Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A HP filmes univerzumának...

A HP filmes univerzumának filmjeit milyen sorrendbe érdemes megnézni (gondolok itt mellék filmszálakra is)?

Figyelt kérdés

A minap néztem meg a viszonylag új "Legendás állatok és megfigyelésük Grindelwald bűntettei" filmet, és hát bevallom, annak ellenére, hogy majdnem minden HP filmet kívülről fújok, voltak olyan információk a filmben, gondolok itt tárgyakra, helyekre, emberekre... Amiket egyszerűen nem tudtam hova tenni, nem ismertem fel őket. És voltak olyan dolgok amikre rájöttem, de csak miután megállítva a filmet perceken keresztül gondolkodva jöttem rá. Lehet, hogy csak újra kéne néznem ezt a filmet, vagy tudtok ajánlani egy sorrendet a filmekről, úgy hogy azok sorrendjéből mindent megtudhassak? Vagy esetleg először a könyveket kéne újra egy egyéni sorrendben elolvasni? És csak hogy tisztázzuk, én csak a J. K. Rowling féle HP-ra vagyok kíváncsi.

Értelmes válaszaitokat előre is köszönöm!



2019. dec. 31. 00:01
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Grindelwald bűntettei a Legendás állatok sorozat 2. része. Az alap HP-t nem kell ismerni hozzá.
2019. dec. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is szerintem a Harry Potter történéseinek teljes megértéséhez kellenek a könyvek is, aztán a filmek, a következő sorrendben:


Harry Potter és a bölcsek köve

Harry Potter és a Titkok kamrája

Harry Potter és az azkabani fogoly

Harry Potter és a Tűz Serlege

Harry Potter és a Főnix rendje

Harry Potter és a Félvér herceg

Harry Potter és a Halál ereklyéi (filmek esetében 1. és 2. része is van)


Ezután jöhet a két Legendás állatok, ami bár a Harry Potter előtti időkben játszódik, nem magyarázzák el benne úgy a dolgokat, mint az első Harry Potterekben, anélkül szerintem élvezhetetlenek.

2019. dec. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valamennyire ismerni kell hozzá a Harry Potter világát, főbb karaktereit, szabályszerűségeit, tárgyait, de szerintem itt a legfontosabb ami kimaradt az az hogy van a filmnek egy első része is, nyilván anélkül élvezhetetlen a második.
2019. dec. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A könyveket érdemes elolvasni, mert a HP filmek nagyon sok fontos infót nem mutatnak meg.


De! A legendás állatok frencsájz ellentmondásokat is tártalmaz a HP világgal, és nem igazán kell hozzá, hogy érteni lehessen. Mondom úgy, hogy többször végig mentem a könyveken.

2019. dec. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!