Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a blogról?

Mit gondoltok erről a blogról?

Figyelt kérdés

Nem rég csináltam, még bejegyzések sincsenek benne. Ez nem egy történet, hanem ilyen könyves blog. Elsősorban a design-ra lennék kíváncs, mert mást még nem igen tudnátok rá mondani.

[link]



2015. dec. 16. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt a hátteret felejtsd el. Tolakodó, arrogáns, erőszakos, teljesen elvonja a figyelmet a - nem létező - tartalomról.


Amúgy pedig ne a dizájnnal foglalkozz, az a kutyát sem érdekli. Egy blog akkor blog, ha van tartalma, és rendszeresen frissül. Amíg csak a dizájn van, addig ne publikáld, ne mutogasd, mert olyan, mintha egy író a leendő könyve borítóját küldené a szerkesztőségbe, hogy mondják meg, jó-e a könyv.

2015. dec. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jogos, és köszönöm hogy mondtál valamit a háttérre, mert azzal igen nagy gondba voltam. Hezitáltam egy csomó közül. Ezek szerint rosszul sikerült választanom, de köszi az észrevételt. Tudom, hogy nagyon gáz kitenni így, hogy még semmit sem írtam, de egyszerűen nem tudtam eldönteni, hogy most jól megcsináltam, vagy nem. És örülök is neki, hiszen így megtudtam, hogy szar a borító. :) De örülök, hogy elmondtad a véleményed.
2015. dec. 17. 16:08
 3/7 anonim válasza:

Szia Drága!

Nem értem miért kell ennyire szeretni ezt a sablont. Az egyszerűvel még meg is tarthatnád ezt a hátteret, mert lehet jól mutatna. Csak válts sablont az egyszerűre és azt színezgesd kedved szerint. Ha rajtam múlna ezt a sablont már rég eltávolítottam volna a bloggerről, mert ha ránézek akármilyen blogon egyszerűen elmegy a kedvem mindentől. Ezt nehogy magadra vedd, nem a te hibád, hogy ilyen rossz lehetőséget is felkínál a blogger, de kérlek próbáld meg az egyszerűt. (ízlések és pofonok)

Elnézést, de az előttem szólóval pedig vitatkoznék. A blog kinézete nem a könyv borítójával egyezik meg. Maximum a fejlécet tudnám ahhoz hasonlítani. A blog kinézete az olvashatóságért és kedvcsinálásért felelős. Ki az aki nagy kedvvel vág bele egy olyan könyvet elolvasni amiben szörnyen olvashatatlan minden betű, esetleg ilyen olyan nyomtatási hiba következtében vannak olyan szavak, amik felismerhetetlenek? Egy jó design alapja manapság egy blognak, ami nem azt jelenti, hogy egy szuper óriási irigylésre méltó fejlécnek kell a blogon díszelegnie és egy napokon keresztül kódolt sablonnak. Egy háttér, a legegyszerűbb sablon és pár szín csodákra képes és máris nagyobb kedvvel vág neki a legtöbb olvasó a blogodnak. Igenis fontos a kinézet. A szemed is azon a könyvön akad meg, amelyiknek a legszembetűnőbb/szebb a borítója és csak ezután olvasod el a tartalmát. (Amennyiben nem ajánlás útján, célirányosan mész a könyvárba.)

Szóval igen, sok sikert a bloghoz és egy apró sabloncsere csodákra lesz képes higgy nekem!:)


Ölel,

Naomi B.

(Ha segítségre lenne szükséged itt megtalálsz: naomi.bdesign@gmail.com)

2015. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ki az aki nagy kedvvel vág bele egy olyan könyvet elolvasni amiben szörnyen olvashatatlan minden betű, esetleg ilyen olyan nyomtatási hiba következtében vannak olyan szavak, amik felismerhetetlenek?"


Drágám! Ne velem vitatkozz, hanem gondolkozz!

Egy könyvnél alapértelmezett, hogy jól olvasható a megjelenése. Egy blognál is annak kéne lenni, de sajnos minden egyes kezdő bloggernek a fejébe kell külön sulykolni, hogy OLVASHATÓSÁG! Könyvkiadók ezt tudják maguktól is és nem nyomtatnak sötétszürke lapra fekete betűkkel.


"Egy jó design alapja manapság egy blognak"

Mindig is az volt, azonban a dizájnt SOSEM HELYEZZÜK AZ OLVASHATÓSÁG ELÉ. Mindig annak kell az elsődlegesnek lenni, hogy olvasható legyen, a többi dizájnelem csak ez után jöhet. És mindez szart sem ér, ha nincs mögötte tartalom. Kitörölheted a drága kis popsidat a szép, látványos, szemkápráztató dizájnoddal, drága, ha nincs tartalom.


"A szemed is azon a könyvön akad meg, amelyiknek a legszembetűnőbb/szebb a borítója és csak ezután olvasod el a tartalmát."

Hát aki dísznek veszi a könyveket, az minden bizonnyal így tesz.


Ölel,

Nagymester B.

(Ha segítségre lenne szükséged itt megtalálsz: devnull@mailinator.com)

2015. dec. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem szeretném, ha a kérdésem vita tárgyát képezné, hogy miért van éppen nekem igazam. Én úgy vagyok vele, hogy fontos a design is és a tartalom is, ezért kérdeztem rá legelőször a design-re, hogy tudjak valamire alapozni. A borítót lecseréltem, most egyszerű könyv van fehér háttérrel. Kérlek nézzétek meg, hogy ez túl figyelem elterő-e, vagy valami, mert úgyis addig próbálkozom, amíg nem találok valami jót.

Naomi B.: a tanácsodra megpróbálom színessé varázsolni, bár ezen még dolgoznom kell. Igazad van, mert bár a könyv molyok nagyja nem ismerné be, hogy legelőször a borítót nézi meg, azért szerintem mindenki fejében megszületik egy általános vélemény, ha meglátja a borítót.


Köszönök minden véleményt, mert mindegyiket sokra tartom, hisz bármelyikből fejlődhetek. Ezért nem szeretném, ha ez vitát okozna :)

2015. dec. 20. 21:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a háttér továbbra is kimondottan zavaró, különösen a nagy üres fehérség - de amúgy is. A háttér szerepe az, hogy NE VEGYEM ÉSZRE.


Olyan ez, mint a játékvezető a focimeccsen. Akkor jó, ha észre sem veszed. Ha rossz, ha béna, akkor folyton vele foglalkozik a néző, nem azzal, amivel kéne.


Zárójelben jegyezném meg, hogy egy hét telt el és még mindig nincs tartalom.

2015. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Igen, a tartalom. Annak kéne az elsőnek lennie.

A háttérrel nekem nincs különösebb bajom. Feltéve ha a szöveg elüt tőle. Ne teljesen, de azért olvashatóan.

Az előttem válaszolókkal is egyet értek, de nem tudom eldönteni, hogy melyiküknek van igaza. Egy kicsit mindkettőjüknek. Mert lehet, hogy egy könyvnek nem lényeg a borító csak a tartalom, de egy blognak igenis számít, nem is kicsit, hogy milyen a design.


Üdv

-Egy blogger

2015. dec. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!