Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Mik a kedvenc animéitek és...

Mik a kedvenc animéitek és miért? Írjátok le röviden, miért szeretitek (ha van kedvetek, akár azt is, hogy milyen műfajúak)!

Figyelt kérdés

2020. márc. 24. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Skip Beat! - Komédia, romantikus

A legjobb komédia anime, amit valaha láttam. Nagyon vicces. Egy percig sem unatkoztam. Plusz pont, hogy kissé a színészi életbe is bevezet.


Gankutsuou - dráma, thriller, sci-fi

Egy müvészi darab. Egyedi, gyönyörü rajzolás. Kevés anime van, amin sírni tudok, na ez az egyik. Nagyon jól mutatta be a szereplők érzéseit, azonosulni tudtam velük.


Shingeki no Bahamut: Virgin Soul - Fantasy, akció, romantikus

Ebben az animében szinte minden müfajt meg lehet találni. Nagyon izgalmas, szórakoztató, kedvelhető karakterekkel.


Boogiepop Phantom /és/ Boogiepop wa Warawanai - filozófia, lélektan, kissé horror

Számomra az egyik legelgondolkodtatóbb anime. Két változat készült belőle, mindkettőt más okokból szeretem. Nagyon jók a zenéi.


Akatsuki no Yona - romantikus, kaland, alternatív történelem

Egy nagyon hangulatos, izgalmas és aranyos anime. Nem hiába mondják, hogy a "shoujo" kategória egyik legjobbja.

2020. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A Shingeki no Bahamut-ot én is nagyon szeretem, még a héten, vagy jövőhéten tervezem megnézni a Genesis-t.

Az Akatsuki no Yunát már annyian ajánlották, hogy ha meglátom, már rendre szégyellem magam, hogy még mindig nem néztem megXD

Köszönöm a válaszod<3

2020. márc. 24. 18:53
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Inuyasha-azért,mert az volt az első animém,akkor szerettem bele a műfajba.


Nana- nekem életszerű,néha komor,néha szívbemarkoló és az ember hajlamos azonosulni a szereplőkkel.


Tokio Ghoul-izgalmas, de dráma is van benne.


Clannad after- imádtam! Különleges az egész aurája meg rengeteget sírtam és reménykedtem mikor néztem.


Elfen Lied- talán az egyik legdurvább ami lelkileg megtaposott.


De ezek mellett szeretem a vicces,könnyedebb stílusúakat is,hangulatfüggő. Pl. Lovely Complex, Special A, stb.

2020. márc. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Mushishi: Epizodikus fantasy anime. Miközben néztem, az jutott eszembe, hogy ha lenne tehetségem az íráshoz, akkor pont ilyen történeteket szeretnék írni. Elgondolkodtat anélkül, hogy meg akarna botránkoztatni, és a mondanivalót nem tolja a képedbe, nem annyira szájbarágós, mint amilyen a legtöbb anime lenni szokott. Az egészet valami nyugodt, békés hangulat lengi át, pedig a történetek befejezése ritkán maradéktalanul boldog. A látványvilág és a zene is gyönyörű, ez az egyetlen anime, ahol nem pörgettem tovább a zenét sem az elején, sem a végén, már csak azért sem, mert minden rész más zenével fejeződik be. Kicsit A vadon hercegnőjére és a Chihiro szellemországbanra emlékeztetett, amiket szintén nagyon szeretek. Nem bánnám, ha több ilyen anime lenne.
2020. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
54%

Fú hát hol is kezdjem🤔

Nagyon sok kedvenc animém gyűlt már fel az évek során. Nos kiemelném a Chihiro szellem országbant ez volt az első anime amit láttam gyermekkoromban és nagyon a szívemhez nőtt. Bár nem vagyok az Inuyashaval sem másként, tele van szerethető karakterekkel meg minden amit elvárok egy animétől. Pokémont is igen szeretem bár már elég régen néztem. Totorot is igen imádtam és A vándorló palotát is(ezeket is szintén gyerekkoromban láttam és azóta is bármikor szívesen újranézem)

Vampire night- tudni kell rólam hogy nagyon szeretem a vámpíros témájú animéket szóval azért is a kedvencem.

Diabolik lovers- szintén a vámpírok miatt szerettem meg.

Tokio Ghoul- drámai és izgalmas anime.

Kamisama hajimemashita- magával ragadó,izgalmas,egyből megtetszett mivel az egyik főszereplő, Tomoe egy rókadémon és rólam tudni kell hogy nagyon szeretem a rókákat(egyik kedvenc állatom).

Angels of death/Satsuriku no thenshi- ez azért fogott meg mert az egész cselekmény lassan kibontakozós, és drámai.

Beastars is nagyon a kedvencem mivel állat szereplős anime. Ha jól tudom idén fog ki jönni ősszel a 2évad jejj. Láttam már angol felirattal,magyar felirattal, és nem régiben magyar fanszinkront is csináltak szóval elég sokszor megnéztem.

Dorohedoro- igaz hogy vérengzős meg minden de érdekesnek találtam belőle az egész varázsló világ lefestését, és hát bírtam belőle a Kaiman szereplőt is és barátját Nikaidot.

2020. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem írom le az összeset, csak párat, mert hosszú a lista.


Ayashi no Ceres: Életem első eredeti nyelvű animéje volt 2002-ben, így nagyon fontos helyet foglal el a szívemben. Talán ezért is lett kedvenc. Zseniális, összetett története van remek karakterekkel és nem éppen előre látható véggel.


Dragon Ball + Z: Szerintem nem kell magyarázni. Az alap shonen-fight anime, amit még anno az RTL Klubon láttam, majd az RTL2-es (német) adón izgultam végig. Számomra ez az az anime, amiből minden shonen-fight fakad.


Fullmetal Alchemist (2003-mas): Nekem jobban tetszik, mint a Testvériség. Szerintem sokkal mélyebb, a grafika is szebb és egyáltalán nem zavarnak az eltérések. Szerintem még jót is tettek az animének vele. Plusz a homonculusok háttere is jóval érdekesebb.


X: A CLAMP hölgyek által készített manga anime-verziója, ami számomra mindig alap anime marad. A vége itt is megjósolhatatlan, a történet fordulatos, sosem lehet tudni, mi fog történni a következő epizódban. A grafika gyönyörű, a karakterek érdekesek. Régi anime, és sajnos emiatt sokan nem nézik meg, pedig érdemes.


Kyou Kara Maou: Nos, vele is jó régen találkoztam. Három évadot + egy öt epizódos OVA-t élt meg a regényből készült adaptáció. Nekem azért tetszik, mert amellett, hogy egy abszolút lökött és elszállt alapötletből merítkezik, a sok baromság mellett néha tényleg fajsúlyos dolgokkal foglalkozik.


Serial Experiments Lain: Az egyik, ha nem a legösszetettebb anime, amivel valaha dolgom volt életem során. Háromszor néztem végig, és még mindig vannak benne homályos foltok. A Mátrix ehhez képest egy délutáni matiné.


Vannak még, de csak ennyit hoztam. Ezek az én szubjektív értékeléseim és kedvenceim. :)

2020. máj. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Minden, ami Studio Ghibli. Számomra az összes egy-egy műalkotás, nehéz überelni őket.


Aztán ott vannak, amiken felnőttem. Ezek nem kifejezetten jó animék, de a nosztalgia miatt bármikor, bármennyit képes lennék megnézni belőlük: régi Pokemon, digimon, Yu-Gi-Oh, Inuyasha, tsubasa kapitány, Naruto, bleach, dragon ball, yuyu hakusho.


A One Piece, egyrészt a világa miatt. Szerintem az egyik legkreatívabb. Másrészt pedig ez az idealizált, idilli kalózvilág nagy gyengén. Bármennyire is romlik a minőség évről évre, képtelen vagyok nem imádni.


Van 2 minden szempontból gyönyörű anime, amiket imádok, és könnyek nélkül végig sem tudom nézni: Your name és Your lie in April.


Vinland Saga az elmúlt évek egyik legjobbja. Askeladd karaktere pedig zseniális. Talán a legjobban felépített karakter, amit láttam.

2020. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Beastars, úgy a mondanivalója, a kidolgozott karakterei és az atmoszférája miatt.


School Days. Átlagos ecchinek indul, aztán meglehetősen sötét dolgokba csap át. És nagyon szépek a rajzok.


Death Note. Klasszikus. Az első anime amit felnőttként ledaráltam.


Perfect Blue. Oscar jelölt mozifilmeket megszégyenítő dramaturgia. Kiváló atmoszféra.

2021. márc. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!