Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a regényemrő...

Neked Csak Garage kérdése:

Mi a véleményetek a regényemről? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Este van. Az utcán a pocsojába tükröződnek a város fényei.

-Lana, iparkodj! -mondta Tina, miközben az esernyőjét kinyitotta.

Lana gyorsan összekapta magát. Sétálnak, s közben gyönyörködnek a város fényeiben.

-Lana, mennyi az idő?

Lana előkapta mobilját. Felsóhajt, majd megszólal:

-Tina, én mondtam, hogy fél órával előbb kellett volna elinduli. Most van 20:48, és 21:00-re kell beérnünk, hogy láthassuk a műsort.

-Oh, Lana. Nem értesz te semmit. Ha férfisztiptízbárba akarsz menni, muszály tökéletes tusvonalat húznod, és minnél több vörös rúzst kenni az ajkaidra.

-De Tina. Ettől még nem fognak csak neked pörögni a rúdon.

-Igazad van, de siessünk!-Tina elkezdett szaladni, Lana szaladt utána.

-Huhh, itt is vagyunk.

-21:5 van.

-Akkor a pólót még biztos nem vették le.



2016. márc. 12. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szavakkal leírhatatlan.
2016. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyszerű a regény, a befejezés kimondottan fordulatos, váratlan.


Igaz, nem túl hosszú, de nem is kell - ez így tökéletes, ahogy van. Remekmű, Nobel-díjra is esélyes lehet.

2016. márc. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 ezt hogy érted?

#2 nagyon szépen köszönöm, jól esik!!!!!:))))

2016. márc. 12. 17:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1. és a 2. ironizált.

Túl sok benne a szóismétlés, végig csak Lana/Tina/Lana/Tina stb. Zavaró volt. Gondolj bele, te sem mondod ki mindig a másik nevét, amikor szólsz hozzá.

És nem muszály, hanem muszáj.

Semmi igazi leírást vagy hangulatot nem adtál a városhoz, vagy a helyszínhez, esetleg a lányokhoz. Nehezemre esik elképzelni. Sem a sietséget nem érzem, sem a történet nem fog meg (és nehéz is lenne, mivel ez fél oldalt sem tesz ki egy igazi könyvben)

Túl sok a lényegtelen információ, oda nem illő szavak.

Azt tudom tanácsolni, hogy olvass sokat, és figyeld meg, ahogy minden szereplő másként beszél egy kicsit, a szavaikon tükröződik a személyiségük. Ismerd a karaktereidet.

Először a történetet találd ki, és nézd meg, hogy kortárs regényekben hogyan írják le a környezetet, hogy hangulatba kerüljön az olvasó.

És sok benne a helyesírási hiba is.

Semmitmondó, felejthető. Egyenlőre. Nem mondom, hogy nincs semmi tehetséged, bármit elérhetsz, de gyakorolj még! Csak ismételni tudom magam, olvass!

Van egy nagyon találó mondás, a tanárnőmtől hallottam annak idején: "Egy nagy író a levesevést is képes úgy leírni, akár oldalakon keresztül, hogy nem válik unalmassá. Érzed az illatát és az ízét is, magával ragad"

2016. márc. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!