Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mondanátok véleményt egy...

Mondanátok véleményt egy rövid kis novelláról?

Figyelt kérdés

Egy könnycsepp gördült le az arcán. Én még soha nem láttam az apámat sírni. Elkaptam a tekintetemet. Nem akartam látni, ahogy a kezével letörli a könnyeit. Beljebb léptem a szobába, és mellbe csapott a gyomorforgató bűz, ami szobában terjengett. Éreztem, ahogy elevenen megrohad… Azzal a lendülettel kifordultam a lakókocsi szobájából, és lerogytam egy kis sámlira. Belém nyilallt a fájdalom, ez az apám? –kérdeztem, de nem magamtól. Mindig azt hittem, hogy valami óriás, valami hatalmas, erős, hős, akitől mindenki fél, de nem, itt van előttem egy összeaszott test, egy koszos lepedővel letakarva, egy kis kukac…

Míg töprengtem a kis rozoga sámlimon, anyám kezdett beszélni hozzám, hogy honnan szólt nem tudom, de hallottam.

- Olyan, vagy mint az apád! Jól nézd meg, mert belőled is ez lesz!

Rágyújtottam, szívtam egyik cigarettát a másik után… vissza kell mennem - gondoltam, meg azt is gondoltam, hogy nem és elfutok világgá, hogy senki soha ne érjen utol.

Visszamentem a bűzbe. Ez még mindig sír,és nehezen veszi a levegőt – állapítottam meg


Anyám ismét kiáltott – Takard le, takard le ezt a szörnyet, gyűlölöm, utálom, égjen a pokol tüzén!

Ez nem szörny –szóltam

Ez az apám! Egy könnycsepp gördült le az arcomon- soha nem látott az apám sírni.



2017. febr. 25. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon tehetseges vagy.Szeretem ha olvasas kozben at tudom erezni amit az iro mond. Szeretem, ha ertheto amit ir ugy is hogy egyetlen felesleges mondatot, vagy szot leirna.Nagyon szep iroi stilus, iroi hozzaallas,par mondat es megertem egy csalad dramajat, megismerem a szereploket. Nagyon ugyes iras, irjal meg. Gratulalok
2017. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Túl tőmondatos, tinilányos szöveg :(
2017. febr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

" Ez még mindig sír..."- Az emberekre nem a mutató névmás használunk (EZ), ha nem személyes névmást, ha nem akarjuk megnevezni őket. - Ő még mindig sír.

"Ez nem szörny –szóltam

Ez az apám!"


Tanuld meg használni a névmásokat, ugyanis egy embert mutató névmással megnevezni nagyon bunkó és lealacsonyító dolog.

Amúgy az írói nyelved nem rossz, de sztori, amit írtál unalmas és merőben nem különleges. Gondolom a témája a kis novelládnak a gyerek által táplált szeretet és tisztelet a szülei (ebben a sztoriban az apja) iránt. Ezt a témát jóval érdekfeszítőbb és igazán megható cselekménnyel is meg lehet jeleníteni.

2017. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

"Az emberekre nem a mutató névmás használunk (EZ), ha nem személyes névmást, ha nem akarjuk megnevezni őket."


Upsz itt hülyén fogalmaztam, de gondolom ez alapján is kitudod szűrni, hogy mit akartam ezzel mondani, kedves kérdező.

2017. febr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket! tanulok :)
2017. febr. 25. 20:55
 6/7 anonim válasza:
100%
Ez nagyon jó, csak hát túl van dramatizálva. Ez is egy stílus, de nem igazán eredeti. Szoktam néha ilyen amatőr írásokat olvasgatni, és találtam egy tiedéhez hasonló stílusban kezdődőt. Az azért jóval hosszabb volt. Szinte éreztem hol "kattan át" a novella, a görcsösen próbálkozás helyét átvette valami sokkal értékesebb. Annyi történt szerintem, hogy az író elengedte magát, és hagyta feltörni a természetes stílusát. Nem azt mondom, hogy az után tökéletesen írt, mert voltak még hibái, de valahogy sokkal egyedibb és élvezhetőbb lett a novellája. Szerintem nálad is ez a helyzet. Látszik, hogy tudsz írni és gyakorlással rendkívül kiemelkedő lehetsz, de hagyd magától jönni, és aztán azt javítgasd, ne akarj felvenni alap stílusokat. Kölcsönözzhetsz elemeket mások stíluából, ez még jót is tesz, de vigyázz az eredetiségedre. Ebben a novellában látszik, hogy tudsz írni, én látlak benne, mint írót, és szeretnélek többet látni. Feltöltöd valahova az írásaid? Ha igen akkor megírnád hova? Örülnék, ha akár privátban küldenéd át, nagyon élveztem ezt a kis novellát olvasni.
2017. febr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy
2018. márc. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!