Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A kérdésem a következő: nincs...

A kérdésem a következő: nincs gyakorlatom, tudásom a fotózáshoz, de szeretnék elkezdeni fotózni, méghozza az égbolt fotózás érdekel, de nagyon. Milyen tipusu fényképezőgépet ajánlotok abszolut kezdőnek?

Figyelt kérdés

2018. jan. 8. 11:15
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
igen értelek benneteket. De éjszakai égbolt fotózással/természetfotozással szeretném folytatni amit telefonnal elkezdtem, de sajnos mobillal képtelenség a csillagokat fotozni...Ezért szeretném megtudni mely fényképezőgépek tipusai lennének megfelelőek kezdőknek erre a célra. Köszönöm :)
2018. jan. 11. 17:51
 12/24 anonim ***** válasza:
Tanulj addig amíg megtudod. Másképp nincs értelme.
2018. jan. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

Vegyél egy Phantom 4-et kölyök. Fiatal vagy még, próbálj ki mindent vagy vegyél több gépet. Kitartás kölyök, megcsinálod.

[link]

2018. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Én tényleg próbálom megérteni, hogy miért erőlteted ezt a drónkérdést, de képtelen vagyok rá. Sajnálom. Mármint tényleg!
2018. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Csak egy fotó, P4-vel:

[link]

2018. jan. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Csaba196705 szerintem neked fogalmad sincs, mit jelent az égbolt fotózás. attól, hogy az ég is látszik egy tájképen, az még nem lesz ugyanaz.
2018. jan. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

kérdező, a komolyabb fotózás jellemzően nem a gépen múlik. bármelyik belépő szintű - leginkább cserélhető objektíves DSLR vagy MILC is megfelelhet. az alapok megtanulásához akár egy kompakt, vagy bridge gép is elég lehet, viszont az általad kiválasztott két terület a leginkább különleges erőforrás és objektív igényes. innentől meg a fotók készítése elsősorban nem a fényképezőgépen, hanem a rászerelt objektíven, meg a te tudásodon múlik.


pontosan mire gondolsz azalatt, hogy "éjszakai égbolt fotózás/természetfotozás"? egészen más gyújtótávolság (teleobjektív, vagy méginkább csillagászati távcsőre szerelt fényképezőgép) kell hozzá, ha asztrofotókat akarsz csinálni, távoli bolygókat, csillagokat, csillagképeket akarsz fotózni

[link]


és egészen más (nagyobb látószög, vagyis kisebb nagyítás) kell hozzá, ha a tájat akarod fotózni és benne akarod megörökíteni az égboltot és csillagokat is

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


a természetfotózásnak is sok féle területe van (része az asztrofotózás is), nézd csak meg pl. az Év Természetfotósa kiállítást a Természettudományi Múzeumban, mennyi féle természetfotó létezik...

[link]


természetfotózásnál is egészen más (tele-szupertele) objektív kell hozzá, ha fák tetején, vagy az égen akarsz madarakat fotózni, egészen más (makró objektív, vagy akár mikroszkóp) kell hozzá, ha virágokat, bogarakat akarsz egészen közelről fotózni, megint más objektív kell, ha tájat akarsz fotózni közelről és megint más, ha távolról fotózod a tájat.

2018. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
# 16: Nem csak égboltot akar fotózni a kölyök. Attól, hogy te megrekedtél a fejlődésben, nincs ismereted a drónnal való fotózásban nem kell beleugatni. Én se vagyok mai csirke, de mégsem mondom azt, hogy a modern dolgok rosszak. Drónnal teljesen más szemszögből fotózhatsz, ahogy eddig soha, sokkal könnyebb újat mást alkotni nagyon jó minőségben, nem beszélve a videózásról.
2018. jan. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
#18: Nem csak, de amit Te ajánlasz Neki az teljesen alkalmatlan arra amire ajánlod. Nem a drónnal van a baj hanem azzal, hogy amit Ő fényképezni akar arra teljesen alkalmatlan. Ennél érthetőbben nem tudom leírni. A drón céleszköz, nem fènyképezőgép. Amúgy van drónom, de sokadlagos eszköz, három darab pro dSLR mellett, így csak akkor veszem elő amikor egy ilyen céleszközre van szükségem. Buta vagy sajnos.
2018. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Csaba, a "kölyök" ahogy te szépen lekezelően irod egy 28 éves nő. Csak a tisztázás kedvéért.
2018. jan. 12. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!