Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Vélemények a Skywalker koráról...

Vélemények a Skywalker koráról? (SPOILERveszély! )

Figyelt kérdés
Lehet SPOILERESEN is.

2019. dec. 20. 16:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Palpatine egy sith volt, ott hazudott, ahol tudott. A sithek nem foglalkoznak senkivel csak saját magukkal. Neki Rey meg Ban Solo kb. annyira számított, mint Darth Maul, Vader, Dooku, meg Luke Skywalker a Jedi visszatér végén. "Állj át drága fiam! Ja, nem akarsz? Akkor pusztulj!" "Drága tanítványom, eddig nagyon hasznos voltál, de találtam nálad jobb jelöltet, szóval pusztulj!" A császár eddig is ezt csinálta, most is erről volt szó. Ő nem kötődik senkihez, csak a saját érdekét nézte. Ráadásul, ha sikerült volna megöletnie bármelyikükkel is a másikat, akkor az neki tiszta haszon, mivel aki életben marad, az biztos hogy teljesen elköteleződik a sötét oldal felé, hiszen megölte azt akit szeretett. A 8. részben nem véletlenül akarta Snoke, hogy ölje meg Kylo Rey-t. Nem véletlenül lett volna ez a végső próba, amivel befejeződik a kiképzése. Ez oda-vissza igaz. Bármelyikük hal meg, az neki jó, hiszen egyformán erősek, a másik meg amúgy is hulljon, hisz nem kell ellenlábas, valamint neki csak az egyikükre volt szüksége.
2019. dec. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

Nem tetszett. Szembemegy többször is a kánonnal és az előző filmekkel. Az hogy Rey Palpatine lett, majd felvette a Skywalker nevet(??? annak mégis mi volt a lényege?)... próbálom feldolgozni de nekem a TLJ-ben nagyon tetszett az az üzenet hogy bárkiből lehet hatalmas erőhasználó, és nem kell valaki máshoz kötődnőd amiatt... amit Kyloval csináltak szintén nem bírom feldolgozni. Most komolyan az az üzenet, hogy ha egyszer a rossz útra térsz (ami nem is feltétlenül önszántából volt egyébként, megtudva a Rise of Kylo Ren képregényből), akkor más nem is várhat rád, csak halál és szenvedés?? Oh nemár, rengetegen szerették Bent és nem nyírhatják ki ilyen egyszerűen, sokak szerint megérdemelne egy második esélyt...

A végét szintén nem értem hogy Rey miért ment el Tatooinera és vette fel a Skywalker nevet. Ugyan ott tart mint a 7. rész elején, magányosan él egy sivatagban és letagadja a családját. Már csak ezért sem volt értelme megölni Bent, megérdemelnék közösen a happy endet (főleg hogy valami erős kötelék van közöttük, diádként magyarázzák azt hiszem) Elég rossz lehet egy sivatagban leélned az életed a másik feled nélkül...


Még rengeteg problémám van vele, de talán ezek a legnagyobbak. Igen azt elismerem hogy tényleg látványos, izgalmas film, de a sok ésszerűtlen döntés számomra tönkreteszi az élményt. Ennek ellenére, örülök ha valakinek tetszett és elégedett a filmmel.

2019. dec. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Látványos volt, de más szempontból nem jött be. A végénél pedig hogy annak a pármásodperces leszbikus jelenetnek az ünneplésnél mi értelme volt,most sem értem.
2019. dec. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
67%
Egy szar!!! 👎👎👎
2019. dec. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Tislerics Máté ***** válasza:
77%

Amikor a film végén ölelkeznek Finnék az olyan volt, mintha 3 színész ölelgette volna egymást. Semmit nem éreztem, pedig nyilvánvalóan megható résznek szánták... Kylo Ren karaktere ismételten elvitte a show-t, és működött is nálam, amit kihoztak belőle.

Maga a film szerintem totálisan átlagos (pont olyan, mint az összes többi "űr-fantazy") és ez továbbra is méltatlan az SW adta lehetőségekhez mérve. Úgy gondolom akkor van értelme SW trilógiát csinálni, ha valami igazán eredetivel tudnak előállni. Az előzmény trilógiának volt értelme a történet és a setting miatt is: Okosan lezárta Anakin történetét és lenyűgöző dolgokkal bővítette az univerzumot.

Az új trilógia mind a látvány mind a történet szempontjából finoman szólva is elégésegesnek mondható. Ez nem üti meg az általam elképzelt és talán jogosan elvárt SW szintet. Sajnálom, mert az Ébredő erőnél még bizakodtam...

2019. dec. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Hát Tislerics... Ha neked ennek a filmnek is gondok vannak a settingjével, akkor te tényleg elvakultan gyűlölöd a Disney Star Warst. Ilyen egyedi helyszínek mint az Exegol meg a lebegő jégaszteroida, meg a tükörbolygó (amit sajnos csak egy pillanatra láttunk, de attól még ott volt) utoljára az előzménytrilógiában voltak... De persze a full átlagosan kinéző Mandaloriant meg istenítetted xD és akkor az Erővel kapcsolatos univerzumépítésről még nem is beszéltem xD mi már a swsaga.hu-n kiveséztük, hogy ezzel a filmmel mennyi mindennel bővült az univerzum. Veled ellentétben tudod mi értünk a SW-hoz, és elemezni is hajlandóak vagyunk a filmet mélyebben is.


Ja, és leszögezném, hogy a film amúgy nekem se tetszett annyira

2019. dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Az talán túlzás, hogy elvakultan gyűlölöm, inkább átverve és lehúzva érzem magam miatta. Nemigazán érzem a lehetőségek kihasználását a settingel kapcsolatban. Nyilván voltak érdekes helyszínek, de voltak röhejesen fantáziátlanok is. Mint pl.: az Ozora fesztiválos sivatagbolygó, vagy a lovak. Nem igaz, hogy nem volt jobb, vagy nagyszabásúbb ötletük ezeknél.


Persze törekedni kell rá, hogy józanul, hideg vérrel alkossunk kritikát. Erre mindig próbálok figyelni már csak azért is, mert így megláthatok olyan részeket benne, amik kifejezetten tetszenek, csak figyelmen kívül hagyom. Rey sárga fénykardja pl. baromira király volt. Vagy a rengeteg lázadó űrhajó megjelenése. Vagy a fiatal Leia kiképzéses jelenete Lukkal. Ezek valóban ütöttek nálam.


Az Ébredő erő a mai napig az egyik kedvenc SW filmem. De ott is nagyon ötlettelennek éreztem a settinget. SW hangulata volt de kicsinek éreztem. Abból még bármi jó kisülhetett volna. (Pl.: Ha a TLJ helyett kapunk egy filmet ami bemutatja Rey valódi identitását, akár a film végén egy nagy csavarral, akkor lett volna idő a lezáró résszel jobban kibontani Kylo, Rey és Palpatin kapcsolatát. Ez nagyon kapkodva és furcsán történik. Mintha két rendező cicaharcát kéne néznem. JJ az első fél órában leoffolja RJ ötleteit vagy gyorsan megmagyarázza azokat, mintha direkt figyelmen kívül akarná hagyni. Aztán rátér a lényegre, ami így már kapkodónak hat. Ez nagyon elvesz az epikusságából a trilógiának.)


A Mandalorian számomra nagyon kellemes meglepetés volt. Nem gondoltam, hogy fénykardok nélkül is ennyire jól fogok szórakozni. A sorozat nem vállalta túl magát. De nagyon jó hangulatot áraszt. Szinte érezni a forgatás kellemes hangulatát közben. Az Outland TIE fighter pedig számomra az év SW pillanata volt. :D


Hát igen. Máshogy éljük meg ezeket a modern SW produktumokat. Nincs ezzel baj. Ezek csak filmek, sorozatok. Mi meg csak rajongók vagyunk...

2019. dec. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!