Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A The Witcher vagy a Trónok...

A The Witcher vagy a Trónok harca világa a "jobb"?

Figyelt kérdés

Nyílván mindenkinek más tetszik. De kíváncsi vagyok,ki hogyan áll hozzá. Szóval melyik regény sorozat (a sorozat és a játék is számít) világa "jobb"?

Szempontok:

Világ(gazdagsága,története,fantasy elemek)

Történet(világtól függetlenül,hogy mi az átfogó sztori)

Szereplők(nem kell részleteznem)

Hangulat(Melyik olvasása/nézése/játszása közben érezted hogy él a világ,mert hangulata van)



2019. aug. 14. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez kicsit fura abból a szempontból, hogy a Trónok harca sorozat egy rossz fanfic, a Tűz és Jég dala pedig még nincs befejezve, így pl. történet alapján összehasonlíthatatlan szerintem.

Ha a Trónok harcát hasonlítjuk össze vele, akkor szerintem minden esetben nyer a Witcher nálam, mert 4. évad után teljes katyvasz a sorozat és ami jött, az az első 4 évadot is értékelhetetlenné teszi.

Ha a könyvek világa, akkor már nehezebb. A TéJD-át én kidolgozottabbnak tartom történelemben, fantasy elemekben, civilizációkban és karakterekben is. Olvasás közben így nálam egyértelműen Tűz és Jég.

Játékban Witcher.

2019. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

En pedig azért nem akarok véleményt kifejteni,mert nem olvastam végig a Tűz és Jég dalát,viszont a Witcher összes játékát és könyvét kicsináltam. Nem akarok elfogult lenni,ezért próbálok reális maradni:

-A Tűz és Jég dalának(később csak TJ) világa előtt fejet hajtok,habár sok helyen már-már zavaró a sok belemagyarázás(pl.a felélesztések vagy a Mások nekem már túlzások) de azért egy fantasynál ez elvárt.

-Történetben nálam a Witcher akár melyikét nézzük veri a TJ-t. Nem nagyon ragoznám,a lényeg hogy a TJ főleg könyvben sehová nem tart,míg a Witcher elejétől a végéig egy egész történet normális lezárással.

-A hangulat is a Witcheré. A TJnek is van atmoszférája,de nem mindig,néha sötét,néha meg vidám. Ami nem baj,de nekem a dark jobban bejön,a Witcher meg hááát. Sötétebbet nem nagyon láttam még.

-A szereplők az egyetlen nehéz dolog. Igen erős mindkét esetben a felhozatal. A Wutcherben TÉNYLEG igaz hogy senki sem jó vagy rossz.(A TJben van egy-két tökéletes,meg egy-két utalatos szereplő)

Viszont a TJ több embert mozgat. Nem akarok elfogult lenni,ezért azt mondanám döntetlen.

Összegzésben a Witcher egy olyan világ ahová visszatérnék,és szívesen vissza is fogok térní a sorozat képében.

Köszönöm az időt amit rám fordítottál. Ment a zöld kéz :)

2019. aug. 14. 14:15
 3/10 anonim válasza:
Hát személy szerint nekem a witcher mint játék, könyv, világ szempontjából jobban tetszik. A sorozat még nem jött ki de már nagyon várom. A Trónok harcát is szerettem kivéve ugye a híres 8.évadot.De szerintem erősen fogja majd súrolni egymást a két sorozat sikeressége.
2019. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Remélem is,hogy lesz olyan sikeres mint a GoT :)
2019. aug. 14. 15:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha dark fantasyt keresel, nézz rá a Warhammer és Warhammer40k-ra. Azokhoz képest a Witcher világa amolyan babazsúr:)

Amúgy nekem is jobban bejön a Witcher világa. Egész életszerűek a GoT szereplői is, de a Witcher szereplői nekem még hitelesebbnek hatnak.

2019. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Óó a Warhammerre hányszor ránéztem.

Nem tudok véleményt alkotni,a játékokkal(akármelyikkel) nem vagyok jóban,mert játékként én nem tartom őket jónak. Nem vagyok nagy stratéga,de azért nem is az a Fortnite kisgyerek,aki elhánnya magát a taktikától.

Meg nekem ránézésre ilyen Gyűrűk Urásnak tűnik. Mondom,nem ismerem a világot,lehet tenyleg dark,de ez az "1000000" faj bedobása és a harc a gonosz orkok ellen...Nem tudom..

(Nem tudom jól emlékszem e de nem itt van az hogy gépfegyókkal harcolnak kardok ellen? Mármint sztori szerint?)

2019. aug. 14. 21:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Warhammer és Warhammer40k nemcsak játékokból áll, van hozzá elég sok könyv is. Amúgy a WH az igazi fantasy, a WH40k pedig sci-fi és fantasy keveréke. Utóbbiban igen, lőfegyverekkel mennek kardok ellen, vagy épp puszta kézzel lőfegyverek ellen:)
2019. aug. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Minden Tűz és jég dala könyvet olvastam,kiegészítőkel együtt.A Trónok harca sorozatról tényleg ne beszéljünk,rossz fanfic az 5.-től kezdve.

Witcher összes könyvét olvastam,mindhárom játékkal játszottam.


TéJd világa talán jobban kilett bontva,nem feltétlenül az eredeti storyban hanem a kiegészítő könyvekben.

Fantasy elem viszont szerintem bőven több van a Witcherben,a másikban inkább mellékág.

Hát történetben a TéJd az első 3 kötetben elég erős,sajna az utolsó 2 már érezhetően gyengébb sajnos.Az meg kifejezetten nagy mínusz,hogy már 8 éve ül a következő könyvön Martin. Witcher viszont megy elejétől a végéig. A játékok története is kiemelkedő.

Szereplőkben mindkettő erős bár én személy szerint jobban kedvelem a Witcher szereplőit hisz ott az elfektől kezdve a dopplerekig minden van,sokszínű.

Hangulata könyvben mindkettőnek nagyon jó.Ezért itt nálam a Witcher 3 billenti a mérleget meg hiszen az annyira zseniális,hogy már 3x végigvittem.


Összességében mindkettő jó de a "Trónok harcát" nagyban lehúzza a sorozat felének pocséksága és Martin lustasága,Witchert meg nagyban megdobják a játékok.

Lehet kicsit elfogult voltam de nálam a Witcher nyert. :D

2019. aug. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó,köszi a bő kifejtést.

Mivel a TéJ-t nem olvastam végig,szükség volt egy ilyen véleményre is. Ezek szerint a Witcher mint életérzés megállja a helyét. Azt hittem nagy lesz a gyűlölködés,de nagyon jó válaszok jöttek,köszönöm.

Akkor talán a Netflix összerak valami jót,ebből lehetetlen nem jól kijönni(Ugye?)

2019. aug. 15. 15:13
 10/10 anonim ***** válasza:

"Akkor talán a Netflix összerak valami jót,ebből lehetetlen nem jól kijönni(Ugye?)"


Az HBO is ezt gondolta a Trónok harcáról :D


Simán ki lehet rosszul is jönni belőle. Nem elég a jó alapanyag, a kivitelezés rendkívül fontos egy adaptációnál. Rá kell érezni, hogy mi az, ami működött könyvben, de nem működne a TV-képernyőn. Azon mindenképp változtatni kell.

2019. aug. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!