Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kinek mi a véleménye a Trónok...

Kinek mi a véleménye a Trónok harca legutolsó részéről?

Figyelt kérdés
Én amennyire utáltam a 3. és a 4. részt(és még jópár korábbit) ez az utolsó meg kell mondjam levett a lábamról. Simán el tudom hinni, hogy ez lesz a könyvek vége is. Jon származása nem számít mert ő mindig is északi volt, Daeneryst simán megölheti majd ő miután kegyetlenné válik, Tyrion mint segítő, Bran mint mindentlátó király, Brienne leírja Jaime nagy tetteit, Sansa mint Észak királynője, Arya a vándor...stb.

2019. máj. 20. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
szar
2019. máj. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
úgy ahogy elfogadható, kivéve a fekete város história na az egy ökörség. Mi értelme a fal őrzésének ha azon túl nincs semmi élő már
2019. máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Én nem értettem, hogy miért nem Gendry lett a király? Ő a Baratheon örökös. Ez senkinek nem jutott eszébe?
2019. máj. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
88%

Sansa nagyon unszimpatikus volt.... Látszott rajta, hogy mindenképp királynő akar lenni.

Havas Jon meg hát ugye az emberekért tett mindent, de azért sajnáltam Danyt. De sajnos nem volt más mód rá, hogy leállítsák.

A sárkány jelenete volt a legszomorúbb :(

2019. máj. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Én szinte biztos vagyok benne, hogy a könyvek is ide fognak kilyukadni. Csak az út lesz más, ahogy eljutnak idáig.

Sajnos. Azért sajnos, mert örülnék egy teljesen más, befejezésnek.

Nem azért, mert a sorozat vége nem tetszett, hanem azért mert ha már ekkora felhajtás volt akörül, hogy lehagyta a könyveket, legalább legyen értelme és mutasson újat, talán jobbat.

A végkifejlettel nincs bajom. Valóban kederédes a befejezés, ahogy azt megmondták anno.

Szerintem happy endnek abszolút nem nevezhető, hogy egy olyan karakteré lett a trón végül, aki nem örvendett túl nagy népszerűségnek soha. Sőt Bran engem kifejezetten irritál a filmben és a könyvben is.

Sansát is mindig rühelltem, a sorozatban jobban, mint a könyvben. Idegesítő karakter, igazi liba. Viszont jó húzás volt tőle így a végén, hogy önálló királysággá nyilváníttatta északot. Felmerül a kérdés, hogy minek, hiszen a testvére a király, de nyilván nem fog örökké élni, és ki tudja ki lesz az utódja, akkor már inkább éljen a köztudatban önálló királyságként most.

Tyrion az egyik kedvenc karakterem a könyvben épp úgy, ahogy a sorozatban is.

Danyt is kedveltem, de nála tudtam hogy pozitív vége nem lehet. Igazából megértem az elképzeléseit, nem tartom őrültnek és nem lett a szememben negatív karakter.

Összességében a végkifejlettel nincs bajom. Az viszont lássuk be hagy némi (nem is kevés) kivetni valót maga után, ahogy az utolsó két évadban eljutottak idáig.

És épp ezért gondolom, hogy a könyveknek is ez lesz a vége, mert annyira erőszakosan juttatták el ide a karaktereket, hogy annak más épeszű magyarázata nincs, csak az, hogy ide kellett jutniuk.

Úgyhogy igazából egyik szemem sír a másik nevet. Várom, hogy kijöjjön a szinkron minden részre és újra megnézhessem, talán az egészet, hátha jobban összeáll a kép.

Közben pedig igyekszem befejezni a regényeket. Cersei és Jaime nyűglődése annyira untat, hogy a negyedik kötet felénél leragadtam. (Már négy hónapja) De van egy olyan érzésem, hogy ideje átlendülni ezen a holtponton.


Azzal amúgy egyet kell értsek, hogy ahogy Brienn befejezte a könyvet, valóban méltó levezetés.

Drogon reakciója számomra megható volt.

2019. máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hova lett Meera Reed?

Miért nem szerepelt Howland Reed?

2019. máj. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ha a könyvsorozat is így végződne, akkor szerintem Martin nem kicsit gyalázná meg élete munkáját...
2019. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszett.


#3

Mondjuk mert az egésznek az volt a lényege, hogy végre ne azért legyen valaki király, mert xy fia/lánya.

2019. máj. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
70%

3szor néztem újra,és a 7.évadnál rendszeresen megállok.A 6.évadnál tisztes iparosmunkát végeztek,a megmaradt 2 évad tulajdonképpen a karakterek lebutításáról,történetszálak gyors elvarrásáról és a rajongói igények kiszolgálásáról szólt.GRRM munkássága azért volt lenyűgöző,mert a fantasy világot nem tündérekre,megmentőkre happy endekre és beteljesülő szerelmekre építette,hanem a valóságra,az emberi személyiség összetettségére,kiszámíthatatlanságára,az elsőre jelentéktelennek tűnő láncszemek lassú(!)fokozatos összekapcsolására.Adott időt gondolkodni,találgatni és gyakran megbotránkozni is.Több kérdésre lusta válaszokat és megoldásokat kaptunk.


-Mi az Éjkirály?Mit szeretne elérni?Volt e valami egyéb oka annak hogy kereste a 3 szemű hollót?(az utolsó pillanatig reménykedtem..de mint tudjuk)


-Deresi csata:ki öli meg az Éjkirályt?Lehetséges,hogy már itt is lezárul egy korszak,egy váratlan fordulattal?Talán Theon Greyjoy,akinek eddig talán nem szenteltünk olyan nagy figyelmet?Talán nem véletlenül járta be az utat a sorozat egyik kezdetben legrátartibb szereplője és fizetett olyan nagy árat a rossz döntéseiért?Theon váratlanul visszatér a Vas szigetekről,melyet egy utalásból tudhatunk előre,NEM az arcunkba tolva közvetlenül a csata előtti epizódban?Vagy esetleg Jamie Lannister bizonyíthatja hogy tényleg felnőtt a feladathoz,és maga mögött hagyta a Királyölő nevét és múltját?Vagy talán Bran aki új képességeket elsajátítva szintén hatalmas utat bejárva,nagy áldozatokat hozva végre megvívhatja a végső csatát,az elmék nagy csatáját?Mit fogunk látni? igen.....


Egyáltalán mit ér meg a Vastrón megszerzése?Kié lesz ha egyáltalán lesz még akkor?Danaerys hogy lett ilyen kontroll és üldözési mániás egyik pillanatról a másikra? a könyv egyik legszerethetőbb kezdetben legkiszolgáltatottabb teremtése?Hol kezdődött,hol rontottuk el?Esetleg Arya ölheti meg,úgy hogy Cersei megölésének céljából indul királyvárba de az utolsó pillanatban leküzdi féktelen bosszúvágyát és meghozza a végleges döntést?Vagy Varys aki életében egyszer korrekt és őszinte megmenti a szeretett birodalmát a hatalomról megrészegült királynőtől, vállalva ennek a következményeit,a kínhalált?

Nem,sajnos tudjuk,hogy ez sem történt meg hiszen megkapta a legsablonosabb targaryen halált,aminek semmi más célja nem volt,csak hogy történjen valami abban az epizódban és legyen miről beszélni.oké.


-Az uralkodó pedig Bran aki mindezt tudta és annyi volt a célja,hogy kitartson? Gratulálok,hogy az ígéretes karaktert lebutítottak egy bokorban lapuló álbölcselkedő érdektelen karakter szintjére.

A falra Tyrionnak kellett volna mennie.Bármennyire is szeretjük.Tett eleget érte bőven.Gendrynek pedig a trónra.Havas Jon ennél ezerszer különb,vagy legalább érdekesebb végállomást érdemelt volna.Anélkül hogy disney világ lett volna a vége.


De sajnos tudjuk,hogy SEMMIT sem hoztak ki.Logikusnak tűnő fan fikciók valóra váltásával,biztonsági játékkal kötöttek ki az alkotók végül egy viharvert tutajon,pedig végig mögöttük volt a hajógárda.Lusta megoldások,elcsépelt már régen elhangzott monológok újrafelhasználása.Reméljük valaki egyszer jóvá teszi.

2020. ápr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék mondjuk ennyi idő után, hogy ahogy eljuttatták a karaktereket ehhez a végkifejlethez az valami borzadály volt. Amatőr nemtörődöm író ez a két idióta. Vagy tényleg ennyire ostobák és könyvek nélkül ennyire futja nekik. De ha a könyvnek ez lesz a vége nagyvonalakban, legalábbis a legtöbb karakternek, akkor én elégedett leszek.
2020. ápr. 29. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!