Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha ti lettetek volna Westeros...

Ha ti lettetek volna Westeros népe: ti behódoltatok volna Daenerysnek, vagy fellázadtatok volna ellene?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 23. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég értelmetlen kérdés szerintem. Egyrészt a népnek nincs önálló akarata, mert feudalizmus van és az esetek többségében az van, amit az arisztokrácia vagy a vallási vezetők mondanak. Tehát ha a nép vagyok, mint egyszerű jobbágy, stb., akkor nem igazán számít. Fellázadok ha nincs kaja és mellé szarul bánnak velem. De nekem úgy tűnt Dany annyi ennivalót tud spawnnoltatni, hogy egy bolhányi szigeten is el tudja látni a makulátlanok és dothrakiak hadait, így nincs probléma.

Ha pedig nemes vagy septon vagyok, akkor nincs okom nem elfogadni őt, hiszen Dany ott van, hogy igazságot szolgáltasson és leszámoljon Cerseijel, amiért meggyilkolta a főseptont és elpusztította a Hét egyik fontos szentélyét, ami ott abban a világban egyenlő kb. a Vatikánnal, a fősepton pedig a pápával.

Illetve ott van, hogy harcoljon a királyságot elpusztítani készülő holtak seregeivel.

Harmadrészt megzabolázta a vasembereket, akik többé nem fogják fosztogatni a nyugati partvidékeket, azt hiszem ez is egy fontos érv Dany mellett.


Az egyetlen, amit fel lehetne hozni ellene, hogy legitim uralkodónak ismer el egy családját lemészárló fattyú senkit (Ellaria). Ez valószínű egy nemesnek eléggé fájó pont lenne, ha post-4. évad még léteznének következmény és szabályrendszer. De mivel ilyen nem létezik, így igen, elfogadnám, azzal a feltétellel ha egy sárkánnyal megeteti a világ legokosabb emberét, Tyriont. A zseniális tanácsai mellett nem érezném magam biztonságban, ahogy Dany egyik szövetségesének sem lett volna szabad, akik mind Tyrion miatt haltak meg. Szóval erre előre gondolnék, főleg azért, mert a karakter nem kérhető számon egyik fuckup-ért sem, mert fan favorit és annyira okos és vicces és okos és vicces és cock.


Várj, még...ha erős női karakter vagyok, akkor nem fogadhatom el, mert a hollywoodi írók elő számú szabálya, hogy akkor acsarkodnom kell rá és konfliktust erőltetnem a plotba.

2020. ápr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ennél jobban nem is lehetett volna megfogalmazni
2020. ápr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Arról lehet tudni, hogy miben volt más bármi attól, hogy a Észak része volt a Hét királyságnak?

Szerintem nem lázadtam volna, pláne, hogy Daenerys segítsége nélkül jó eséllyel belegyalultak volna minket a földbe a holtak és a mások.

2020. ápr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Daenerys "segítsége" nélkül sose jutottak volna át a mások.
2020. ápr. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!