Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A szinkronizált Legyetek jók,...

A szinkronizált Legyetek jók, ha tudtok zenéje miért hangosabb, másabb mint az eredeti olasz verzióé?

Figyelt kérdés

Magyar: [link]


Olasz: [link]



2019. aug. 10. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Mikor egy filmről illegális másolatot készítenek valamilyen adathordozót (VHS, DVD, Blu-ray stb.) forrásként felhasználva, a folyamat során a képminőségtől kezdve, a képarányon át egészen az audiósáv tömörítéséig, hangerőig stb. sok mindent meg lehet változtatni.

Hogy a magyar rip-en miért van feltekerve a hangerő, arra a másolat készítője tudna választ adni.


Amennyiben az eredeti olasz és az eredeti magyar szinkronos kópiákat hasonlítanánk össze és a magyar hangosabbnak bizonyulna, akkor meg a szinkronstúdióbeli újrakeverés lenne az oka, ami meg az ottani hangmérnök döntése.

2019. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

de a TVs verzió meg nem ilyen,látszik amikor elkezdődik a zene. Miért?


[link]

2019. aug. 10. 13:43
 3/7 anonim ***** válasza:

A Wikipédia szerint Magyarországon egy erősen megvágott verziója jelent meg a filmnek, ezért más az egész jelenet és ahol más a kép ott át kell variálni a hangot is.


[link]

2019. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért vágott?
2019. aug. 10. 21:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Erre nem találtam magyarázatot, egy lehetséges ok, hogy túl hosszúnak ítélték az illetékesek.
2019. aug. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én olvastam valahol, hogy van egy régi film, amit az akkori korban nem mertek teljes egészében leadni, és akkor most újabban már a kimaradt, eddig nem látott, kivágott jeleneteket is készülnek belerakni. Talán a tanú volt a flm. (Én még nem láttam egyiket se, de pl lehettek még tehát politikai, meg anyagi dolgai is; ezt az anyagit még azért dobom be, mert hallottam egy olyat, hogy pénzügyileg már olcsóbban jönnek ki a tv-csatornák, ha nem az eredeti magyar szinkronnal adják le a filmeket; hanem újraszinkronizálják az egészet. És akkor nem kell az eredeti-szinkronos verzióért jogdíjat fizetni, tehát olcsóbb, ha leszinkronizálják újra; meg még olyan is előfordul, hogy kivágnak, kihagynak belőle jeleneteket. Ezt nem tudom, hogy kevesebb -e a jogdíj, vagy inkább a kimaradt dolgok helyett adnak reklámot; vagy esetleg mind a kettő. Ja várjunk, most jut eszembe, nekem egyszer volt olyan egy pár éve; hogy a filmsorozat utolsó 5 perce előtt bevágtak mégegy reklámot egy szó közben, és a reklám után meg nem is onnan folytatták, ahol abbahagyták. És úgy értsd ahogy mondom, tehát egy szónak a felét elmondta az egyik szereplő, oda még 5 perccel a vége előtt bevágtak egy reklámot, és utána nem annak a szónak a felétől folytatták. És ott nem ért volna véget még a szereplő monológja. Kifejezetten a szó közben bevágtak egy reklámot, és tök máshonnan folytatták, ugrottak egy fél jelenetet. (Vagy nemtom, lehet, hogy azt a teljes 5 percet a film helyett adták le; és úgy hagyták ki. Mert a szereplők még ugyanott voltak , csak közben amit csináltak, ott kimaradt néhány esemény. És amúgy elég pörgős sztori, tehát nem egy vontatott, unalmas valami. És valakinek aki ezt akkor nem nézte, meséltem, és azt mondta erre asszem, hogy ez már arcátlanság. Hogy így, szó közbe bevágnak egy reklámot, és abszolút nem is ugyanott folytatják. Ja meg máskor még egyszer volt olyan, hogy 2 perc volt már csak hátra a filmből,és benyomtak egy reklámot. És aszittük még akkor tovább fog majd a reklám után tartani, de ők megnézették velünk a reklámot, és utána adták le a film utolsó; lehet, hogy nem is két perc volt, csak másfél. De kettőnél nem több. Nagyon max három, ha rosszul emlékszem, de szerintem sokkal inkább 2 csak.
2019. aug. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De a teljes filmnek is ilyen a hangja a neten
2022. febr. 3. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!