Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Killing Stalking mangában ezt...

Killing Stalking mangában ezt valaki meg tudja magyarázni?

Figyelt kérdés

Nagyon bejön az a manga csak egyvalamit nem értek.. Világos hogy YoonBum szereti Sangwoot az elején és betört hozzá, Sangwoo meg elkapta.

Viszont utánna zavaros lett a kép hogy miután Bom rájött ,hogy egy Psichopata utánna még szerette? Mert egyszer szökni akart ,egyszer meg maradni..Ahogy ment a story Sangwoo mintha kezdte volna megszeretni Bom-ot. Viszont feltűnt,hogy mintha az anyját látná benne.. Dee akkor ha nem meleg elvileg és az anyját látja yoonbumban.. Akkor miért fekszik le vele?.

Vagy ezt félre értem?

A vége felé kezdte azért Sangwoo megszeretni, vagy miért ragaszkodott így hozzá?


2019. aug. 6. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ezt maguk a karakterek válaszolják meg, a személyiségükből adódóan. Bum eleve egy Stalker, nem puszta szerelmet érez szerintem, hanem egy féle kötődést, erős ragaszkodást és bálványimádatot, még akkor is ha alig ismeri. Ezt nem tudom hogy magyarázhatnám el jól.

De ugye bejön a baj, Sangwoo elkapja és onnantól kínozgatja.

Egyszerű válasz: azért nem szökik el, mert nagyon fél.

Hosszabb:

Nekem az jött le, hogy Bum szinte már egyáltalán nem mondható embernek, legalábbis ő nem érzi magát annak. A sok megalázás a kortársaitól, a (régen olvastam a mangát, de asszem volt benne ilyen rész, vagy utalás) a nagybátyja(?) zaklatásai, a testalkata("férfiatlansága"),a szociális fóbiái és egyébb sok sok baj a fejében, mind azt eredményezte hogy szinte képtelen normális kapcsolatokat kialakítani emberekkel. Emiatt önbecsülése szinte semmi sincs. És végül ebből egy erős Stockholm-szindróma lesz, illetve nem csak magától Sangwootól retteg de valamilyen bizarr módon az Ő elvesztésétől is. Végülis Sangwoo add arra jeleket mintha tényleg szeretné Bumot és a vége felé tényleg valamiféle ragaszkodást érez iránta.

Ez pedig jól esik neki, mert még mindig szereti. És tulajdonképpen Sangwoon kívül senkije sincsen. Inkább alkalmazkodik hozzá, csak ne legyen egyedül, magányosan.

Persze azért ő is érez fájdalmat és emberből van, szabadság vágya is van, emiatt próbál párszor megszökni.

Illetve reménykedik abban hogy Sangwoo megváltozik érte. Vagy hogy idővel jobban megszereti és kedvesebb lesz vele.



Sangwoo pedig pszichopata, és szeret játszani mások érzéseivel. Emiatt néha rendes vele, néha meg kevés választja el attól hogy megölje. És valószínüleg már a legelején megölte volna ha nem lenne Bum kicsivel érdekesebb mint a többi random lány akiket felszedett majd megölt.

Eleve Bum fiú, neki pedig növeli az egóját az hogy kiderül hogya srácok körében is akadnak rajongók.

De ugye Bum be is tör hozzá, ami miatt persze zabos, de melyik eddigi áldozata tört be hozzá eddig? Ezt a srácot nem is ismeri erre pedig otthon találja. Bűncselekményt követ el, csak hogy közelebb kerüljön hozzá. Itt gondolom leesik neki hogy Bum se normális, és kezdi érdekelni a dolog. Aztán Bum hamar beadja a derekát és nem ellenkezik többé, ezzel konkrét házi csicskának áll. Sangwoo élvezi ahogy egy ember minden önbecsülését feladván konkrétan behódol neki. Meg persze az is érdekli hogy Bum hogy próbál majd megszökni. Élvezi hogy túljárhat az eszén és a maradék reményt is megfoszthatja tőle. Szereti hagyni szenvedni (nem feltétlen fizikálisan). Bum neki egyáltalán nem számit embernek, egy kis patkányt lát benne, bár csodálnám ha Sangwoo bárkit is tisztelne.

Aztán ugye ott van amit említettél hogy az anyját látja benne.

Valószínűleg Sangwoo szerette az anyját és dühös volt azért mert az apja elnyomta őket. De egyben valahol azért az anyjára is mérges volt, mert úgy gondolja gyenge volt ahhoz hogy otthagyja az apját, ezzel elrontva a saját és a fia életét is. Ez lehet csak nekem jött le így, mert ugye nem egyszer jutott eszébe az Anyja Bumról, mégse bánt vele kesztyűs kézzel.

Viszont a manga egy része után Sangwoo valahol képes érzelmileg kötődni Bumhoz. Egyértelműen dominál az hogy úgy kezeli Bumot mintha a sajátja lenne, akár egy tárgy, egy kedvenc játék vagy trófea. Szereti mert neki értékes de nem Bumot szereti.

Viszont most elgondolkodtam, ugye Sangwoo szerette az anyját...attól még hogy tegyük fel, megvetette és haragudott rá, talán ő volt az egyetlen akit tényleg szeretett. És bár tudja jól hogy Bum nem az anyja, de hasonlít rá, emiatt nem öli meg. Mert nem akarja újra elveszíteni őt.

Illetve miután megöleti vele azt a lányt, már amolyan "tanítvány" szerepet is lát benne. Ki akarja belőle hozni azokat az érzelmeket amiket nem mutat, mert érdekli milyen az emberi természet.



Az hogy miért fekszik le vele?

Mert bár nem meleg, de kiváncsi.

És az is tény hogy ha úgy csinálja, akkor nagy fájdalmai lehetnek Bumnak..bár ahogy emlékszem ilyeneket nem nagyon tesz.

Lehet ez is amolyan trófea dolog, hogy növeli a saját egoját, a férfiasságát.

De az is lehet, hogy csak azért hogy Bum mégjobban kötődjön hozzá, kihasználja az érzéseit.

2019. aug. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

[link]

Én ezeket a videókat néztem és szerintem érdekesek.

2019. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Huu köszönöm a válaszokat^^ nagyon érdekel ez a manga annyira érdekesek az emberek. Sangwooban van valami fura vonzó kisugárzás Bum pedig tiszta aranyos. A story morbid ,de szerintem amikor a szihopata srác sírva kérta bumot hogy ölelje meg az édes volt. Ezek a jelenetek összezavartak ,de nagyon tetszik.
2019. aug. 14. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!