Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Végjáték spoileres kérdés!...

Végjáték spoileres kérdés! Honnan emlékeztek erre?

Figyelt kérdés
Amikor az új csettintés visszahozza az elporladt hősöket, Pókember újságolja Tonynak hogy elájult meg mire felébredt Tony eltűnt, Strange meg ottmaradt stb. de ő ezekre honnan emlékszik? Mert ha elporladt akkor meghalt, ha viszont visszahozták akkor életben maradt ergo nem történt meg a csettintés. Tehát ő mint szenvedő fél nem emlékezhetett volna erre semmiképpen, ellentétben Tonyval aki életben maradt még az időutazás előtt, tehát az új, visszacsinált jelenben is emlékezett az alternatív múltra. Póki viszont az egyik verzióban halott, ergo nem emlékezhet, a másikban pedig életben maradt, azaz a haláleset nem történik meg, így megint csak nem emlékezhet valamire, ami nem is történt meg. Ez így hülyeség, lehetetlen. Az eredetileg elporladt hősök közül senki sem tudhatta mi történt vele ennek a logikának a nyomán.

2019. aug. 29. 21:00
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

"Minek nézzek Vissza a jövőbét, ha még a Végjátékban is mondták hogy az nem így működik?"

Hogy felfogd végre, mit jelent az hogy a múlt hatással van a jelenre, és hogy ezáltal háha végre rájössz hogy ez miért nem mondható el a Végjáték esetében.

Mert perpillanat össze-vissza keversz mindent, és a saját fogalomzavarodat nevezted el paradoxonnak...

2019. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

Várj, közben lehet elkezdtem összerakni. Most esett le hogy úgy értetted a fő idősíkot, hogy ott nem lehet változtatni, csak az alternatív síkon ami létrejön. Tehát ha jól értem az ábrádon:

1. A fő síkról visszaugranak 2014-be, ahol Nebula változtat azzal hogy kiüti Quillt

2. Ezáltal egy új sík jön létre, ahol az ottani, alternatív Thanos hozzájut a "másik" Nebulához és a Pym-részecskékhez, és így az eredeti síkra lövi magát.

3. Az eredeti síkon így megjelenik az alternatív Thanos mint ottani valóság, hiába győzték le korábban az ő síkjukon.

Ezt így jól értelmezem?

2019. aug. 29. 22:53
 33/43 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy a 2023 előtti történések fixek. Nincs változgatás, nincs oda utazás nincs semmi ilyen. 2023-előtti dolgok úgy vannak, ahogy vannak, ahogy megtörtént az MCU-ban. Az tiltott zóna, ha úgy tetszik. No-időugró zóna.

Ha csak két idősíkot nézünk az egyszerűség kedvéért akkor 2014-ig csak egy létezik. Akkor, a 2023-as időugrás következtében az idősík kettéválik. Két dimenzióra szakad. Így többé nem múlt-jelenről beszélünk. A második idősík 2014-e nem egyenlő a fő idősík 2014-ével. Külön világ. A fő idősíkban Quill elviszi a követ, a másodikban Nebula viszi el. 2023-ban nem abba a 2014-be utaznak vissza, ahol Peter elviszi a követ, mert az az ő idősíkjuk, ahonnan jöttek. AZ a múltjuk. Amint visszautaznak létrejön egy új idősík (a második), hisz az Ő múltjukat nem lehet megváltoztatni. Ez viszont azt jelenti, hogy 2014-Thanos nem az Ő múltjuk beli Thanos. Egy másik Thanos egy másik idősíkból (vagy DIMENZIÓBÓL). Tehát nem az Ő múltjuk van hatása a jelenre, hanem a másik idősík JELENE az ő JELENÜKRE. Amikor visszautaznak nem a SAJÁT múltjukra vannak hatással hanem egy másik idősík JELENÉRE.

És hey köszi, graphic design is my passion.

2019. aug. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Sorry írtam és nem láttam hogy kezdted összerakni :D Igen, kb így van, ahogy írtad.
2019. aug. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

Nem gond, örülök hogy leírtad részletesebben is (meg amúgy is velem is volt hogy míg gépeltem addigra már újabb válaszokat írtatok).

Azt hiszem kezdem érteni, hálás vagyok, hogy így kifejtetted grafikusan is, szerintem ez segített, csak kicsit el kellett benne mélyülni.

És amúgy ez akkor azt is megmagyarázza hogy az "alternatív" Thanos miért döntött úgy hogy inkább mindenkit kiírt, mert elkapta a visszautazott Nebulát, akinek a felvételén látta a fő sík eseményeit, és hogy a fő síkon sikerrel járt, mégis megölték őt és vissza akarták csinálni a csettintést, ez pedig meggyőzte róla hogy nem érdemlik meg a kegyelmet, mert nem válna be a felezés, nem érné el a célját. Akkor ez ezt a kérdésemet is megválaszolta egyúttal. Yeeees!! :D

2019. aug. 29. 23:03
 36/43 A kérdező kommentje:
Amúgy neked is köszönöm, 75%, bár a stílusod hagyott némi kivetnivalót, de értékelem hogy próbáltad elmagyarázni. :)
2019. aug. 29. 23:10
 37/43 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, örülök, hogy sikerült elmagyarázni :D
2019. aug. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Én is. Örök hálám. :D
2019. aug. 29. 23:12
 39/43 anonim ***** válasza:
Bocsi a stílus miatt, én már komolyan azt hittem hogy csak trollkodsz.
2019. aug. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Wow milyen kellemes társaság jött itt ki a végére :D
2019. aug. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!