Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a regényemről a...

Mit gondoltok a regényemről a részlet alapján? Érdemes folytatnom az írást?

Figyelt kérdés

Részlet:

|

V


"Délelőtt tizenegy óra. Szakad az eső, én meg az ablakom előtt ülök és nézem az üveg túl oldalán. Az ablaküvegen csurognak le szépen, lassan az esőcseppek, s vele együtt a könnyeim is.

Reggel arra keltem fel, hogy üzenetem jött, méghozzá a legjobb barátomtól, Tomitól. Csupán öt sor volt, mégis majd’ megszakadt a szívem.


Szia!

Csak azt szeretném elmondani, hogy kiköltözünk Romániába. Személyesen kellett volna elmondanom, de nem tudtam veled közölni, féltem a reakciódtól. De attól még tarthatjuk majd a kapcsolatot és fogjuk is, igaz?

Sajnálom.

T.


Egyedül vagyok. Tomi elköltözik, a barátnőm, Lilla meg utál. Tisztában vagyok vele, hogy először majd minden nap írni fogunk egymásnak, csakhogy neki is lesz majd dolga, nekem is, nem lesz időnk egymásnak írosgatni és egy idő után úgy is elmaradtak a levelek, telefonálások, míg végül már egyáltalán nem fogjuk tartani a kapcsolatot.

- Zsófi, gyere le ebédelni! – kiabál fel az emeletre anyu.

- Nem vagyok éhes.

- Még mindig? Egész nap nem ettél még semmit.

- Majd később eszek.

- Oké, de később tényleg enni fogsz! – és szerencsére ennyiben hagyja a dolgot, mert semmi kedvem nem lenne neki elmagyarázni, hogy miért nem vagyok éhes.

Még mindig az ablak előtt ülök, annyi különbséggel hogy már csak szemerkél az eső. Össze kéne szednem magam, amire van még egy hetem. Utána megint kezdődik a suli. Felvettek álmaim iskolájába, most boldognak és izgatottnak kéne lennem, ehelyett félek hogy nem fognak szeretni, hisz akikkel egy osztályba fogok járni, azok már nagyjából megismerkedtek egymással, én leszek az új, kívülálló. Hogy gondolataimat eltereljem, kimegyek a kertbe, leülök a kedvenc tölgyfám tövébe és olvasok estig. Azt azért tudni kell rólam, ha én elkezdek olvasni, addig nem fejezem be, még el nem olvasom az adott könyvet. Talán ezért is mondják rám olyan sokan hogy külön világban élek, komolyabb vagyok, mint a velem egy idősek. Ahelyett hogy buliznék, ahogyan a többi hozzám hasonló korú fiatal teszi, olvasok és zenét hallgatok. Azt hiszem, én vagyok a jókislány, a többiek meg a „normálisak”.


Arra kell ébrednem, hogy kopognak az ajtómon. Még mindig jobb, mintha rám nyitják az ajtót, amit annyira utálok – állapítom meg magamban. Anya lép át a szobám ajtaján, arcán kedves mosollyal.

- Jó reggelt kicsim, hogy aludtál?

- Neked is, jól.

- Van egy kis meglepetésem, vagyis nem pontosan az enyém. Behívhatom?

- A meglepetésemet? – lepődök meg, mert tudtommal a meglepetések általában tárgyak, azok pedig nem tudnak járni.

- Lilla jött át hozzád, beszélni szeretne veled.

- De ilyenkor? – nézek az órára – Még csak fél nyolc van.

- Azt mondta, fontos.

- Oké – sóhajtok egy nagyot -, jöjjön be.

- Beküldöm, akkor magatokra is hagylak titeket. – mondja, majd már csukódik is be a szobaajtóm. Fél perccel később pedig ismét kinyílik, de anyu helyett már Lilla lép be rajta."



2014. febr. 22. 12:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szóhoz sem jutok! Briliáns! Tömör velős, lényegretörő. Kiragadja az emberi érzelmeket, és azokat emészthető módon adja vissza az olvasó számára. Szinte filozófikus távlatokat nyit az anya kopogása, mellyel a távoli ifjúság felé mutat. Az emberi kapcsolatok kusza szövevényét fésüli ki az író a Lillával való kapcsolat szélsőséges ecsetelésével. Elragadó!
2014. febr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors választ és azt is hogy tetszik :) Ez igazából a regényem első 3 oldala,örülök hogy már megfogott :D
2014. febr. 22. 12:33
 3/26 anonim ***** válasza:
Fenomenális! Kérlek plííz ne hagyd abba! Mi lesz Lillával meg Tomival, meg veled? Majd toltok gangbang-et?
2014. febr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod és ilyen bátorítások után nem hiszem,hogy abba szeretném hagyni,maximum csak kevesebb időre,míg nincs időm írni :)
2014. febr. 22. 12:42
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz, de én a helyedben ezt a mondatot - Az ablaküvegen csurognak le szépen, lassan az esőcseppek, s vele együtt a könnyeim is. - inkább így írnám: Az ablaküvegen szépen, lassan csurognak le az esőcseppek, s vele együtt a könnyeim is. Így szerintem sokkal természetesebben hangzik.
2014. febr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a tanácsot és igazad van, már át is írom,így tényleg sokkal jobban hangzik :)
2014. febr. 22. 13:00
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz, bár személy szerint (ízlések és pofonok, nem megsértődni!) utálom a jelen időben írt könyveket. Főleg, hogy ha múlt időben írod az is lehet jelen. Miért? Mert amint leírtad mit mondott, az már megtörtént, tehát múltidő. Igazából meg tökmind1:D

Ettől függetlenül bármikor szívesen megvenném egy könyvesboltban, főleg ha ötletes címe van :)

2014. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Sőőt, ebből a rövid szövegből, és azon belül a "Azt hiszem, én vagyok a jókislány, a többiek meg a normálisak" mondat alapján nekem rögtön reagált az agyam: (nem biztos, hogy ez, mert ugyebár nem vagyok gondolatolvasó... asszem:D) véletlenül nem arról szól, hogy nem lesz már jókislány?? :D

Mert akkor jó kis könyvcímötletem lenne számodra: Jókislányból rosszkislány


(utánanéztem, hogy véletlenül nem csak hallottam e valahol, de a google nem dobott ki semmit:) )

2014. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Igen,próbálkoztam írni múlt időben is,azt könnyebb volt, de az a sztori túl erőltetett lett,úgyhogy hagytam. A jelenben írás amúgy ritkább,ezért gondoltam hogy kipróbálom,bár még nekem is furcsa így írni,de próbálkozok. Amúgy jól gondoltad, valamilyen szintem megváltozik, de nem teljesen ;) :D
2014. febr. 22. 13:42
 10/26 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg ritkábbak a jelen időben írt könyvek, legalábbis az én tapasztalataim alapján: az 2013 októberje óta olvasott könyvek között (42db, igen picit sokat olvasok:D) egy sem volt jelen idős. Bár lehet, hogy csak pont múltidőseket sikerült kifognom, nem tudni. De egyébként a múltidős könyveket a napló- és blogformával természetesebbé lehet tenni. De az is igaz, hogy ilyenekből már tömegek vannak. Te döntesz, nekem nincs beleszólási jogom.:)

Éééés végül pedig: kiderült, hogy gondolatolvasó vagyokxDD

2014. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!