Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az alien filmekben szereplő...

Balasa Bence kérdése:

Az alien filmekben szereplő predatorok MIÉRT vadásznak az emberekre, és az alien-ekre?

Figyelt kérdés
a kultúrájuk része? vagy csak sport

#Alien #alien vs peredator
2019. szept. 22. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Sport és kiképzés egyszerre (lásd: Predators) Mivel elég militarista népek lehetnek, ez náluk ilyen harci szimuláció féleség lehet, ahol élesben kipróbálhatják magukat.
2019. szept. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kösz
2019. szept. 23. 17:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem sport, hanem a kultúrájuk része. A yautják a nőstények miatt vadásznak. (Ezzel imponálnak a szebbik nemnek, ha úgy tetszik) Ezzal mutassák meg, hogy erősek, és erős utódokat tudnak nemzeni.

Az életfelfogásuk is alapból más, mint az emberi, nem félnek a haláltól, s nem úgy gondolják, hogy a gyengéket minden áron védeni kell. A gyengék kihullnak, csak az erősek maradnak életben, azok akik bebizonyították, hogy rátermettek.


Lehet egy kicsit zavaros így, de fáradt vagyok... Holnap esetleg küldök pár könyv beli idézetet is, meg kicsit jobban ki is fejtem ezt, ha gondolod...

2019. szept. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

S ne a 2010-es Predafors filmet vedd alapul a faj megértésében, (a The Predator-t meg végképp ne, mert ezt még én se értem teljesen, pedig én nem csak a filmeket láttam...).


A Predators-ban a 4 ragadozóból 3 bad blood. Azt meg leírni hogy az mi, külön is megérne egy választ...

2019. szept. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük az elején:


Vegyük alapul az 1987-es Ragadozó filmet, meg az 1990-es Ragadozó 2-t. (Azért ezeket, mert ezek az egyik legkorábbiaiak, meg ezeket úgy mindenki szereti is). Mit lát benne az átlag néző? Azt hogy adott egy földönkívüli, aki csak úgy itt van s minden különösebb ok nélkül gyilkolássza az embereket (értem ez alatt azt, hogy nem táplálék szerzés céljából, s nem is önvédelemből). Csak hogy én a 2007es AVPR filmel kezdtem a pályafutásom ebben az univerzumban, amit a 2004-es AVP követett, majd úgy a ragadozó filmek, majd Alien 1-4, majd az AVP könyvek stb... Nekem a sportvadászat esembe se jutott.


De térjünk a lényegre:


Először szögezzük le, hogy az AVP világán belül nem csak filmek, hanem könyvek, képregények, játékok is vannak, amelyek utalgatnak egymásra. (Ezt most nem fejtem ki részletesen, mert magához a kérdéshez nincs köze).


Viszont vannak ellentmondások is. Így ezt az egész AVP dolgot 2 nagy csoportba oszthatjuk: a Mindörökké éjfél, Hús és vér duolódia (itt a ragadozók másik megnevesére a ,,hish'', nemváltóak, van valami gyilkos mirigyük s hasonló ökörségek), meg minden egyéb (a ragadozók másik neve a ,,yautja'', s itt átgondoltabb ez az egész). Én most az utóbbit tárgyalom, mert az az elfogadottabb (valahol mintha úgy olvastam, hogy ez a 2 könyv azért megy ennyire szembe az addigiakkal, mert az író nem olvasott semmit se a témában), s ez a normálisabb, meg ezt ismerem jobban.



Most jöhet a válasz a ,,miért''-re, amihez viszont kell egy kis biológiai és társadalmi ismeret:


Adott egy hím yautja. 210-220 cm között van a filmek alapján. Szereti a meleget, meg jól mozog a dzsungelben, (meg minden olyan helyen ahol mászkálni lehet, mert nagyokat ugrik). Ebből következtethetünk arra, hogy az anyabolygójuk (ami az AVPR-ben egy kicsit látható), a Földhöz képest meleg, dzsungeles, s nagyobb a gravitációjú. A földi levegőt hosszabb-rövidebb ideig tudják lélegezni minden probléma nélkül.


Adott egy nőstény, amely erősebb (,,Ha a bizonyos ostoba egyébként tapasztalt harcos lett volna, és nála lettek volna a fegyverei, talán esélye lehetett a sértést megtorló asszonnyal szemben, de Dachande mégis inkább a nőstényre fogadott volna. A legutolsó ágyasa például a párzási aktus hevében egyszerűen áthajította a szobán. Félelmetes ereje volt, pedig nem is akart támadni, csupán véletlenül csinálta az egészet.'' (Aliens vs predator: A préda)) s nagyobb (,,Dachande leemelte a harcos mellkasáról a vékonyka páncél maradékát is, és meglepetten felszisszent. Ha a 'mberek anatómiája egy picit is hasonlít a yautjákéra, akkor... Akkor ez a harcos nőnemű! Dachande eddig erre nem is gondolt, de a bizonyíték elég nyilvánvaló volt: a harcosnak két dudor volt a mellkasán. Ezek csak tejmirigyek lehetnek! “Ostoba! Hát persze, hogy nőnemű!” A yautja asszonyok nagyobbak voltak hímeiknél; a 'mberek-nél ez a jelek szerint éppen fordítva lehetett. ''(Aliens vs predator: A préda)) mint egy hím . Ebből következik, hogy ő dönti el hogy kivel fekszik le, ezért kell imponálni neki: ,,Minden yautja képes “szétégetni” a Kemény Húsúakat (xenok); a Vezérnek hátrányos helyzetből kell hoznia magát. Az asszonyok gyakrabban mosolyognak a bátor harcosokra, mint a gyávákra; Dachande sohasem szenvedett az asszonyi figyelem hiányától, és nem akart éppen most megismerkedni a mellőzöttség érzésével.'' (Aliens vs predator: A préda), ,,Két harcos - ők ketten -, akik mindig együtt vadásznak, akiknek láttán az asszonyok eszüket vesztik a gyönyörtől. Úgy tervezték, mindketten legalább kétszáz utódot fognak majd nemzeni.'' (Aliens vs predator: A préda)



Ezzel már tulajdonképp el is érrünk az okhoz. A vadászat oka valami olyasmi, mint a konditerembe járás oka. Csak nem a bicepszük mutogatásával akarnak becsajozni (az amúgy elég ritka, hogy hosszú ideig alkossanak egy párt, nem érzelgősködik nagyon el a fajfenntartást), hanem koponyákkal. Ez utóbbi nem csak az erőt, hanem a gyorsaságot, jó taktikai gonsolkodást is feltételezi. Minél több teófeájuk van, annál eresményesebbek a vadászatban => annál megbecsültebbek (feljebb lépnek a ranglétrán) => annál több nősténynek kellenek. Vegyünk ehhez egy emberi példát: adott egy férfi, aki minimálbérért dolgozik valami lepukkant helyen, elhízott, szívbeteg s hasonlók; illetve egy másik férfi, aki már kiépített magának egy karriert, fitt, elért már valamit az életben s hasonlók. Melyiket választanád? Na ezt a vadászatos dolgot is valahogy így kell elképzelni.


Persze ennek is vannak szabályai. Nincs abban semmi kihívás, ha álcázva lelövik a prédát (mint nálunk a sportvadászok...). Ezért van az, hogy hiába hogy űrutazó faj, mégis a közelharci fegyvereket részesítik előnyben.



Azért ők se ölnek meg mindenkit akivel összefutnak. Csak azt támadják meg, aki szerintük meg tudja magát védeni:

~Ragadozó (film, 1987): a ragadozó nem bántotta a fegyveretelen Anna-t

~Ragadozó 2 (film, 1990): a city hunter nem bántotta sem azt a terhes nőt, sem a játékfegyverrel játszó gyereket; Greyback elismerte Harrigant a győzelme után

~Predator: 1718 (képregény): Greyback Raphael Adolini oldalán harcolt

~Predator: A vadászok Szigete (könyv): A lehetséget prédát nem támadja meg míg fegyfertelen (,,A ragadozó megint megragadta, ám ezúttal a jobb kezét. Kést tett bele'')

~The Predator: Vadászok és prédák (könyv): ,,Az összes harcost megölte. Csakis a harcosokat.''

~AVP (film, 2004): Scar nem bántotta Charles Bishop Weyland-ot (a rákja miatt), míg az rá nem támadt

~AVPR (film, 2007): Wolf nem sokat foglalkozott az emberekkel

~Predator: Kindred (képregény) : az akkor még gyerek Buddy-t nem öli meg, csak az apját

~Predator: Demon's Gold (képregény) : a yautja nem bántotta a fiút, csak a nácikat

~Predator: Vérözön (Pilóta) (könyv): Itt az egyik emberi szereplővel együt segítenek egymásnak megszökni (,,Egy hatalmas kéz ragadta meg a nyakamat. Ping úgy kapott fel, mint egy felnőtt egy kismacskát. A lábamra állított. Elindultunk a fagyos tundrában.'')

~Predator: Invaders from the Fourth Dimension (képregény) : a fiú az apjával viszonylag nyugisan átestek a találkozáson...

~The Predator: Vadászok és prédák (könyv): ,,A vadász arra gondolt, ha a kegyetlenebb yautják közé tartozna, egyszerűen otthagyná a prédát, múljon ki magától. Ő azonban mindig könyörületes volt, nem okozott neki élvezetet a szenvedés látványa. Ő vadász volt, nem szadista.''

~Rajtaütés/ Invázió/ Armageddon (könyvek): Az ember-yautja együttmőködés iskolapéldéja, csakúgy, mint az AVP: Three World War (képregény)

~stb.



S ezzel elértünk ahoz, hogy miért ne a Predators-ból indulj ki ezen a téren:

Abban a filmben a 4 ragadozó közül 3 bad blood. S hogy mi is az? A bad blood az a yautja, aki nem tartotta be a yautják becsületkódexét. Pl elvette egy másik vadász trófeáját, megölte saját fajtársát, nem tisztességesen vadászott (értem ez alatt az olyan fegyverek használatát, amik nem vadászatra valóak, mert a prédának nincs esélye ellene; vagy ha ,,felturbózta'' magát így erősebb lett (The Predator - ultimate predator, vagy a Ragadozókbál az az említett 3) stb. Ők a társadalom kitaszítottjai. Olyasmik mint nálunk a bűnözők.

Badd blood(ok) feltűnt(ek) eddig:

~Predator: Bad Blood (képregény) - a tetovált fejű

~Ragadozók (film, 2010) - Berserker, Falconer, Tracker

~Aliens vs. Predator: Three World War (képregény) - a xeno ,,sétáltatók''

~Aliens vs. Predator: Préda (könyv, bár képregény változata is van) - azok az ifjoncok, akik úgy döntöttek inkább a saját fejük után mennek

~Predators: Preserve the Game (képregény, a 2010-es filmhez kapcsolódik, van benne egy négykarú yautja) (a Welcome to the Jungle és A Predatory Life képregények is a 2010-es filmhez kapcsolódnak, de be kell valljam most így hirtelen nem tudom hogy mi van bennük... rémlik egy kis előtörténet de a többi halvány...)

~Predator: Prey to the Heavens (képregény)

~Predator: Concrete Jungle (játék) - itt agymosottak, ahogy nekem lejött...

~AVP: Evolution (játék) (az a klán van benne mint a 2010-es filmben)

~Aliens vs. Predator: Blood Time (képregény) - elvette a társa trófeáját, ezért ott is hagyták a vadászbolygón

~Crucified (motion comic, a 2010-es filmhez kapcsolódik)

~The Predator (film, 2018) - az a túlméretezett

~stb.



Vagy csak én gondolom túl ezt az egészet, s már ott is látom az összefüggést s a logikát, ahol nincs is...


Egyéb kérdés?

2019. szept. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Így visszanézve lehet hogy kicsit túl sokat írtam... 😅
2019. szept. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A sokat írónak 😊:


Köszi, így azért világosabb. Van kedved, nyugodtan írj valami extra-alapozót még róluk, azoknak, akik kezdők a területen.


Eddig azt hittem, hogy ez valami szokványos gyilkolászós baromság, de kezdem magamnak felfedezni a lények mitológiáját. Így sokkal jobbak a mozis történetek is, jobban tetszenek.

Amúgy nekem igazából a 2010-es Ragadozók miatt tetszett meg, először láttam valami többet magába a filmbe.

Mit csinálnak pont a Földön, a klíma miatt jönnek?

Valaki vehetné a fáradtságot, és utánaolvashatna rendesen, esetleg csinálhatnának egy filmet a saját bolygójukon.....

2020. febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

# 7


Itt van még egy kis olvasnivaló: (ha nem akadtál még rá a kérdésre) :)


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..


,,Mit csinálnak pont a Földön?"

Vadásznak ők máshol is. Nem mi vagyunk a világ közepe. :D

~,,Számos vadászaton korábban alkalmazott hasonló taktikát egy kétéltű faj tagjai ellen, akik egy hatalmas parazitán éltek. A kétéltűek lapos fejét nehezebb volt levágni, mert a nyakukban keményebb csont rejtőzködött, de végül érdemesnek bizonyult megdolgozni az eredményért. A kétéltűek is hasonló technikai szinten álltak, mint az emberek; mindkét faj elég fiatal volt még, hogy emlékezzen a törzsi viszályokra, és persze azokra a törzsi eredetű, babonás félelmekre, amelyeket a ragadozók faja szinte rituális szinten használt ki." (A vadászok szigete)

~,,kapott már súlyosabb sérüléseket, és akkor is győztesen fejezte be a viadalt. Valahol, fél galaxissal arrébb egy mérgező fémféreg csapódott ki a talajból, átfúrta magát a mellkasán. Lemetszette a fejét és a farkát, azután a maradékkal a testében még további négy földi órán keresztül harcolt, mielőtt visszavonult megjavítani a sérüléseket." (szintén A vadászok szigete. Ezeken kívül még van egy pár ilyen visszaelmékezés a ragasozó részéről. Nem keresem most ki az összeset)

~Ahab elvesztett szemének a története (részlet) [link] (Fire and stone)

~stb



,,A klíma miatt jönnek?"


Nem a klíma miatt. Az préda (emberek) miatt jönnek. Csak úgy időzítik ezt, hogy meleg legyen, mert melegkedvelők. (bár ez elég viszonylagos)

Egy példával szemléltetem: Egy embernek kell kb 20 C-fok, hogy különösebb felöltözés nélkül ne fázzon. Ilyen 15, 25 fokok közt jól elvagyunk télikabát s legyező nélkül. Most képzeljünk el egy idegen bolygót, amely a Földhöz viszonyítva hidegebb. A lakói teszem fel -5, +5 fokok közt már jól elvannak. Ha kinézel magadnak egy helyet, ahova elmennél, nem akkor mész, amikor minuszok vannak, hanem akkor mikor kényelmesebb a hőmérséklet számodra. Ott a 20 fok már kánikulának számít, de neked az a normális, így vársz míg ,,kánikula" nem lesz azon a helyen ahova menni szeretnél. A +30, +40 fok számunkra már nagyon meleg. Egy yautjának viszont normális.

,,Gajcsev, ahogy jobban szemügyre vette õket, rájött, hogy nem emberek. Aki hozzásimul egy 120 Celsius-fokos fémfelülethez, és élvezi, azt nem lehet embernek nevezni. Fõleg akkor nem, ha sárgás a bõre, az ujjai pedig fekete, horgas karmokban végzõdnek." (Jég és vér)



Ha érdekel Word-ban vezetek egy ilyen ,,mikor, hol, mi történt?"-es táblázatot:

[link]

(Bár ,,kicsit" szpoileres...)

2020. febr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Itt van még egy kis olvasnivaló: (ha nem akadtál még rá a kérdésre) :)


ezt is én írtam ki :)

2020. febr. 11. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!