Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Vélemények a Skywalker koráról...

Vélemények a Skywalker koráról? (SPOILERveszély! )

Figyelt kérdés
Lehet SPOILERESEN is.

2019. dec. 20. 16:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem tetszett
2019. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Nekem se tetszett.
2019. dec. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Összességében tetszett, de voltak benne írói döntések, amelyekkel nagyon nem értek egyet.
2019. dec. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Pár írói döntéssel nem értettem egyet, de összességében tetszett.
2019. dec. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Nekem se tetszett, úgy éreztem, hogy ellentmond az előző résznek, mintha megijedtek volna annak a fogadtatásától és most visszavonnának mindent, amit ott kiakadtak a nézők. De így meg önellentmondásos a film. Oké, persze lehet nem baj,hogy megmagyaráztak ezt azt, de viszont több kérdést vettettek fel mint amennyit megmagyaráztak. A vége pedig kifejezetten nem tetszett, mert az üzenet megint az, hogyha rossz voltál, csak az oldoz fel, ha feláldozod magad és meghalsz, szerintem adni kellett volna egy 2. esélyt Kylo karakterének, hogy az életével váltsa meg magát, ne a halálával. Annak örültem, hogy összejöttek, de Rey reakció nekem tök hiteltenek voltak a végén. Meghal a szerelme ő meg mosolyog meg örül a győzelemnek és sugárzik róla a lelki béke? Így úgy tűnik, mintha csak Kylo szerette volna igazán... (arcon vágnám, komolyan...)
2019. dec. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
5: A Rey Palpatine-os dolgon kívül, hol érzed, hogy ellentmondana az előzőnek?
2019. dec. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy Snoke Palpatin bábja volt pl. mert az előző részben Snoke csak egy random felemelt gonosz volt, akinek nagy volt a hatalma. Oké, hogy megölték és nem derült ki róla annyi, de ez akkor is fura, főleg mert Snoke-ot JJ. találta ki, fura, hogy magának is ellentmond azzal, hogy azt mondja, hogy catfish volt végig mert Snoke profilja mögött végig Palpatin volt. Meg Rian Johnson azt mondta, hogy bárki lehet erőhasználó, nem a vérvonal a lényeg meg minden, erre most hirtelen mégis a vérvonallal magyarázzák Rey hatalmát. Amúgy ha Snoke volt Palpatin és nem akarta megölni Reyt akkor az előző részben Snoke miért akarta Kyloval kinyíratni Reyt?

Plusz Rey nagy drámája az volt, hogy a szülei nem szerették, mert eladták, hogy vedelhessenek, és ezért volt nagyon érdekes a karakter, mert kétségbeesetten vágyott egy szülői karakterre, aki szereti. De így, hogy a szülei az ő érdekében hagyták el, hogy megmentsék, meg meghaltak, így már Rey karakterének az alapjai lettek mások, logikátlan az egész.

De én főleg azt mondanám, hogy a filozófia változott, mert az előző részben árnyaltak dolgokat, mert ugye voltak ilyen kis elemek, amik arra utaltak, hogy az ellenállás sem jobb, mint az első rend, mert háborúban senkinek sincs igaza Pl: "ma ők ölnek meg titeket, holnap ti őket" vagy amikor a fegyverkereskedelemről volt szó, most meg hirtelen minden újra fekete és fehér és minden a jó és a rossz harcáról szól és nincsenek átmenetek. Hol vannak a szürke jedik, meg az egyensúly az erőben, ahol a jó és a rossz egymással egyensúlyban van, nem pedig a jó túlsúlyban?

Ilyesmi gondjaim voltak vele azt hiszem XD

2019. dec. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

"Amúgy ha Snoke volt Palpatin és nem akarta megölni Reyt akkor az előző részben Snoke miért akarta Kyloval kinyíratni Reyt?"


Sidious meg akarta ölni Reyt a TROS elején is. Megparancsolja Kylo-nak hogy ölje meg. Amikor ez nem sikerül neki, akkor meg azt mondja Pryde-nak, hogy "Alderaan hercegnője keresztül húzta tervemet" - ugye Leia közbelépése miatt nem tudja Kylo megölni Reyt. Palpatine mindig jó volt rögtönzésben, az új terve az lett, hogy Reyt felhasználja.

2019. dec. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Áh, akkor igazából neki csak az számított, hogy egy maradjon a végén és az ölje meg, hogy megszállhassa a testét a lelke és a legerősebbre hajtott legyen az bárki. Mondjuk akkor is fura volt ez a nem akartalak megölni duma a végén...félig el is hittem XD
2019. dec. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%

"félig el is hittem XD"


Nagy manipulátor az öreg xD


Amúgy nekem is az az érzésem, hogy ez a film inkább a TFA folytatása, nem pedig a TLJ folytatása. Gyakorlatilag Abrams 8. és 9. epizódja egy filmbe belesűrítve.


Szerintem az lehetett, hogy Abramsnek már 2015-ben voltak tervei Rey és Palpatine összekötésére, illetve utóbbi behozására a sztoriba. Én még emlékszem olyan teóriákra régről, amelyek Rey származását Palpatine-hoz kötik, a magyarázat pedig a fénykardstílusuk hasonlósága és a zenei témáik hasonlósága volt. Akkor persze én nevettem ezeken a teóriákon, de most már nem tartom hülyeségnek. Ráadásul Abrams többször is elmondta, hogy ő 2015-ben már tervezett Palpatine-nal.


Aztán jött Rian Johnson, aki elvitte az egészet egy másik irányba (Abrams mondta is egy interjúban, hogy amikor Rian forgatókönyvét olvasta, akkor azt gondolta, hogy: "úristen, ez egyáltalán nem abba az irányba megy, ahogy én képzeltem"). Így végül Abrams az utolsó résszel visszalökte a sztorit a saját irányába, persze azért a TLJ neki tetsző dolgait megtartotta... Pl. ezt a Diád-os dolgot nehezen tudta volna megcsinálni a TLJ-beli erőkapcsolódás nélkül.


Ettől függetlenül a merészsége miatt nekem a TLJ marad a kedvencem a trilógiából.

2019. dec. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!