Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Magyarországon, miért nem...

Magyarországon, miért nem jelenik meg a Star Wars IX: Skywalker kor 4K, Blu-ray, DVD?

Figyelt kérdés

Amerikában március 17-én digitális, majd március 31-én lemezes (4K, Blu-ray, DVD) verzióban is megjelent. Ráadásul március 31-én nemcsak a Skywalker kora, de minden számozott epizód, sőt a két Star Wars-történet is megjelent UHD Blu-ray formátumban, most először 4K-s felbontásban is.

És persze díszdobozos kiadás, melyben az össze film szerepel. :-(


Itthon pedig még önállóan sem jelenik meg a Star Wars IX. :-( Mi lehet ennek az oka?



2020. ápr. 19. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A ProVideonak (forgalmazó) már nincs szerződése a Disney-vel. Ezért nem jelent meg a Jégvarázs 2 se.
2020. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs rá szerződés, tehát nem fog megjelenni! Rendeld meg külföldről! Mi is azt csináltuk.
2020. ápr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem jelenik meg ami Disney. És a meglévők ára is kilőtt, mivel nincs utánpótlás, utolsó darabok. Tavaly még 500-ért vettem 2 Disney DVD-t. Jelenleg 3000-6000 Ft egy darab. A Jégvarázs 2-őt is külföldről rendeltem, mert a párom ragaszkodott hozzá, hogy eredeti legyen (Disney rajongó, kívülről fújja az összes klasszikus mese majdnem minden betétdalát, szombaton digitális fellépése lesz pont egy Jégvarázs 2 dallal). De a legtöbbet simán letöltöm és kiírom írható lemezre, jobb híján. A Star Warsot megvárjuk, míg kijön trilógiában, úgy olcsóbb lesz külföldről berendelni.
2020. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát, moziban mennek itthon is, de megjelenni már nem fognak a Disney filmek, mesék? :-o
2020. ápr. 19. 16:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Pontosan. Még abban bízhatunk, hogy a Fox felvásárlása során a lemezes jogok a Bontonfilmhez kerülnek, mert ők jelen vannak Magyarországon is és akkor visszatérhetnek a Disney kiadványok. De ha nem így lesz, akkor a Foxtól is búcsút mondhatunk.
2020. ápr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5# Így is úgy is búcsút vehettünk tőlük, mivel hogy a Disney+ streamigje miatt a Disney a home videóból kihátrálni látszik (több európai országban, így már nálunk sincsenek forgalomban a filmjeik DVD-n vagy BD-n), szerintem úgy akarnak megérkezni Magyarországra a Disney+, hogy minden elérhető tartalmukat honosítják.
2020. ápr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagy bukta lesz ez a Disney+...

Lehet, hogy olcsóbb, mint megvenni minden filmet amit szeretnél, de a streaminget ha nem fizeted tovább, semmihez se férsz hozzá többé, míg az adathordozót egyszer kell megvenni és addig a tiéd, amíg az fizikailag bírja. Márpedig ha vigyázol rá, nagyon sokáig bírják. A 2002-ben vásárolt DVD lemezeket hiba nélkül le tudom játszani, de sok Disney filmem van 1994 körül kiadott VHS-en, mindegyiket le lehet még játszani. Persze nem marad ez így örökké, ezzel tisztában vagyok, a VHS és a DVD is tönkre fog menni akkor is, ha soha többé nem játszom le. De amíg működik, bármikor, bárhányszor, bármilyen alkalmas készülékkel le lehet játszani, ráfizetés nélkül. A streaming a már említett folyamatos fizetés mellett nethez is kötött. Mi van ha én a nyaralóban szeretnék filmet nézni, ahol van tévé és DVD lejátszó, de nincs vezetékes internet? Rendben, van mobilnet, egyszer-kétszer ki lehet bírni. De akárhányszor megnézed a filmet, azt minden egyes alkalommal letölti, ami fölöslegesen terheli a netet, mobilnál pazarolja az adatkeretet. Pedig van ilyen, mi például valamelyik nyáron minden áldott nap megnéztük ugyan azt a filmet VHS-en (most is beindul a kazetta bő 20 év után, pedig az elhasználódik ha sokat nézed). De ha tegyük fel van atomstabil korlátlan neted és fizeted a havidíjat folyamatosan, akkor is benne van a pakliban, hogy levesznek egy tartalmat a szolgáltatásból. És garantáltan hamarabb fog ez bekövetkezni, mint hogy tönkremenjen egy DVD amire vigyáztak. Illetve maga a lejátszó is gyorsan elavul. Míg a 2008-ban vett lejátszó a mai napig működik (nemrég néztem meg egy filmet rajta), a 4 éves Samsung okostévén már gyakorlatilag csak a böngésző használható weboldalak nézegetésére, meg persze tévét lehet rajta nézni, de a videós appok és weboldalak alig jönnek be rajta, Netflix nuku, Disney+ végképp tuti nem fog menni, pedig nem dobnák ki egy 4 éves, amúgy jól működő tévét.

2020. ápr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es. Ezért kell mindent megvenni dvd-n vhs-en kazettán! Én évtizedek óta ezt szajkózom, hogy a sok hülye ne a digitális térben tárolja az adatot, vagy ne steam-en játsszon, hanem vegye meg lemezen a játékot, vagy filmet! Mert így csak 1-eseket, meg 0-ákat birtokol, de nem rendelkezik fizikailag a tartalommal! Magyarul lszrt sem vesz a pénzéért! A dvd-t, vhs-t le tudod digitalizálni, a játékról tudsz biztonsági másolatot készíteni stb... de ha leáll a szolgáltatás buktál mindent, ami online a "tied" volt.

Nem hiába van ám az, hogy a nagy cégek vezetői, meg egyre több gazdag elkezdett fizikai adathordozón tartalmat vásárolni! DVD-t, könyvet, képregényt cd-t, kazettát stb... mert pontosan tudják, hogy a jövőben az jelenti majd a gazdagságot, ha fizikálisan birtokolsz! a birka tömeg nem birtokol, azok csak "bérelnek", hiszen ha leáll a szerver megbszhatod a filmedet-játékodat-zenédet, nem fogod elérni, mert nem birtoklod! A gazdag fizikálisan birtokol, a tucatarc meg nem - ez a jövő, sajnos nagyon kevesen látják!

2020. ápr. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 pont ezért rendeltem meg a Jégvarázs 2-őt is külföldről. Az garantáltan ott lesz 20 év múlva is és ingyen megnézhetem (most tekintsünk el attól, hogy egy katasztrófa folytán, például tűzben megsemmisül), a streamingen ki tudja hogy ott lesz-e 2040-ben és ha ott is lesz, mennyit kell fizetnem azért, hogy megnézhessem.
2020. ápr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én a Netflixet megkedveltem, de ettől függetlenül továbbra is gyűjtöm a filmeket. A többségét letöltöm, a kedvenceket megvásárolom Blu-ray-en. Nem vagyok egy fanatikus rajongó, de szeretem a SW filmeket. (ezeken nőttem fel) Nagyon sajnálom, hogy az utolsó rész nem lesz meg lemezen a többivel! :-( Letöltöttem 4K és 3D verzióban is, de a hiányérzet részben megmaradt.

Napokban olvastam, már a SW rajzfilmek is csak a Disney+ -on lesznek elérhetők. Nagyon kezdenek átesni a ló túlsó oldalra! Nem lehet mindenkit a Disney+ -ra terelni!


Avval egyetértek, ami le van töltve, megvan lemezen, az valóban megvan. Több filmmel, sorozattal jártam már úgy, hogy áldom az eszem, hogy letöltöttem, mert nem érhetők el azóta. Sajnos, akad, amit nem, azt bánom.

Youtube is jó példa erre. Onnan is igen sok kisfilmet, koncertfilmet leszednek, ill. elérhetetlenné teszik Magyarországról. Több koncertfilmet töltöttem le onnan, ami nem érhető el azóta.

De még a Netflix-en is lehet tapasztalni ezt a jelenséget. Nemrég nejem és lányom akarta megnézni egy új film előző két részét a Netflixen, de az első már nem érhető el. Szerencsére letöltő oldalon fent volt.

2020. ápr. 28. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!