Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha Roku Avatár tudott lávát...

Ha Roku Avatár tudott lávát idomítani, nem irónikus, hogy pont egy vulkán végzett vele? (Aang legendája)

Figyelt kérdés

Az első évad 8. részében, a Téli napforduló című részben Roku megjelenik, és lerombolja a Tűz templomot, az épúlet alatt lévő láva idomításával.


Viszont a halála napján mint tudjuk, nem idomított lávát, csak földet a láva elvezetéséhez, és levegőt, hogy ne fulladjon meg.

Ha tudott lávát idomítani, akkor miért nem idomította? (Vagyis nekem úgy rémlik nem tette a halálakor..)


Viszont mint tudjuk Korra Legendájából, a lávaidomítás eléggé lehetséges.

Vagy ez csak egy figyelmetlenség a rendezők részéről?


Hisz ha idomít lávát, nagy valószínűséggel nem is halt volna meg.

Mondjuk eleve nem értem miért maradt a szigeten a házakat menteni, amikor már mindenki ki volt menekítve a faluból miután kitört a vulkán.

Vélemények?



2020. febr. 2. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:

A Korrában a lávát idomítók nem egy vulkánból előtörő lávát idomítanak, hanem amit maguk állítanak elő.

A vulkánból iszonyú mennyiség tör elő, amit valószínűleg egy avatár sem tud megállítani, ezért meg sem próbálta, csak el akarta vezetni.

Nem hiszem, hogy figyelmetlenség, hanem az Avatár erejének a korlátja.

2020. febr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én ezt eddig nem is vettem észre, de eléggé elgondolkodtató. Hiszen, ha előhívja az Avatar állapotot, akkor meg tudta volna állítani, nem?

De valószínüleg az történt, hogy túl sok mérgező gázt szívott be, ami legyengítette.(És ezért nem tudott Avatar állapotba kerülni)


#1 Ezt nem is tudtam, hogy ők állítják elő a lávát. Ez mikor derül ki vagy mikor említik?

2021. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 Meglehet, de egy Avatárhoz képest szerintem eléggé idétlen egy halála volt 😅

Sőt, nagyon nem is térnek ki arra, hogy tett-e bármit a 4 népért.. Várta hogy háború legyen, utána is csak ráijesztett az akkori Tűz Urára, és ennyi..

Talán a leghaszontalanabb Avatár volt?

Persze az itt elmondottak a sorin alapul, a képregényt nem olvastam.

2021. febr. 5. 12:02
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

A halálával kapcsolatban egyetértek veled.

Viszont szerintem nem volt haszontalan Avatar. Egyszerűen béke volt, nem kellett megmentenie a világot, mint Aangnak. De ettől függetlenül minden erejével azon volt, hogy a békét megőrizze. Hiszen rengeteget edzett és amikor a legjobb barátja már rossz útra tért, (részben)megállította. Ennél többet nem tudott volna tenni.

2021. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nehéz megölni a legjobb barátodat...
2021. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Roku kemény volt az tuti, és barátot megölni is nehéz, de valljuk be már nyugodtan, hogy Roku a világért Semmit nem tett, és kész.
2021. jún. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 Valóban ez jön le egyébként az Aang legendájából. Konkrétan úgy lett bemutatva Roku élete, hogy a herceg barátjaként felnőtt, majd elment megtanulni az elemeket, majd hazament, megházasodott, öregkorában összeveszett a Tűz urával, majd meghalt, de nem tett semmi érdemlegeset, ami a békét tartotta volna fent..

Legalábbis ez itt nem derül ki. De ha van itt valaki aki kiolvasta a képregényt, annak nagyon örülnék ha cáfolná, mert nekem is ez a kép van a fejemben mint az előző válaszolónak, hogy viszonylag elég unalmas élete volt egy Avatárhoz képest.

2021. jún. 4. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!