Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hongkongi, kínai film kedvelők...

Hongkongi, kínai film kedvelők! Ki a kedvenc színészetek, kinek a filmjeit szeretitek a leginkább?

Figyelt kérdés

Gondolom nem sok válasz fog érkezni, de hátha vannak még rajtam kívül, akik néznek ilyeneket :D Privátban is szívesen beszélgetnék róluk


Nekem színészek közül: Donnie Yen, Andy Lau, Daniel Wu, Sammo Hung


Rendezők közül az etalon Stephen Chow, Wong Kar-Wai, Zhang Yimou


Illetve bejönnek Jackie Chan régi filmjei



2019. okt. 15. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
amikor gyerek voltam imádtam Bruce Lee és Jackie Chan filmjeit. Chan valamennyi olyan filmje ami elérhető volt a 90-es években szinte mindet láttam: rendőrsztori ,istenek fegyverzete,stb,de mégis azok voltak a legjobbak amiket közösen csináltak hárman sammo Hunggal,és Yen Biao -val. Donnie Yen-t vagy 10 éve fedeztem fel magamnak,az ő tudása messze magasabb szerintem mint Chan-éké. remek filmjei vannak Yen-nek mint a kung fu gyilkos például,vagy az spl. megemlíteném még Iko Uwais-t is aki jelenleg az egyik leglátványosabb ázsiai(indonéz) harcművész
2019. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, még ezek is jó filmjei voltak JC-nek. Én viszont az ennél régebbiket is szeretem, de tudom, hogy nem jó minőség, de akkor is :D Kislány voltam még, mikor VHS-en hozta apukám őket, rongyosra néztem mindet. Na meg a Ninja színre lép :D


Nem tudom, mert sajnos totál laikus vagyok, de simán elképzelem, hogy DY-nek magasabb a tudása. Olvastam, hogy miket gyakorolt, nem semmi a csávó. Ez a trió, amiről írtál a Yuen Biao-val (+Sammo+JC), számomra nagyon szórakoztató filmeket tud produkálni, vagy csak fura a humorérzékem :D


Még ami nagyon megfogott, az a Szigorúan piszkos ügyek, ez viszont elég komoly film volt.

2019. okt. 15. 22:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Ninja színre lép... hogy odavoltam érte kölyökként,és mekkora csalódás volt mikor pár éve újranéztem. érdekes hogy az amerikai ninja például számomra teljesen nézhető ma is,persze csak az 1.rész. ha már harcművészet akkor Jet Li mindenképp említésreméltó,az ő shaolin filmjei is elképesztőek. s ha már kínai rendezés: az egyik legjobb akciófilm szerintem a John Woo féle Hard Boiled c.film Chow Yun Fat szereplésével. Ez a film kötelező az akciófilm kedvelőinek,remélem Te is láttad :)
2019. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy nekem is csalódás volt, mikor felnőtt fejjel visszanéztem a ninjás filmet, pedig annak idején volt ninjás füzetem is :)


Ismerős a John Woo neve, de nem vagyok otthon az alkotásaiban. Amúgy Jet Li is klassz, csak nekem az ő filmjei picivel lentebb vannak.


De még emlékszem egy harcos filmre, amit rengetegszer megnéztem. Best of te Best címmel futott, és arról szólt, hogy az amerikai meg a koreai taekwondo csapat küzdött egymással. Nem szinkronos volt, hanem hangalámondásos :D

2019. okt. 16. 01:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha akciófilm akkor John Woo,Ringo Lam,Johnnie To rendezők filmjeit mondanám főbb szerepekben általában Chow yun-Fat,Danny Lee Lam Suet.De hongkong hirhedt volt az úgynevezett Cat3 filmekről,amik amolyan real crime horror/thriller filmek pl. Red To Kill, Ebola syndrome,Dr Lamb stb .Fèlelmetes kultfilmek.
2019. okt. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
best of the best kora 90-es évek,klasszikus vhs korszak,az előttem szóló által ajánlott filmekből nem láttam egyet sem,de megpróbálok utána nézni. köszi az infót
2019. okt. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5-ös: Köszi az ajánlásokat, nekem eddig ezek kimaradtak.
2019. okt. 28. 19:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Chow Youn Fat filmjei. Mind egy gyöngyszem
2019. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!