Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok írni The Walking...

Tudnátok írni The Walking dead teóriákat?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelnek a teóriák, de sajnos nem tudok angolul, így megköszönném ha esetleg írnátok egy-kettőt magyarul, ami nem ilyen "tömeg teória", tehát nem azok, amiket kb. Mindenki ismer, (gondolok itt arra h Rick kómaban van es mindent csak álmodik, h Carl idős emberkent meséli el a történetet), tehát inkább kevesbé ismert teóriák érdekelnének, esetleg a rádiós nővel kapcsolatba, de jöhet természetesen más is, ilyenek. Előre is köszi

2019. aug. 13. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Egy teória szerint a sorozat egy nagy rakás szar,és csak azért hozták létre,hogy kínozzák az embereket vele.
2019. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%

"Kedves" első kommentelő! ez igazán nem volt szép! Az hogy neked nem tetszik a te dolgod nem kell olyan helyeken fikázni ahol nem ez a fő téma. Tessék a kérdésre válaszolni és ez nem volt válasz a kérdésre! Ez csak bunkózás volt!

Kedves kérdező :) én sem igazán tudok angolul de egy kettőt ismerek például lattam egy olyan facebook post ot amit egy fan készített és arról szól hogy a vírust egy faluban találták és mielőtt lebombázták a falut elvittek elemzésre egy mintát amit átalakított egy őrült tudós légalapúra és egy ügyetlen katonának köszönhetően kijutott a külvilágba és ezért terjedt el az egész világban és ezért fertőzött minden ember. Azt hiszem valahogy így volt de mivel mar talán 2 éve olvashattam így nem emlékszem pontosan de a lényege ez. A másik amit hallottam egy ennél lényegtelenebb de arról szól hogy mikor Bath és Daryl közös része van akkor a háttérben valahol látják Nagen ütőjét Lucyl-t szóval az után találhatta meg Nagen illetve még láttam egy olyan képet valahol hogy Béta sálja szinte ugyan úgy néz ki mint Nagené az első megjelenésekor. Illetve valószínűleg ezt már láttad de ha mégsem akkor azért belinkelem https://www.youtube.com/watch?v=hTtxgG1T2fU és ezt nemrég rakták ki youtube ra és még én sem láttam : https://www.youtube.com/watch?v=LDDUNVkJlG4 de ezeken kívül egy csomó van csak azt kell beírni a google ba hogy The walking dead teóriák és egy csomót kiad :)

2019. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Csak kifejtettem a véleményem,de az igaz,hogy rossz helyen tettem. Ne haragudjatok :(
2019. aug. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2-es: Köszi, a videókat, és sálas, Lucilleosat már ismertem, de azt a másikat még nem halottam, köszi h leírtad, most mar legalább egyel több teóriat tudok :)


#3-as: semmi baj :)

2019. aug. 19. 18:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Hozzászólásom legelején leszögeznék néhány dolgot:

- nem a sorozathoz tartozik a teória, hanem a Telltale The Walking Dead játéksorozatéhoz (tehát a The Walking Dead kapcsolat stimmel)

- SPOILER ALERT lvl 99999, tehát ha még nem ismered, nem játszottál vele, akkor ezt ne olvasd tovább. Tényleg. Komolyan. Akkora sztorija van, hogy a sorozat elbújhat mögötte. Bár ez szubjektív vélemény, szóval kéretik így is kezelni. (Mármint hogy kenterbe veri a sorozat történetét.)

- hozzászólásom nem lesz rövid, viszont kárpótlásul jó hosszú lesz, mert le kell írni, hogy mi az alapja az egésznek. A teóriák már csak ilyenek...


Na, akkor egy utolsó figyelmeztetés, SPOILER ALERT, itt a Telltale Games The Walking Dead játéksorozatának eseményei lesznek részletezve. Ha továbbolvasol és lelőttem a poént, magadra vess. Én szóltam.



A Telltale Games The Walking Dead sorozatának minden epizódja a kezdéskor közli, hogy az események úgy haladnak előre, ahogy döntesz. Ez lényegében igaz, de inkább csak ügyesen elhiteti veled. A játéknak igazából megvan a vége, azt tudod csak befolyásolni, hogy oda miként jutsz el. A döntéseid a többi karakter hozzád való viszonyát befolyásolják. Az első évadban Lee-t irányítjuk, aki találkozik egy 8 éves kislánnyal, Clementine-al a zombijárvány kitörésekor. Megmenti a zombi bébiszittertől. Innentől az ő kalandjaikat követjük végig 5 részen keresztül és gyakorlatilag a döntéseinkkel, válaszainkkal neveljük Clementine-t. A negyedik rész végén Clementine eltűnik (tényleg hosszú lenne még ezt pluszban leírni, hogyan, ki vitte el) és Lee-t a keresés közben a bal kezén megharapja egy zombi. Az ötödik részben Lee és a csapat többi tagja még keresi a kislányt, de Lee elájul. Ott tér magához, hogy a csapat többi tagja épp leakarja vágni a karját. Itt dönthetsz úgy, hogy:

- vágják le a karodat (a teória itt gyökerezik)

- ne vágják le a karodat

Lee megtalálja és megmenti Clementine-t (már egyedül van csak, többiek, nos, vagy meghaltak, vagy a városból mennek ki éppen), épp a hotelből mennek ki zombibéllel vastagon kikenve, mikor Lee megint elájul. Ott folytatódik a történet, hogy Clementine valahogy egy ékszerüzletbe vonszolta Lee-t, és sikerült bezárkózniuk. Természetesen itt van csak lehetőséged elmondani a kislánynak, hogy neked (márnint Lee-nek) már reszeltek... Lee be is van sz.a.r.v.a., mert az ajtót már nem tudják kinyitni, alig van ereje, és nem is néz ki túl jól. De az üzletben van egy biztonságiőr zombi, akinek a bilincsével a radiátorhoz bilincselteti magát Lee. Itt kétféleképpen dönthetsz:

- lelöveted Lee-t Clementine-al

- arra kéred Clementine-t, menjen el és hagyja Lee-t átalakulni.


A kifejtős első része, kicsit írok a teóriáról. Bárhogy is döntesz, az első évadnak egy vége van: Lee meghal. Mindegy, hogy levágod-e a karját, vagy sem, mindegy, hogy lelövöd-e vagy sem. Meghal. A teória arról szól, hogy Lee Everet nem halt meg, illetve van olyan befejezése a játéknak, ahol túlélte. Mert:

- ha úgy döntöttél, hogy vágják le a karját és arra kérted Clementine-t, hogy ne lője le Lee-t, akkor csak annyit látunk, hogy mikor a kislány elmegy, Lee a radiátornak dől, mintha megint elájulna. Mikor levágták a karját, a körülményekhez képest ellátták a sebet.

- a teória azzal is érvel, hogy ha Clementine-t arra kérjük, lőjük le a félkarú Lee-t, akkor a pisztoly csövét mutatják, ahogy a kislány keze remeg, csukott szemmel céloz, majd a torkolattűz és a pisztolylövés hangja és sötét képernyő. Nincs egyértelmű bizonyíték, hogy fejbelőtte a kislány a csávót.


A teória erősödik a második évadban, ahol már Clementine-t irányítjuk, eltelt nagyjából 2-2,5 év. A szerencsétlen eseményeknek köszönhetően egyedül marad, megharapja egy kutya, elég rossz bőrbe kerül ő is, de megmenti két férfi, akik elviszik a csapatukhoz, egy erdei házban élnek. Nem tudják, hogy mi harapta meg (illetve nem hiszik el, hogy csak kutya volt) és az egyik férfi, Pete azt hiszem itt említi meg, hogy vágják le a karját, mert úgy hallotta, hogy ez valakinél már működött. A teória másik sarokpontja. Ha nem itt említi meg Pete, akkor ott, amikor az második évad első részének végén a bokájába harap egy zombi.


A második évad harmadik részében Carver (aki üldözte azokat, akik befogadták a kislányt) megtalálja őket és visszaviteti őket a bázisára, ahol találkoznak Reggie-vel. Reggie-nek egy látványos tulajdonsága van: egy keze van, a másikat tőből levágták, miután megharapta egy zombi. És felépült. A teória harmadik sarokpontja.


Illetve a teóriában hívők azzal is alátámasztják hitüket, hogy Lee szinkronhangja minden rész elején hallható. Mert ő mondja, hogy "az előző részek tartalmából"... És a stáblistán is szerepel a neve. Illetve erősködnek azzal is, hogy Kenny is úgy volt, hogy meghalt az első évad utolsó részében, feláldozza magát, lehetetlen a helyzete, körbevették a zombik, erre a második évad második részében mégis megjelenik.


Összegezve:

- Ha azt választod, hogy Lee kezét vágják le és Clementine ne lője akkor biztos, hogy túl kellett élnie

- erre bizonyíték, hogy Pete hallott valakiről, akinél működött a csonkolás (nem Reggie az)

- Reggie túlélte a harapást és a csonkolást is

- illetve Kenny is életben van, pedig nem fogadtunk volna rá a helyzete alapján


A rajongók odáig fajultak, hogy követelték a Telltale-től, hogy a "bizonyítékok" végett hozzák vissza Lee karakterét a játékba. Aminek a stúdió eleget is tett. Mondjuk csak flashback formájában, mikor Clementine-t meglövik és elveszti az eszméletét, akkor az első évad harmadik részéhez ugrunk vissza, mikor a lakókocsiban vannak, Lee ölében fekszik és beszélgetnek. Nagyjából 6-7 perces a jelenet. Visszahozták a karaktert, hogy csitítsák a rajongókat, de nem változtatták meg a tényt: Lee meghalt. A rajongókat ez se hűtötte le, olyan butaságokkal kezdtek érvelni, hogy Lee csuklóján az nem is igazi harapás, csak horzsolás, ezért a vírus nem is támadhatta meg, ezért igazából a kezét sem kell levágni. Illetve ha azt választod, hogy Clem lője le, nem mutatják a fejbelőtt Lee-t. Erre a stúdió elvileg egy közleményt adott ki, hogy na, Lee meghalt, tessék már elfogadni. :D


Nem tudom hol olvastam ezt, de ennél durvábban és tényleg elvakult hittel le volt vezetve, a játékból való képekkel illusztrálva. :D

2019. okt. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Spoileres lehet!!



Amikor Alfát megöli Nagen, ugye Carolt elkezdi kísérteni. Van pár mondat, amik ugyanúgy hangoznak el, mint amit Lizzie mondott Carolnak mielőtt megölte őt. Emiatt gondolhatjuk, hogy Alfa képében Lizzie kísértette Carolt.


Nem nagy dolog, de remélem azért megteszi 😁

2020. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*Negan
2020. máj. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!