Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a blogomról?...

Mi a véleményetek a blogomról? Hasznos lehet ilyen témában blogot vezetni?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem a blogot, amiben leírom a tapasztalataimat különböző webáruházakról. Még csak egy bejegyzés van, de vannak ötleteim.

Szerintetek érdekes lehet egy ilyen témájú blog? Érdemes folytatnom, vagy nem?

[link]



2016. jan. 9. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Jóféle, ráadásul elég jól összevan rakva az első posztod is. Csak hirdetni kellene!
2016. jan. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes lenne, hiszen aki kezdő még a webáruházak használatában, vagy nem biztos abban, megbízhatóak-e, remek információkat és véleményeket kaphat, tehát mindenképpen hasznos ez a blog. Sok sikert hozzá ;)
2016. jan. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. jan. 9. 16:26
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Hát egyedül elég hiábavaló lesz, én mindenképp másokat is beszerveznék még. Bár akkor már inkább egy rendes véleményezős weblap kellene, az viszont nagy meló. A beküldött panaszcikkekre meg már létezik ismert oldal - a negatív tapasztalatot hamarabb megírják ugye, szóval ez lenne többségében.

Az, hogy a leguncsibb, akármilyen divatblogon bemutatott 1-2 dolláros csajos cuccokat bemutatod, még nem valami extra.

Az meg elég jelentős beruházást igényelne, hogy mindenféle webshopból rendelj és megoszthasd a tapasztalataidat. Maximum akkor, ha épp most költesz milliókat egy új lakás berendezésére, ahova mosógéptől konyhabútoron át a szobanövényekig a netről rendelsz mindenfélét.

Persze ettől nem értelmetlen vagy rossz, sőt, véleményezd a rendeléseidet, csak így ennyiből nagy bevételt például ne remélj. :D Csak úgy, hobbinak viszont jó.

2016. jan. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem remélek semmilyen bevételt,csak hobbi, és pont azt szeretném tesztelni, hogy az olcsóbb webáruházak mennyire megbízhatóak, és hogy honnan érdemes rendelni.
2016. jan. 9. 18:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ötlet jó, a dizájn jó, a kivitelezésen viszont javítanod kellene. Történetesen készülök aliexpress-ről rendelni, de a blogodon egy kérdésemre sem(!) találtam meg a választ.

Na, kezdjük az elejéről!


1.

"Magáról az oldalról annyit kell tudni, hogy olyan mint az Amazon, csak kínaiban. Tehát nem egy egységes wbshop, hanem sok különböző eladó árulja a termékeit, egy felületen"

Aha, ezt eddig is tudtuk. Viszont pont emiatt hasznosabbnak érezném, ha az eladókat is részletesen értékelnéd és magát felületet is, amin árulnak.

Bolt neve, mióta működnek, milyen visszajelzéseket kaptak, neked mik a tapasztalataid, jó volt-e a kommunikációjuk, mennyi idő alatt érkezett meg a rendelésed stb.

(Valami hasonlót az első napszemüvegnél még sikerült összehoznod, de a 2. & 3. cuccnál már elmaradt.)


2.

Aliexpress, mint felület:

- Milyen fizetési lehetőségek vannak? Mit fogadnak el, mit nem? (Pl. ha jól tudom, Paypallal nem lehet fizetni, pedig még mindig az a legbiztonságosabb internetes fizetési lehetőség.)

- Milyen szállítási lehetőségek vannak? (Ha jól tudom, a 60 napos az a China Registered Air Mail, ezen kívül lehet pl. meg EMS-szel kérni)

- Az ÁFA-t ki és hogyan kezeli?

- Mennyire jó a kereső funkciója?

- Mire érdemes figyelni rendeléskor?

- Vannak-e nyilvánvaló átbaßások, amire figyelni kellene. (Nem hiszem, hogy a te "szakterületed", de a fekete rózsa mag az pont ilyen.)


3. A blogodról:

- Hemzseg a hejes irási hibáktól: vesszőhibák, elírások...

- Tanuljunk már meg használható fényképeket készíteni! Az lenne az alap, hogy éles és színhelyes fotó és a háttér nem zajos.

Az a baj, hogy ha magaddal szemben ennyire nem vagy igényes, más sem fogja komolyan venni blogod és szívesen olvasni, amit írsz.

- Szöveg: Én nem akarok kekeckedni, de nézd már meg a 3. cucc (napszemüveg) "értékelését"! "Azt sem tudom, hogy mikor és miért rendeltem, de fura és vicces szemüveg, hihi!" No, ez alapján inkább tűnsz egy elkényeztetett csitrinek, aki szeret olcsó vackokat rendelni, mint komoly, tudatos vásárlónak, akinek lehet adni a véleményére.


Nem lesz ez rossz, csak szedd össze magad és gondold át, hogy mi az, amit át akarsz adni az olvasóidnak!

2016. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen hosszan leírtad a véleményedet, megpróbálom megfogadni a tanácsaidat, bar szerintem egy blogbejegyzés alapján kicsit elhamarkodott következtetés az "elkényeztetett csitri", de tényleg tök jó, hogy ilyen részletesen válaszoltás!
2016. jan. 17. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!