Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Csillagok Között című...

A Csillagok Között című filmben végül hogyan mentették meg a földet?

Figyelt kérdés

SPOILER

Értem, hogy fekete lyuk, időutazás, meg a bolygó külső gyűrűje, de hogy Cooper mit morzézett le Murph-nek, ami segített megoldani az emberiség problémáit az nem tiszta. Mire mondta, hogy Heuréka!:)

SPOILER



2019. aug. 18. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ma megnézem újra, úgysincs filmötletem 😃
2019. aug. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Megmentették? Nem emlékszek ilyesmire. A film végén már az űrben éltek.

Ha meg tudták volna menteni, akkor mi értelme volt, hogy a Macskanő a végén eljutott egy új bolygóra, ahova majd letelepedhetnek?

Nem mentették meg a Földet. Nem is ez volt a céljuk. Csak le akartak lépni.

2019. aug. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Az a film borzasztó katyvasz, szerintem a készítők sem értették mi történik benne. Nem véletlen szórták meg díjakkal. :D A látvány meg a színészi alakítás azok ott voltak, de a sztorit szerintem begombázva írhatták...
2019. aug. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ja az lehet, hogy nem is mentették meg.

A végén amikor mindenki happy volt ezek szerint nem is földön voltak.

Csak én 2 és 1/2 óra után már alig figyeltem, mert elkezdett érdekelni, hogy mi van a frizsiderben.

2019. aug. 18. 14:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

SPOILER


Semmilyen megmentés nem volt, amikor visszatért erre az oldalra, akkor egy űrállomáson voltak, ezt mutatták kívülről is. Ez volt az egyetlen lehetséges út, a Földet lakhatatlanná tették.


A féregjáratot pedig azoknak a leszármazottai nyitották, akik azokból a fagyasztott zigótákból lettek, amiket a túloldalra vittek.

2019. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Megnéztem.


SPOILER

Mivel nem a Földön éltek az emberek, hanem bázisok közötti utazásról beszélnek, ezért a megoldás az lett, az volt a „heuréka”, hogy sikerült befejezni a gravitációt legyőző gépet, azaz eljészült az „A” terv, amiben sosem hittek. Tehát a földi NASA bázis az egy hatalmas űrbázis volt, amit úgy építettek, hogyha sikerül megalkotni ezt a gravitációs hajtóművet, akkor simán kiemelkedhet az űrbe. Idővel viszont csak egy fedősztori lett, amit azért hagyott meg a főni, hogy legyen miben reménykedniük az embereknek. A valódi program a „B” terv volt.

Viszont a fekete lyukon belüli fejlettebb lények (vagy inkább jövőbeni emberek-civilizáció, akik képesek használni az 5. dimenziót) a robot segítségével, és McConaughey által megüzenték a gravitációs hajtómű helyes fizikai egyenletét. Mert a prof ugye nem értette az idő szerepét benne (ez derül ki az egyik beszélgetésnél). Azért volt hibás. Szóval Murph az óra rezgéséből le tudta olvasni, hogy a jövőbeni civilizáció mit üzen neki az apja által. Sikerült az egyenletet bizonyítania, és hát idővel el is készültek a szerkezetek, amik az űrbe tudták emelni mesterséges gravitációval az űrbázisokat.


A Föld sorsáról nem volt szó benne. Valószínűleg elhagyták az emberek, és mindenki ilyen cső formájú bázison él.

SPOILER

2019. aug. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KisJuc716 ***** válasza:
100%

A felettem szóló jól mondja: Cooper elküldte Murphnek a hiányzó adatot, ezzel megoldották, hogy azt a bazinagy bázist az űrbe repítsék. Kip Thorne így írja a filmről írt könyvében (Az Interstellar és a tudomány"): "Murphnek azt kell kitalálnia, hogyan lehet lecsökkenteni a Föld belsejében a Newton-féle G gravitációs állandót. Emlékezzünk vissza, hogy a Föld gravitációs vonzása a newtoni inverz négyzetes törvény írható le: g=GM/rnégyzet, ahol rnégyzet a Föld középpontjáról mért távolság négyzete, m a Föld tömege, G pedig a gravitaciós állandó. Ha G értéke a felére csökken, ugyanez történuk a földi gravitációval is. Ha ezerszer kisebb lesz, a Föld gravitációs vonzasa is ezerszer lesz kisebb." Tehát így lesznek képesek elvinni az embereket a Földről (jó, nyilván nem mindenkit, csak annyit, ahány ember befér abba az állomásba).

Egyébként szerintem piszok jó film, hatalmas kedvencem - igaz, nekem is háromszor kellett megnéznem, mire mindent nagyjából felfogtam belőle.

2019. dec. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!