Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Meg akarom nézni a történet...

Meg akarom nézni a történet szerinti sorrendben a Star Wars filmeket. Meg tudnátok adni a sorrendet?

Figyelt kérdés
Sosem láttam egyik részt sem, ezért szeretném most ezt pótolni. Viszont, mivel nem tudom, hogy fog-e tetszeni és mennyire fog érdekelni, csak a "legfontosabb" részek érdekelnének a filmekből (animációk nem érdekelnek).

2020. jan. 10. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Star Wars 1

Star Wars 2

Star Wars 3

Star Wars 4

Star Wars 5

Star Wars 6

Star Wars 7

Star Wars 8

Star Wars 9


Szívesen.

Ja, hogy a címük is érdekelne?

Egy egyszerű google kereséssel meg is leled a választ, nem szükséges ezért kérdést kiírni.

2020. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Számozás szerint:


1. Baljós árnyak

2. A klónok támadása

3. A Sith-ek bosszúja

4. Egy új remény

5. A Birodalom visszavág

6. A Jedi visszatér

7. Az ébredő erő

8. Az utolsó jedik

9. Skywalker kora


Viszont mivel nem láttad még őket, érdemes lenne megjelenés szerint megtekinteni a filmeket, úgy más élmény, mintha simán az előzményekkel kezdenéd.


1. Egy új remény

2. A Birodalom visszavág

3. A Jedi visszatér

4. Baljós árnyak

5. A klónok támadása

6. A Sith-ek bosszúja


Van még a Machete-order, ami az eredeti trilógiával kezdődik és ér véget, de keretben magába foglalja az előzményeket is.


1. Egy új remény

2. A Birodalom visszavág

3. Baljós árnyak

4. A klónok támadása

5. A Sith-ek bosszúja

6. A Jedi visszatér

2020. jan. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Konkrétan egy olyan momentum van az 5. részben ami miatt érdemes lehet először a régi, eredetileg megjelent filmeket nézni és csak utána az előzményeket, de szerintem összességében, történet szempontjából jobb a számozási sorrendben, közben beiktatva a spin-offokat.

Tehát:

1. Baljós árnyak

2. A klónok támadása

3. A sith-ek bosszúja

4. Solo

5. Zsivány egyes

6. Egy új remény

7. A Birodalom visszavág

8. A jedi visszatér

9. Az ébredő Erő

10. Az utolsó jedik

11. Skywalker kora

2020. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
#3 Vagyok, javítanám magam, a 6. részben is vannak dolgok amiket úgymond "elspoilerez" ha előbb látod az első három részt. Viszont akkor rád bíznám a döntést, hogy megjelenési vagy történeti sorrendben nézed őket. Mennyire számítanak a "nagy fordulatok", mennyire tudsz már előre azokról.
2020. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves első !


Azért írtam ki a kérdést, mert rengeteg film készült, és tudtommal nem a történet szerinti kronológiában készültek feltétlenül a filmek. Épp ezért kértem segítséget, hogy a történet megisméréséhez milyen sorrendben nézzem a filmeket, arról nem beszélve, hogy külön írtam a kérdésem, hogy a legfontosabb részek érdekelnének csak, a filmsomniám meg az összes Star Wars rész -minden együtt- ahogy az oldal is írja, 1448 percet venne igénybe, de nyilván ennyi időt nem akarok rászánni.

[link]

Egyébként meg, ha nem akarsz vagy nem tudsz válaszolni, nem belekötni kell a kérdezőkbe, hanem továbbpörgetni a kérdést, majd más, ha akar, válaszol érdemben. Nincs válaszolási kötelezettséged, és senki nem kíváncsi a kötözködő kommentekre :/

2020. jan. 10. 15:00
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

És az lenne a kérdésem, hogy az Új remény, Jedi visszatér, Birodalom visszavág részek alatt az 1977-83 között megjelent részeket kell érteni? Vagy azokból készült újra film?

2020. jan. 10. 15:02
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Kronológiai szempontból ahogyan számozva vannak, de első nézésnél szerintem jobban jársz a kiadási sorrenddel.


Ha nem akarod az összeset megnézni, akkor szerintem a mostani részeket nyugodtan kihagyhatod, mert 30 évvel a fővonal után játszódnak (és annyira nem is jók)

+ van 2 spin-off is ebből a Zsivány Egyest ajánlom, mert a sztori szorosan kapcsolódik a részekhez. A Solo nyugodtan kihagyható.


Szóval amit ajánlok:

Kiadási sorrendben megnézni az első 6 részt + a Zsivány Egyest.

- 4. ep. Egy új remény 1977 (A New Hope)

- 5. ep. A Birodalom Visszavág 1980 (The Empire Stikes Back)

- 6. ep. A Jedi visszatér 1983 (Return of the Jedi

- 1. ep. Baljós Árnyak 1999 (The Phantom Menace)

- 2. ep. A klónok támadása 2002 (Attack of the Clones)

- 3. ep. A Sith-ek bosszúja 2005 (REvenge of the Sith)

- Zsivány Egyes 2016 (Rogue One: A Star Wars Story)


Ha mégis megnéznéd a többi részt, akkor a Solo: Egy Star Wars történet a 3. rész után jön. A 7-8-9 pedig nyilván a 6 után.

2020. jan. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Érdekes módon más tudott válaszolni a kérdésemre úgy, ahogy én kértem :O Köszönöm szépen nekik!


A "ritka szerencsétlen" szerintem meg az az ember, aki konstruktívan hozzászólni egy ezek szerint igazán nagyon egyszerű kérdéshez nem tud, és annyi szórakozása meg élete sincs a valóságban, hogy csak gyakorin tudjon írni provokatív válaszokat :( Ez tényleg nagyon szerencsétlen, remélem egy nap megváltozik az életed :(

Ja, és az első válaszoló még csak nem is a kérdésemre válaszolt, mert nem az érdekelt, hogy hány Star Wars film van szerinte (ezt se jól írta, mert ennél sokkal több a link alapján fentebb), hanem hogy miket kellene feltétlenül megnéznem a történet megismeréséhez, ami egy szubjektív kategória, hogy ki mit lát jónak - tehát eltérő válaszok is születhetnek, nem egy wikipédiás találat erre a válasz - és milyen sorrendben ki mit javasol ennek megfelelően, mivel a megjelenési sorrendek és a történet idővonala elvileg nem ugyanaz, tehát szövegértés neked is egyes. :(

2020. jan. 11. 11:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező. Egy elég egyértelmű dolgot kérdeztél, mivel számozva vannak a részek, úgyhogy valahol megértem az első válaszolót. A kronológia sorrenden nem kell sokat agyalni. A 2db spin-off pedig a 3. és a 4. rész között játszódik. (3. rész Solo majd Zsivány Egy, majd 4. rész)


Hogy melyiket érdemes megnézni? Melyikkel érdemes kezdeni? Ez se nehéz.(Egyébként általános szabály a legtöbb filmnél) Az eredeti trilógiát! Amiből az egész kezdődött és amihez képest a többi film előzmény vagy folytatás. Tehát 4-5-6. Ez egyébként az eredeti számozásuk. Eleve az Új remény úgy jelent meg, hogy 4. rész. Ha ezek tetszenek, akkor természetesen érdemes megnézni az előzményeket, majd a folytatást, ha meg már eleve nem tetszik az eredeti sem, akkor hagyhatod is az egészet. A számozott részek egy nagy egész történet alkotnak, azon belül pedig 3 egységre oszthatók, 3 db trilógiára. Nincs értelme 1-1 részt megnézni. Trilógiában kell gondolkozni. Előzmény trilógia 1-3, Eredeti trilógia 4-6, Új trilógia 7-9. Ezeket így tömbökben érdemes nézni, mert különben nem élvezhető, nem érthető. A két spin off-ot pedig az előzmény trilógia után érdemes megnézni.

Alapvetően szerintem vagy elkezded nézni kronológia sorrendben, hogy 1-3, Solo, Zsivány, 4-6,7-9 vagy lényegében majdnem megjelenési sorrendben: 4-6,1-3, Solo, Zsivány,7-9. Szerintem még az se rossz sorrend, hogy Zsivány, 4-6, 1-3, Solo, 7-9. Mert a 4. rész közvetlen előzménye a Zsivány Egy. Én nem rég néztem újra az egészet kronológiai sorrendben és így egymás után nézve teljesen olyan érzésem volt, hogy a 4. rész tulajdonképpen a Zsivány 1 lezárása lenne. Mindenesetre más élmény, mintha a 4. résszel kezdenéd.

2020. jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha csak a Skywalker kora miatt akarod megismerni, akkor inkább ne kezd el, mert a moziban csalódni fogsz.

Az, hogy érdekel-e, a 4-5-6 részekből meglehet mondani. Filmtörténelmileg ezek jelentősek egyedül. A többi részt már csak a fanok, mint én, vagy akik amúgy is szeretik a tucatfilmeket, bírják elviselni.

A Skywalker korához, ha amiatt akarod megnézni, bőven elég szerintem 4-5-6, meg a 7-8. Mivel az előzményekre szinte semmi utalás nincs.

2020. jan. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!