Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kinek mi az Amerikai história...

Kinek mi az Amerikai história c. filmről a véleménye?

Figyelt kérdés

Mindenkinek különbözik a véleménye. Arra lennék kiváncsi, hogy mi jött le belőle? Belőletek milyen gondolatokat váltott ki?

És ha ismeritek a rendezői változatot, akkor arra is kiváncsi lennék, hogy azzal a végén lévő plusz jelenettel együtt mi a véleményetek. Mert szerintem az sokat változtat rajta.



#Amerikai história #film vélemény #american history
2019. júl. 27. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Az Amerikai História X -re gondolsz?
2019. júl. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Annak valóban Amerikai historia X a címe.

Régebben láttam már, sok mindenre nem emlékszem, de az biztos, hogy jobban utáltam a négereket miután megnéztem, mint előtte. Viszont a film azt is jól bemutatja, hogy a rasszizmus semmi jóhoz nem vezet, és a négerek közt is akad azért normális (az iskola igazgató, a börtönben a srác). A rendezői változatot nem láttam.

2019. júl. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Lényegében felhívja a figyelmet arra, hogy a rasszizmus tiszta képzelődés. A csávó a filmben tipikus skinhead aki azt hiszi, hogy vannak faji érdekei, a négerekkel szemben. Dühöt táplál irántuk, stb, hiszen kiszolgáltatott (viszonylagos) szegénységben töltött életüket nem könnyíti meg a többi szegény, akik például négerek. Hasonlóan züllöttek, jellemtelenek, tehát nagyjából ugyanolyanok. Mindketten a fehér amerikaiak és az afroamerikaiak is aszerint élnek, hogy vannak faji érdekeik egymással szemben, persze nem ennyire drasztikusan, egymástól nagyon különböző módon, de innen fúj a szél. Aszerint élnek, hogy úgy érzik a másik akadályozza őket a szabad életben, vagy ha a skinheadekre gondolunk, a 'hősi' életben. Alapvetően egyik sem jobb mint a másik, de egyik sem rosszabb mint a másik. Rávilágz a film, hogy amennyiben ez így folytatódik, szükségszerűen tragédia lesz a vége. És megtörtént: a csávó túl messzire megy, olyan messzire ahhonét visszaút nincs: embert öl.

A dutyiban a rács belső oldalán ő kerül a célkeresztbe. Tőle erősebbek megalázhatják, és realizálja, hogy itt a kóterben azonos érdekei vannak, egy tv tolvaj négerrel. Következésképpen eddigi életét tévedésben élte le, és rossz útra tévedt, nem volt igaza, és értelmetlenül ment el eddigi élete és még hasztalanabbul került ide. Persze ehhez traumák is kellettek, a 'puska másik végére' kellett kerülni. (Ha világos a képes beszédem.)


Szóval a film lényegében erőszakos környezetben mutatja be, hogy mi a rasszizmus, miért baj, miért nem tudunk tenni ellene, és elgondokodtató.

2019. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon röviden és tömören az a véleményem, hogy rettentül jól bemutatja azt, hogy a rasszizmus káros, semmi jó nem sül ki belőle. Ez az üzenete a filmnek. Bár én sosem voltam rasszista, nem arról ítélek meg embereket, amin nem változtathatnak.

Senki nem tehet arról, aminek születik. Bárki (!!!) lehet értékes, a jelleme alapján ítéljünk meg másokat, ne a bőrszíne alapján vagy más jelentéktelen dolog miatt.

2019. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
74%

Nekem hatásvadász propagandafilm volt szépen fényképezve.


A rendezői változatot nem láttam. Vagy azt láttam és nem a normálisat :D

2019. júl. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen az Amerikai história X- re gondoltam. Nem is tudtam, hogy ott van az az X, elnézést.

Köszönöm a kommenteket! Elgondolkodtató mindenki véleménye.

2019. aug. 26. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!