Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti George Lucas helyében...

Ti George Lucas helyében eladtátok volna Star Wars-t, (és Lucasarts vállalatot)?

Figyelt kérdés

Figyelembe véve, hogy életed fő művéről van szó, amely minden idők egyik legnagyobb sikerét produkálja a filmek világában. Nem tudjátok előre, mit fog művelni vele a Disney.


Hogy döntenél?



Én véleményem:

Nem. Főleg, ha a felvásárló cég teljes szabadságot akar kapni, tehát azt csinál vele, amit akar. Legfeljebb azzal tudnék kiegyezni, hogy a Disney esetleg beszáll a film költségvetésébe bevételekből való megfelelő arányú részesedésért cserébe + esetleg egy kevés beleszólása lehet a dolgokba, de az én(Lucas) elgondolásom szerint folytatódik a történet, végső döntéseket én hozom meg és felügyelem a forgatásokat.


2020. jan. 2. 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem adtam volna el. Igen gagyi lett a folytatás, látszik, hogy meg sem közelítette az érdeklődés a 7. részét - ott ugye még nem tudták, hogy mi lesz, mostanra már tudjuk. Szerintem Lucas vígan ellett volna az eddigi filmek tévés jogaiból és a merchből.
2020. jan. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Tudod van az a mondás hogy "könnyű más fäszával verni a csalánt. Szerintem olyan nagyságrendű pénzösszeget kapott érte, amennyit te elképzelni sem tudsz hogy létezik.
2020. jan. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2#

Tudod, van az a mondás, hogy a pénz nem minden. (Sőt egy bizonyos szint felett már teher is tud lenni, de ebbe nem mennék bele.) Egyébként tudom, hogy 4 milliárdért adta el.

2020. jan. 2. 09:26
 4/14 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudhatod mi állt a háttérben

beleunt, sokat piszkálták, hogy gagyi lett a folytatás, megbolondult(erre voltak előjelek pl jar-jar, felújítás, indy 4 stb)

esetleg belátta, hogy kiégett, nem tudja folytatni, amit akkor megalkotott, később meg sem tudta közelíteni

pénzre biztos nem volt szüksége

2020. jan. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Nehéz erre választ adni, mert mostanra tudjuk milyenek lettek az új filmek...

De akkor, amikor eladta, még egyik sem jött ki.


Egy biztos, ha nekem annyi pénzem lenne, mint amennyi George Lucasnak volt az eladás előtt (mert forintban nézve tuti milliárdos volt), akkor a pénz nem befolyásolta volna azt, hogy eladom-e vagy sem. Ha esetleg a Disney előállt volna nekem (ha George Lucas lennék) egy kész tervvel, ötletekkel, forgatókönyvvel vagy legalább részletes forgatókönyvvel, amit tetszik, akkor belementem volna, de a szerződésnek lettek volna olyan feltételei, ami a mostani megállapodásban nincsenek, hiszen szabad kezet kapott a Disney.


Semmiképp sem akartam volna ennyiért eladni, mert emiatt rákényszerült a Disney arra, hogy azt a pénzt visszatermeljék. Ergo kisebb összegért adtam volna el olyan opcióval, hogy legalább 2 vagy 3 év kell elteljen 1-1 film között, akkor is, ha spin-off. Talán egyedül a Marvel filmek azok, amiknél működik ez a tempó, de kb. semmi másnál. Ennek egyszerűen nincs értelme, összecsapták a filmeket gyors ötletek alapján úgy, hogy a következő rész cselekményein valószínűleg még csak nem is ötleteltek. Így lett az is, hogy sem az Ébredő erőben, sem az Utolsó Jedikben nem volt még utalás sem Palpatine-ra. Ha ezt kidolgozták volna előre, fel lehetett volna vezetni az egészet. A Disneyt a pénz motiválta/motiválja és George Lucas így is belement.


Mostanában nagyon nagy "divat" lett elővenni régi filmeket, csak a nosztalgia faktorra építeni, mert úgyis nagy pénzt fog hozni. Ennek nagyon nem örülök.

2020. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"A Disneyt a pénz motiválta/motiválja"


Én is így látom, ez a fő probléma. Erre tökéletes példa a minden évben új film. És ezért olyan az új trilógia, amilyen. Nem alaptalanul húzzák le rengetegen a Disney keze alatt készült star wars filmeket.

2020. jan. 2. 11:36
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

https://www.youtube.com/watch?v=YyqlTi7lkhY


Szerintem szerette volna, hogy a sw univerzum tovább bővüljön, de ő maga már túl fáradt. Szerintem tényleg úgy gondolta, hogy a dizninél jó kezekben lesz a brand. MEgemlíteném, az interjúban Katlin Kennedy hogyan George képébe hazudik az eredeti trilógia karaktereivel kapcsolatban.

2020. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Tekintve, hogy tök egyhelyben pörgött és nem tágult, hanem egyre csak szűkült az univerzum, az eladás rendben volt.


A pénz még minden. Legalábbis Magyarországon. Én meg 20 milliót sem láttam soha egyszerre, de még a számlámon sem. Forintban! 1 millió dollár akkora összeg, amiből, ha dupláját költő a mostani megélhetésemnek, 3 gyereket felnevelek és azoknak is lesz 3-3 gyereke, akkor egyikünknek sem kell dolgoznia haláláig.


Szóval, amikor azt hazudod, hogy a pénz nem minden, akkor kiröhöglek.


Továbbá!

Neki kezdenék másnak, amiben van is előre lépés lehetőség, nem úgy, mint a SW, amit hanyatlásnak indítottam.

2020. jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Szóval, amikor azt hazudod, hogy a pénz nem minden, akkor kiröhöglek."


Tedd azt! ;) Attól, hogy te sz.ar anyagi helyzetben vagy(és valószinűleg 0 a hajlandóság arra, hogy valamin változtass), esetleg neked mindened a pénz. Egyébként csak úgy jelzem, hogy 20 millió forint nem olyan sok pénz. Legolcsóbb kis lakás ára. Ez alatt már vidéken is alig találni ingatlant.

2020. jan. 2. 12:57
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

4. vagyok

bocs hogy beszállok az anyagi vitába, de lucasnak annyi pénze van, illetve volt csak abból hogy valaki sw-osat fingott hogy ez a disney pénz szerintem fölös volt neki

2020. jan. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!