Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Rómeó és Júlia 1996-os...

A Rómeó és Júlia 1996-os változatában miért beszélnek a szereplők régimódian, ha ez a változat a mai világban játszódik?

Figyelt kérdés

2020. febr. 18. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Ez egy nagy-nagy marhaság volt. Ahogy az egész film. Valamiért a készítőknek jó ötletnek tűnt nem korszerűsíteni a szöveget, ami nagyon rosszul állt a filmnek. Az meg, hogy revolverekkel kalimpálnak egymás felé, de nem lőnek, teljesen komolytalanná teszi az egészet.
2020. febr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

A szoveghűség és a modern környezet mutatta, hogy ma is él a darab, ma is elképzelhető.


Az autók és a pop zene mellett az nézett volna ki igazán furán, ha nem lövöldöznek Amerikában, ahol szabad fegyvertartás van.

Ha régi stílusban csináltak volna remaket, senki nem nézi meg, aki még nem nyugdíjas, vagy sznob, vagy nem kényszeríti rá az állam, vagy az oktatási rendszer.


Modern feldolgozás, eredeti szöveg. Akár egy farmeres R+J a Bárka színházban.

2020. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fiatal mai generációt megcélozva öltöztették modern köntösbe a filmet, de azért szerették volna megőrizni a hagyományt, és ezzel tisztelegni az eredeti film előtt!
2020. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, szerintem jó ötlet volt!
2020. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor csak nekem nem jött be ezek szerint. :D Én továbbra is fenntartom, hogy más a színház, és megint más a film. A filmben nekem nem jött be ez a kombináció.
2020. febr. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekünk anno azt mesélte a tanár,hogy Shakespeare-t nem lehet ,,átírni,, tehát ha Te Romeó és Júliát akarsz előadni,rendezni,bármit csinálni vele akkor az eredeti szöveget kell felhasználni.
2020. márc. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!