Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne belekezdeni a videózásba?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok. Hobbiból szeretném elkezdeni a videózást. Fél éve azzal a felfogással gondolkodom, hogy nem érdekel olyan emberek véleménye, akit nem ismerek szóval a negatív embereket jól tudnám kezelni, nem is ettől tartok, hanem a minőségtől. Egyenlőre nincsen kamerám, nem is szeretnék egy darabig kamerát, majd akkor hogyha mélyen benne lennék már ebben a "videózásos életben", addig pedig telefonnal videóznék, mégpedig egy LG L70-es készülék hátlapi kamerájával. Nem beauty videókat csinálnék, hanem tag, vlog videókat aztán meg a téma adná magát. A szüleimmel már pár napja lebeszéltem a dolgot, szóval ők nem lennének akadály. Nagyon kérlek titeket, az őszinte ugyanakkor pozitív vagy építő jellegű kritikát írjátok le. Előre is köszönöm a normális embereknek a normális válaszokat.

2016. aug. 8. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a képi minőség nem is feltétlenül, de a hang szerintem katasztrofális lenne ilyen telefonos felvételről. Ha csak nincs valami nagyon egyedi kiemelkedő stílusod, akkor eleve halálra ítélt ötlet, mert szerintem manapság minden harmadik tinédzser ilyen tag meg vlog videókkal akar befutni. Az a legkínosabb az ilyenekbe, mikor így nem tud semmi érdekeset mondani, de azért ki akarja tölteni a videót valamivel és percekig beszél a semmiről. Te ne ilyen videókat csinálj majd.
2016. aug. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még nem teszteltem a hangi minőségét, minnél hamarabb letesztelem. Én egyáltalán nem szeretnék befutni, nem is az a célom, hogy ismert legyek. Hobbiból kezdeném el az egészet, mert semmi hobbim sincs és ki akarom magamat próbálni ebben a témában és lehet hogy megszeretem. Semmiképpen nem csinálnék akkor videót, amikor semmi sem jut eszembe, mindenképpen megvárnám azt a pillanatot amikor motiváltnak érzem magamat, lenne is kedvem egy videót csinálni tehát alaptalanul nem csinálnék meg egy videót, azzal a céllal hogy az e heti videó is le lenne tudva. A leendő nézőimnek (persze ha lesznek) tisztában kell lenniük azzal, hogy én is emberből vagyok és nem fogok csak úgy videót csinálni. Nem hinném, hogy nagyon jó lenne a belsőm, de minden tőlem telhetőt megtennék és inkább csinálnék minden második héten egy 3-4 perces tartalmas és jól összeszedett videót, mint heti kétszer egy teljesen unalmas 10 perces videót.
2016. aug. 8. 17:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne, két ok miatt:

1. Dunát lehet rekeszteni a 13 évesek hasonló videóiból, és általában (tisztelet a kivételnek) rendkívül rossz videókat posztolnak, ahol a kameraminőség a legkisebb gond, és joggal közröhej lesz belőlük. De ez még ne is tartson vissza, mert lehetsz akár te is egy a kivételek közül, szóval ez a kisebb ok.


2. A képminőség és a hang sem lenne elég. Volt LG L7 II-m, ami ugye a sima L7 továbbfejlesztése volt bizonyos szinten, és rengeteget videóztam vele baráti körben, de posztolni sosem merném őket, mert nem ütik meg azt a szintet. Alapból 2016-ban a FullHD a minimum, ez alá nem nagyon szabad adni, ha muszáj, akkor is minimum HD. Ez a telefon ugyebár képminőségben sem elég, és felbontásban sem (max. 480p), szóval csak régebbi telefonokról lehetne normálisan nézni a videót, újabbakról vagy monitoron keresztül nem. És akkor ott van még a hang is, ami szintén nem üti meg a szintet, mivel nem erre lett kitalálva (hatalmas háttérzaj, torz hang stb.)


Én azt mondom, ha tényleg komolyan gondolod, akkor vegyél egy kamerát, később majd külön mikrofont, és akkor élvezhető is lesz. Nyilván addig is videózhatsz, ez teljesen rajtad áll, de rossz minőséggel még azok sem biztosan néznének, akiket amúgy érdekelne.

2016. aug. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak támogatni tudlak,a lényeg,hogy szóljon valamiről egy videó,amiért az ember végignézi.Aztmondom,hogy ideiglenesen semmi gond nem lenne,ha telefonnal rögzítenéd a videóidat,de szülinapra,karácsonyra simán kérhetnél a szüleidtől egy Webkamerát.25.000Ft-ért(nem tudom,hogy milyen anyagi helyzetben vagyo kapsz egy FullHD-t(és még elég jó beépített mikrofonnal rendelkezik). Szóval összefoglalva: Ne félj beszélni! Értelmesen/érthetően beszélj és érdekes legyen!
2016. aug. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#2 köszönöm szépen, hogy felnyitottad erre a szememet, nagyon elgondolkodtatott.
2016. aug. 9. 09:43
 6/6 A kérdező kommentje:
#3 ezt is nagyon szépen köszönöm, még átgondolom a dolgot, lehet hogy kérek inkább egy kamerát és úgy kezdek bele.
2016. aug. 9. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!