Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Manapság miért mondják minden...

Manapság miért mondják minden filmre, hogy vontatott, ami lassabb tempót követ?

Figyelt kérdés

Ha egy film hosszabb, mint 2 óra, és a ritmusa lassú, akkor sokan egyből jönnek azzal, hogy milyen vontatott, mintha az lenne az ideális, ha egy film maximum 90 perc hosszú, ami alatt a néző megállás nélkül jobbra-bsara kapkodja a tekintetét, és egy perc nyugta sincs, hogy kicsit szemlélődjön, végiggondolja a történteket.


Egyébként alapvetően azzal sincs gond, ha egy film pörgősebb, kell olyan is, és az sem feltétlenül ideális, ha valami túlzottan lassú, de az biztos, hogy a mai filmek inkább esnek bele előbbi, mint az utóbbi hibába, kb. akció jelenet követ akció jelenetet, esetleg 2 ilyen között van egy poén vagy drámai jelenet, de utána megint jön az akció.


Most pedig ott tartunk, hogy sokaknak pl. a The Godfather is szenvedés, a 2001: A Space Odyssey pedig egyenesen nézhetetlen.


És nem egy panaszkodó vénember vagyok, hanem a 20-as éveim elején járó fiatal.


(Aki teljesen kiábrándult a modern mainstream filmekből.)


2019. nov. 16. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Változtak az igények. De mindig lesznek emberek (például te is), akiknek tetszeni fognak a régebbi filmek. Én is szeretem a régi filmeket, de nekem is van olyan, ami számomra túl hosszú/túl lassú. De ettől függetlenül nagyban igazad van abban, hogy az embereknek szélesebb körben már nem ez kell.
2019. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 A régi filmektől eltekintve örülnék, ha több lassabb tempót diktáló alkotás jelenne meg ma is, vannak ilyenek, de az arány szerintem elszomorító.


Mintha folyamatosan történésekkel kéne bombázni a nézőket, mert különben nem képesek fenntartani a figyelmüket.


Részben ez nem tetszik a modern filmek többségében, a sok CGI mellett.


Na mindegy, nem akarom a régen minden jobb volt mantrát nyomni, mert az sem igaz.

A magam részéről viszont mindent megteszek, hogy másokat is bevonzzak azokba a filmekbe, amiket én magam is szeretek, ha már egy ember nyitottabb lesz örülök.

2019. nov. 16. 13:26
 3/5 HalkHogen ***** válasza:
A vontatottság nem egyenlő a lassú tempóval, inkább az unalmas szinonimája a vonatott. Egy lassú tempójú film vagy sorozat is lehet nagyon izgalmas, érdekfeszítő. Szerencsére azért manapság is akad ilyenekből. Az utóbbi években pl. nagy kedvencem volt a Bates Motel, a Mr. Robot. Ezekben nincs rohanás, rángatózó kamera, másodpercenkénti öt vágás. Helyettük van izgalom, rejtelem, érdekes párbeszédek, átgondolt történetvezetés, remek színészek, kiváló fényképezés. A Jokernek pl. ezért örültem meg nagyon a múltkoriban. Minden téren megfelel az elvárásaimnak.
2019. nov. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez csak egy tünete a technológiai, digitalizált információs fejlődésnek, aminek köszönhetően egyre inkább felgyorsul az emberek élete. Ebben a jelenlegi, digitalizált világban az embert egyre több inger éri, amiket nincs ideje rendesen feldolgozni, mert rögtön jön a következő adag. Pl. ma már egyre többen csak az újságcikkek címét olvassák el, magát az írást nem, mert egyszerűen nincs idejük rá, mert máris jön egy Messenger-üzenet vagy egy hirdetés, amit szintén fel kell dolgozni az agynak, majd megint jön egy új információ stb...


Az ember ma már lényegében permanens információs bombázás alatt áll, emiatt folytonos ingerekre van szüksége ahhoz, hogy fenn tudja tartani a figyelmét, valószínűleg ezzel áll szoros kapcsolatban a mai kommersz filmek felgyorsulása.


Éppen emiatt nincs igazuk a "régenmindenjobbvót" mantráját hirdető idiótáknak, akik leegyszerűsítettve látják a dolgokat, világképük meg szimplán annyi, hogy a "mi generációnk tökéletes volt, igazi filmek, igazi zenék, mi még a Suttogások és sikolyokat meg a Sztalkert néztük a moziban, a mai fiatalok meg egytől egyig tehetségtelen, értelmi fogyatékos degeneráltak!!", mert szinte egyáltalán nem veszik figyelembe a társadalom folyamatos változását*. Érdekes módon ez a szemlélet a régebbi dolgok iránt érdeklődő fiatalok között is igen elterjedt ("hejj, bárcsak a hetvenes-nyolcvanas években lettem volna tinédzser, mert akkor a Queen volt a menő!"), és nagyon örülök, hogy a kérdező (aki az elmondása alapján kb. velem egyidős) nem esett bele ebbe a hibába!


*Persze nem azt akarom mondani, hogy ez a folyamat jó irányba tereli tovább a társadalmi-kultúrális fejlődést vagy hogy egyet kell érteni vele, de jelen állás szerint nem nagyon lehet változtatni rajta, elvégre ez egy jóval komplexebb téma/probléma, mintha csak szimplán a filmek vagy a közízlés változásáról lenne szó.

2019. nov. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak mostanában is olyan filmek, amiket hiányolsz, de ahogy írtad arányaiban ez sokkal kevesebb. De ha nem erre van igény, akkor ez teljesen érthető, akiknek pedig az kell, az úgyis megkapja. :) Nézelődj, találni fogsz jó alkotásokat, amik nem akciódúsak mégis élvezetesek. Akár a Zöld könyv, bár az nem volt hosszú, de szerintem nem ült le a sztori. Hamarosan kijön Scorsese új filmje, Az ír. Az is várhatóan jó film és 3,5 órás, amitől azért kicsit tartok. :D
2019. nov. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!