Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Gyűrűk Ura tündéi és a Star...

A Gyűrűk Ura tündéi és a Star Trek vulcan és romulan fajai rokonok?

Figyelt kérdés
Hasonló jellemzőkkel bírnak, vagy mindez csak a véletlen műve lenne?

2020. jan. 25. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Igen a véletlené, sokkal könnyebb pár fülpótlással és szemöldökborotválással létrehozni egy földönkívüli fajt a televíziózás világában.
2020. jan. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyűrűk ura világa a vulcan bolygón játszódik annak a középkorában.
2020. jan. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Előre is elnézést, ha valami orbitális baromságot írnék, de megpróbálom levezetni az általam tudott információk (amik vagy hitelesek, vagy nem-) alapján.


Szóval, külsőleg, a filmekben mindenképpen hasonlóak: antropomorf alakok hegyes füllel.

Nos, elvileg Tolkien bácsi a könyvekben sehol sem írja, hogy a tündéknek hegyes fülük lett volna, ez a film szüleménye (gondolom a megkülönböztetés kedvéért, noha mára ez kultikus véjegyükké vált).

Tehát eszerint mínusz egy hasonlósági pont.


Belsőleg nézve: általában a higgadt karakterek (sztereotipizálva, és főleg a vulkániakat nézve, mert a romulánok ennek a másik véglete, mint ismeretes), ez nagyon szőrin-mentén lehet hasonlóság (mondom, a romulánokat nem számolva).


Életidő, hogy jobb híján nevezzem. Elvileg ugye a tündék nagyon hosszú ideig élnek, majdhogynem halhatatlanok az emberekhez képest (noha, tudjuk, hogy meg lehet őket ölni, és ha nagyon szomorúak lesznek akkor is elpusztulhatnak-). Ehhez képest a vulkáni és romulán fajok nem rendelkeznek ilyen hosszú élettel az emberekéhez viszonyítva.

Mínusz hasonlóság.


Képességek. Mindkettő oldalnak vannak valamilyen pszhicikus/transzcendes képességei (hogy jobb híján nevezzem), ugye a vulkániak érintőtelepaták, a tündék meg néha látnak a jövőbe meg ilyesmi.

Plusz hasonlósági pont.


Belső, mint tényleges belső: a tündéknek piros a vérük és általánosan kb ugyanúgy vannak összerakva, mint az emberek. A vulkániaknak zöld a vérük, és máshogy vannak összerakva, mint az emberek (pl a szívük az oldalukban dobog csípő környékén).

Mínusz hasonlóság.


Mindkét oldalnak van saját nyelve, kultúrája. (micsoda meglepetés-)

De, ez is hasonlóság.


Ilyen hűbelebalázs összehasonlítás alapján fifty-fifty a hasonlóság, amit az ember vagy elkönyvel magának véletlenként, vagy valami remek konteóval összeköti őket és két univerzumbeli rég-elvesztett testvérfajokként tartja számon, szóval igazából hidd, amelyik verzió tetszik, nincs baj semelyikkel, amíg szolid módon, saját szórakoztatásra használod :)


Remélem hasznos volt a kis levezetésem.

2020. jan. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a vulkániak sem voltak mindig higgatak és logikusak. tudatos fejlődés és önfegyelmezés eredményeként váltak olyanná. sőt komoly belharcok is zajlottak vulkániak között, mert voltak érzelmesebb irányzataik is. sőt egyes irányzatok még az agy egyesítést is elutasították, eretnekségnek és üldözendőnek tartották, csak később emelték be a logikus, elitisztikus értékeik közé ezt is.


a romulánok a vulániak rokonai voltak, csak ők sosem utasították el az érzelmeket, nem ragaszkodtak mániákusan az érzelemmentes logikához. más irányt választottak a fejlődésük során.


a megjelenésük meg egyértelműen onnan jön, hogy ez a világ egyik legegyszerűbb földdönkívüli sminkje. ahogy egy mesében is ennyit változtatni a legkönnyebb egy karakteren, hogy még hsonlítson, de másmilyen is legyen. olcsón és egyszerűen kivitelezhető. az első Star Trek sorozatban még a klingonoknak se volt olyan komoly sminkjük, csak a jóval később és jóval nagyobb költségvetésből készült mozifilmekben és az azokat követő sorozatokban kaptak recés homlokot.


egyébként esélyes, hogy Tolkien tündéi is befolyásolták a vulkániak belső és külső jellemzőinek kialakítását is (mintha még olvastam is volna ilyesmiről, de esküdni nem mernék azért).


Tolkien tündéi viszont egyértelműen merítenek az ősi germán és skandináv mitológia elfjeiből. a tünde kifejezés ugyebár nem magától Tolkientől származik, hanem inkább a fordító Göncz Árpádtól, de ez is a tündérekre utal. angolul viszont elfeknek hívják őket Tolkiennél épp úgy, mint a germán és skandináv mitológiában, ahol csak később francia hatásra vették át a fariy kifejezést.

kétlem, hogy Tolkien ne írta volna le a megjelenésüket, de hogy hegyesnek írta-e le a fülüket, azt nem tudom. az sem kizárt, hogy valamelyik kiadásnál az illusztrátorok döntöttek úgy, hogy ilyennek ábrázolják, mert a többi mitológiai elf ábrázolással ez vág egybe. de még az is lehet, hogy ezt maga Tolkien is jóváhagyta, vagy akár ő maga kérte. vagy akár a gyerekei találták ki, hogy ilyenek legyenek és ő meg elfogadta - hiszen ezek a karakterek összetett módon alakulnak ki. nem csak egy ember dolgozik rajtuk még akkor sem, ha csak az ő alkotásaként tartjuk nyilván a könyveket...

2020. jan. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!