Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sokan miért zárkóznak el az a...

Sokan miért zárkóznak el az a nem történetközpontú filmektől?

Figyelt kérdés

Pontosabban a nem klasszikus narratív formát követő alkotásoktól, amelyek nem a történet, hanem a vizualitás és a hangok útján próbál érzelmi benyomást tenni.


Esetleg, ha van történet, azt merőben más módon meséli el.


2020. máj. 6. 13:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Igazán kíváncsi vagyok, milyen válaszok születnek itt. Ki hogyan áll a témához, miben látja az okát.


Szerintem egyszerűen így vagyunk húzalozva. Mi emberek.

Úgy értem, gondolj bele, már a Biblia (ami egy többezeréves írás) is így épül fel. Nem vallási részről akarom most elemezni, csak annyit akarok belőle kihozni, hogy amit el akarnak mondani, amit át akarnak adni az olvasónak, azt az üzenetet egy történetbe csomagolják.


Ha valakinek valamit tartalmat, életbölcsességet át akar adni az ember, az megtehető (általában) két összetett mondatban is. Erre mondják sokan, hogy milyen "direkt" és "szájbarágós", ezzel szemben ha valamit egy történeten keresztül adsz át, és hagyod hogy az illető levonja magának a következtetéseit, az hatásosabb.

Elméletben!


Talán emiatt lehet, hogy mai napig szeretünk történeteket magunkévá tenni. Lehetőleg lineáris felépítésűeket. Mert ami nagyon mást ad, nagyon eltér a megszokottól... arra furcsán nézünk. Befogadhatatlannak tűnik. Akár értelmezhetetlennek is.


Szóval a történetbe csomagolt mondanivaló még oké, csak ne legyen túlbonyolítva se. Ez a Hollywood-i recept.


Persze ez csak az én meglátásom :))

2020. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!