Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ríviai geralt vagy darth...

Ríviai geralt vagy darth vader nyerne egy kardpárbajban?

Figyelt kérdés

Vader és geralt sem használhat sem erőt,sem semmi előnyhöz juttató szert.


Mindketten egy fénykardal csatáznának hogy egyenlő legyen a küzdelem.


Ki nyerne a párbajukban?



2020. jan. 25. 08:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
10, a való élet sem Dragon Ball, és mégis vannak kiemelkedő alakjai a küzdősportoknak (Jon Jones, Anthony Joshua pl), akik mindenki mást megvernek, hiába rohadt jók az ellenfeleik is. Hagyjátok már abba ezt a Dragon Ballos példát, mert baromság. A való életben a küzdősportokban is vannak nagyon szoros meccsek ahol a a harcosok közel ugyanolyan erősségűek (UFC-ben szinte minden meccs ilyen, alig van különbség), mégis nyer az egyikük, és nem a szerencse vagy a körülmények miatt, hanem számos tulajdonság együttese miatt. És mégis vannak ezeknek a sportokban kiemelkedő alakjai akik mindenkit megvernek, hiába közel azonos erősségű ellenfelek ellen harcolnak.
2020. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%

Bonyolultabb a válasz mint amilyennek tűnik, ugyanis leírtad hogy senki sem használhat semmiféle erőképességet, de nekem úgy jön le a SW világából hogy a Jedik és a Sithek kb mindenhez használják az erőt. Az én ismereteim szerint az erőhasználat nem csak annyiban merül ki hogy erő fojtás/lökés/vagy erővillám stb hanem ha pl ugranak akkor is az erőt használják, vagy ha ütnek egyet, vagy csapnak egyet a kardal, akkor ahhoz is hozzájön az ERŐ használat. Tehát nem egy átlag ember erejében mérhető szerintem egy Jedi vagy Sith bármilyen megmozdulása. Ilyen szempontból ha nem használhatja az erőt Vader akkor egy átlagos ember aki jól tud vívni. Hasonló az eset Geraltal kapcsolatban is. Ő birtokában van-e a Witcher kiképzések (Füvek Próbája) adta előnyöknek, miszerint fizikai képességei alapján gyorsabb reflexszel, erővel, állóképességgel, kitartással, regenerációval és sokkal élesebb érzékszervekkel rendelkezik mint egy átlag ember? Vagy az is "erőképességnek" minősül?


De mindegy nézzük úgy hogy egyenlő fizikális erővel rendelkeznek és csak a vívótudás számít.

Geralt kb. 8-10 éves kora óta Witcher kiképzésben részesült, és azóta is folyamatosan fejlesztette magát. A Witcher 3 idején kb. 90-100 éves, szóval minimum 80 éves rutin van mögötte.

Vader/Anakin hasonló korú mint Geralt, mikor megkezdi a kiképzését és 45 éves mikor meghal, szóval maximum 35 év gyakorlata lehet.

Ha mindketten csak a vívó képességükre hagyatkozhatnak, akkor szerintem Geralt győzne.


Ha mindketten használhatnák erőképességeket + Geralt még a főzeteit is, akkor már közel sem lennék ilyen magabiztos. Akkor lehet Vadert mondanám.

2020. jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

A dragon ball az teljesen más.


Az erőt általában használják vívásban is a jedik vagy sithek,de a vívótudásuk anélkül is magas szinten van.

2020. jan. 25. 20:17
 14/19 anonim ***** válasza:

"mégis nyer az egyikük, és nem a szerencse vagy a körülmények miatt, hanem számos tulajdonság együttese miatt."

A "számos tulajdonság együttese" pont része a körülményeknek. A szerencséről pedig pont azért van szó, mert ez a számos körülmény annyi változót jelent, amivel legfeljebb következtetéseket lehet levonni, biztosan számolni nem.

Amúgy pedig azonos szabályok szerint edzett és küzdő feleket összehasonlítani köszönőviszonyban sincs azzal amikor teljesen eltérő világok eltérő karaktereit próbálja az ember mesterséges keretek közé szorítva hasonlítgatni, nem is gondolva bele hogy már az általa hozott mesterséges keretek is befolyásolják a végeredményt. Lásd a már korábban említett dilemmát is, miszerint kapásból előnyhöz vagy hátrányhoz juttatná valamelyik felet az is, hogy milyen karddal harcolnak.

2020. jan. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%
Ha elvesszük Vader Erő használatát, Geralt mutáns képességeit, főzeteit és jeleit akkor mi marad? Két jól vívó ember, de nem a karakter, akire kíváncsiak vagyunk. (Geralt mágikus módon egyről a kettőre elveszti a mutációt, Vader meg ez Erőt?) Ha elvesszük a képességeiket, amik a karakterükké tették őket az összehasonlítás értelmetlen.
2020. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Másrészt meg a 11 komment alatt SENKI, egyszer sem mondta hogy MINDEN esetben az általunk favorizált alak nyerne a párbajban, te meg tényként írod, mintha így lenne. Én ilyen párbajok esetében mindig "best of 10" (Bandelétől loptam amúgy ezt a metódust) alapján döntöm el, hogy két alak közül ki az esélyesebb, azaz 10 párbajból ki nyerne többet, az a jobb.


Például (direkt való életre hozom a példát, hogy ne gyere megint a ,,kit hoz ki győztesnek az író" érvvel), tegyük fel, van egy küzdősportoló, aki 15 éve gyakorol egy adott stílust és mestere annak, vele szemben egy másik random ember 0 küzdősport tapasztalattal, tegyük fel ugyanolyan súllyal, magasággal, fizikai adottságokkal rendelkeznek a tapasztalaton kívül. Egy ilyen harc során 100-ból konkrétan 99-szer az előbbi nyerne - persze fennáll az esélye annak, hogy a küzdősportoló megcsúszik egy banánhéjon, és beleveri a fejét egy asztal sarkába, amitől elájul és a másik sz..rá veri de erre mennyi az esély? Ha ez a párbaj meg lenne írva egy könyvben, és az író ezt a sztorit írná bele, attól még nem lenne erősebb és az adott párharc során a legtöbbször nem ő nyerne. SW-ban is vannak ilyen példák.


Persze most megint végülis magába a kérdésbe kötsz bele, hiszen a kérdés az, hogy "ki nyerne egy párbajban", amire lehet az a válasz, hogy ,,akit az író akar" (persze az emberek nagy részének ez a válasz rohadtul antipatikusnak fog tűnni, de tökmindegy), viszont itt rajtad kívül (és az ilyen kérdések során általában) mindenki arra válaszol, hogy ki az erősebb, kinek van több esélye nyerni - mivel az erősebb általában nyer. Általában.


Amúgy a 12-es válasz full jogos és nagyon gáz, hogy ez eddig eszembe se jutott - viszont szerintem ennyi előnyt adhatunk Vadernek, hiszen anélkül esélye sem lenne (főleg a géptestben)

Amúgy Geralt vesztett bármikor is ki egy vívópárbajban?

Imlerith rémlik

2020. jan. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

OFF, ezt a kommentet amúgy egyből az előző kommentem után írtam, csak elfelejtettem elküldeni (mármint a 16-ost)



,,A "számos tulajdonság együttese" pont része a körülményeknek."


Micsoda? Pont a tulajdonságok azok amik nem a körülmények, ezek azok amik adottak, és ezek azok, amiken egy adott író nem tud változtatni/nem tud befolyásolni. Pl fizikai képességeik, olyan tulajdonságok amik egy adott párbajban MINDENKÉPP előnyt jelentenek és ezen semmi nem tud változtatni. Akárcsak a való életben.



,,Amúgy pedig azonos szabályok szerint edzett és küzdő feleket összehasonlítani köszönőviszonyban sincs azzal amikor teljesen eltérő világok eltérő karaktereit próbálja az ember mesterséges keretek közé szorítva hasonlítgatni, nem is gondolva bele hogy már az általa hozott mesterséges keretek is befolyásolják a végeredményt. Lásd a már korábban említett dilemmát is, miszerint kapásból előnyhöz vagy hátrányhoz juttatná valamelyik felet az is, hogy milyen karddal harcolnak."


Ezzel alapvetően egyetértenék, viszont éppen te sírtál egy másik ilyen kérdésnél, ahol két karakter ugyanabból az univerzumból volt (konkrétan SW), ugyanezt az ,,író dönti el" érvet használtad (bocs ha nem te voltál, de szerintem te voltál)

2020. jan. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
64%
Következő kérdés a pumukli és okoska párbaj lesz?
2020. jan. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 space2345 válasza:
Ez még kérdés hát persze,hogy Nessaj nyerne
2020. jan. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!