozzászólónál. Alapvetően tetszik blogod, szerintem nagyon is érdemes írnod, attól függetlenül, hogy akad szép számmal ilyen. Viszont előre is bocsi a hosszú negatív kritikáért, de ha csak annyit írok, hogy "Hát, ez szar. Meg ez is." abból nem fogsz tudni tanulni. Szóval messze nem olyan vészes a helyzet, mint ahogy a kritika mutatja :) Kezdjük a negatívumokkal, jó?


0. Miért vannak fenn többször is a bejegyzéseid?

1. Betűszín, betűtípus nehezen olvasható. A régebbi bejegyzésekben a hangyatalpnyi betűméret meg végképp. Állítsd át őket valami olvashatóbbra, visszamenőleg is! Alap esetben nem szeretem a változó betűszínt, mert zavaró, nem egységes. Ezzel a foltos háttérrel viszont akár működhet is. De azt javaslom, tartozzon egy szín egy kategóriához, másképp összezavarod az olvasót.

2. Neked is azt tudom ajánlani, hogy ismerkedj meg a fotográfia alapjaival, különösképp a kompozícióval, a színhőmérséklettel, a megvilágítással és a józan ésszel!

Pl.: Oké, barna színű süteményeket nehéz fotózni, de miért zöld a vaj és a tojás? A körömlakkos képeid némelyikén is el van csúszva a színhőmérséklet, a nadrágos képen zavaró az árnyék + rengeteg cucc van a háttérben (legközelebb pakolj el!).

3. A címkékkel (tags?) is sürgősen ismerkedj össze! Most még nem tragédia, hogy nincs, de a későbbiekben, ha csak a DIY bejegyzésekre vagyok kíváncsi, hadd ne kelljen már az egész blogod végignyálazni! Most kezdd el őket használni, amíg kevés bejegyzésed van és nem kell órákat töltened az összes bejegyezésed felcímkézésével.

4. A körömlakkos bejegyzésekhez olyan fotót is rakj, amin fel van kenve a lakk a körmödre. Ha csak a lakk üvegére lenne kíváncsi az olvasó, akkor megnézné a bolban vagy google-ben, nemde?

5. Az outfit postból kimaradt a lábbeli...

6. Könyvajánló probléma #1: A tartalom menüpont alatt egy aszott szót sem írtál a tényleges tartalomról, pedig ez könyvbemutató lenne, vagy mi. Amit te írtál, abból nem derül ki, hogy miről szól a könyv csak hogy hűűű és haa és jajjdejó, és ez alapján a kutya sem fogja elolvasni.

Írj egy spoiler-mentes kedvcsinálót vagy egy figyelmeztetés után rejtsd el a spoileres részt egy "olvass tovább" link alá, de mindenképpen írj valamit magáról a történetről!

7. Könyvajánló probléma #2: Úgy igazán nem értem a pontozási rendszeredet ("nem azért adtam rá ennyi pontot, mert nem tetszett, hanem azért, mert teljesen más, mint amiket eddig olvastam." WTF?!), sem azt, hogy borítót-címet miért kell külön értékelni. És ez egy picit kapcsolódik az előző ponthoz: folyton írod, hogy a főszereplő szerinted nem ilyen, szerinted nem tükrözi a könyv tartalmát blablabla, de az nem derül ki, hogy milyen a főszereplő, vagy mi a könyv tartalma... Én, az olvasód, meg kezdem magam szarul érezni, mert úgy érzem, hogy lemaradtam valamiről.


Na, remélem még nem vettem el teljesen a kedvedet az élettől is. Jöjjenek a pozitívumok:

- Jó a stílusod.

- A helyesírásod is nagyjából rendben van, bár találtam néhány elírást és vesszőhibát.

- Tetszik, hogy kreatív vagy és több mindenbe belekóstolsz (itt egy kis gasztro blog, ott egy kis beauty blog).

- Jó a dizájn, fiatalos, csajos, de nem zavaró, nem vonja el az olvasó figyelmét.


+1 Tanács: nézd át a bejegyzéseidet, miután nyilvánossá tetted akkor is! Vannak olyan dolgok, amik csak ilyenkor tűnnek fel: elkallódott betűk, elcsúszott képek, rossz betűméret/típus/szín választás, duplán elküldött bejegyzések...

2015. márc. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!