Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Tronok harca! Szerintetek is...

Tronok harca! Szerintetek is durva dolog volt ezt kiagyalni?

Figyelt kérdés

Par napja kezdtem el nezni a Tronok harcat, nagyon belemerultem es teljesen elamultam tole. Nem vagyok/voltam nagy sorozat-fan, eddig csak ilyen egeszestes filmeket neztem, ugyhogy ez most nagyon uj nekem, lehet azert is varazsolt el ennyire.

Nagyon nagyon elkepesztoen durvanak talalom a konyvirot, hogy egy ilyen sztorit osszetudott dobni! Nincsenek ra szavak...

Ennyi mindent kitalalni! Eszben tartani, vinni a szalakat folyamatosan tovabb, szinte hiba nelkul. A nevek, a csaladfak, a birodalmak, haboruk, ellensegek es baratok, torvenyek.. visszamegy az egesz egeszen a karakterek oseire a tortenet...

...raadasul egy erdekes korban jatszodik, nem pl egy modern kori vampiros tini s*arsag. Nagyon kivan talalva! Es szerintem tiszteletre melto, hogy valakiben ennyi fantazia el, nagyon durva sztori. Ti mit gondoltok errol? Vagy csak engem ejt ennyire bamulatba?


Biztos van meg rengeteg sok ehhez hasonlo konyv, sorozat, de mivel ezt ismerem egyedul, errol tudok velemenyt irni.



2017. júl. 9. 01:48
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Engem először a kis szöszi Daenerys fogott meg, de elvesztem a történetben, mert túl szövevényes volt. most évekkel később elkezdtem újból és már értek mindent. tényleg elképesztő, de könyvben még sokkal jobb. annyi részletre kitér, amire a sorozatnak nem volt ideje..a sorozatban felnőtt színészek játszanak, de ahogy a könyvet olvastam, teljesen máshogy képzeltem el őket. Havas Jon, Robb Stark is még kisgyerekek valójában, ahogy Daenerys és a testvére is. ilyen 12-14 éves körüli egy csomó szereplő. a sorozatban meg szakállasok. Meg Nedd Starknak van egy 3 éves gyereke is, akinek a nevét nem tudom már, de a sorozatból nem emlékszem rá. tesznek róla említést?
2017. júl. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Éppen ezért lett nagyon híres a sorozat én is imádom ❤ Egyébként ha jól tudom nem csak egy saját világot talált ki (fennt van a térkép is valahol a neten) de pl a dotrakiaknak ugye saját fiktív nyelvük van.Ja és azt szeretem még,mindehol annyira ügyelnek a részletekre,rengeteg statiszta dolgozik rajta (a youtubon találsz ezekről is videókat).Ja és ha már a részleteknél tartunk nem bírom az olyan sablonos filmeket ahol mondjuk egy repülő lezuhan egy szigeten és micsoda véletlen,hogy a pont egy jóképű férfi és gyönyörű nő (akinek a sminkje es a haja meg ilyenkor is tökéletes) is van a túlélők között,akik ugye a film végére tok véletlenül összejönnek (ki gondolta volna).Na ez a sorozat nem ilyen.Itt a szereplők között találsz kicsit,nagyot,csúnyát,szépet pont mint a valo életben,nem csak egy kalap válogatott szépségkirálynő,a történet pedig fordulatos es érdekes.
2017. júl. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom szeretett sokat olvasni. És azért gyüjtött,hozzá azokból is némi fantáziát.



Mondjuk a könyvet nem olvastam. Mert szerintem abban elvesznék. Én sem nagyon értem,hogy ő hogy találhatta ezt ki. De nagyon jó sorozat. És minden elismerésem az övé.

2017. júl. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nedd 3 eves fiarol nincs emlites a filmben, vagy legalabb is idaig(4. Evadnal tartok)


Igen, a dothraki nyelv egy kitalalt nyelv. Ez is milyen erdekes..siman beszelhetett volna mindenki angolul, de az iro akkor is letrehozott egy tortenet kedveert egy nyelvet..

Egyebkent engem is Dany fogott meg leginkabb, a dothrakiakkal egyutt. Alig vartam minden resznel, hogy oket mutassak, de akkor hangsulyt nem kaptal sajnos, raadasul egy rakas dothraki meghalt, a Khallal egyutt, amit nagyon sajnalok. Szerettem oket.


Az is tetszik meg a sorozatban , hogy eleg kiszamithatatlan.

Egyaltalan nem is gondoltam arra, hogy Catelyn es Robb Stark is megfog halni. Egyik pillanatrol a masikra jott. Pedig ok szeretheto karakterek voltak.. ezert is nem lehetett erre szamitani. Nem ugy

Mint Ned eseteben.. o azert csurte csavarta a szalakat, lehetett tudni ,hogy vele tortenni fog valami.

Viszont azt se gondoltam volna, hogy a Stark csalad soha tobbe nem lesz egyutt egy percre se, miutan elindultak delre.


Mindegyik is.. egyszoval: imadom!

2017. júl. 9. 11:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a sorozatban is szó van Ned 3 évas fiáról(am Rickon a neve), de itt egy kicsit idõsebb (mint a legtöbb katakter). Szerintem is lenyűgözõ,amit G.R.R.M.alkotott.
2017. júl. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Lenyűgözőnek lenyűgöző, de messze nem egyedülálló.
2017. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tok mindegy, hogy egyedulallo-e vagy nem. Az iro elerte vele amit akart, sikeres lett, sokan szeretik, sorozatot is csinaltak belole. Ez a lenyeg.
2017. júl. 9. 19:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A könyv borítójáról idézek:


A fantasy műfajának Tolkien óta egyik legnagyobb teljesítménye



Martin legnagyobb erőssége, hogy meg tudja újítani, és élettel tölti fel azt a műfajt, amit a számtalan populáris Tolkien.imitáció évtizedeken át klisék sorozatába fojtva ismételgetett. A tűz és jég dalának első kötete egy világteremtő fantasyeposz nagyszabású felütése.


idézet vége...

tehát nem is állítja, hogy ez egy teljesen új műfajteremtő alkotás, hanem a műfajon belül emelkedik ki.

2017. júl. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Martin nem alkotott meg egy új nyelvet, ez csak a sorozatban jelenik meg (a könyvben tényleg mindenki angulul beszél), és a teljes világot sem ő alkotta meg egyedül, de ennek ellenére tényleg lenyűgöző amit sikerült kihoznia egy angol polgárháborúból ( aki nem tudná: a cselekmény alalja az angol Rózsák Háborúja volt, amitől persze később eltért)
2017. júl. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor mit mondanál, ha ismernéd a könyveket is...
2017. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!