Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Elhiszitek nekem, hogy a...

Elhiszitek nekem, hogy a Hupikék törpikékben a legidősebb törp neve nem Törpapa, hanem Törppapa?

Figyelt kérdés

Azért mondom, mert tegnap átírtam néhány nevet, hogy rendesen legyen leírva; egyedül a "Törpszakáll" nevet hagytam úgy leírva; mert végülis két L-lel mondjuk, hogy 'szakáll'. Én így mondom, tehát gondoltam ezt nem bírálom felül, mert végülis én is szakállnak szoktam mondani.

De átírtam még, hát Törppingálót nem biztos, de szerintem talán igen; bár lehet, hogy tegnap még nem is volt kiírva az ő neve a listában, mert nem rémlik; vagy hát ma hajnalban; talán ez ma volt, tehát onnan nem rémlik, hogy ő is rajta lett volna, lehet, hogy az utólag lett még kiegészítve; na, szóval, néhány nevet átjavítottam, mert szerintem így helyes:


Költtörp (én két t-vel írnám, mert a mesében is úgy mondják, de valaki visszaírta 1 t-re.)

Törppojáca (Szerintem egyértelműen két p-vel mondják a mesében is, tehát hosszú p-vel, két p-vel helyes; mert így hívják a szereplőt, ez a neve.)

Törppicur

Törppiri (egyértelmű)


Nem lázítani akarok, csak légyszi, aki egyetért velem, írja már ide; mert ezen most kiakadtam, hogy visszaírta valaki ezeket a neveket, szerintem egyértelműen tévesen. Először még csak a Törppapát javítottam, de aztán úgy tűnt, hogy pár másik is el van írva.

Szerintetek hogy a helyes? Törpapa, vagy Törppapa? És a többiek neve?

Csak szeretnék egy kicsi megerősítést kérni, mert rosszul esett; hogy valaki visszajavította (szerintem) a hibás verzióra ezeket a neveket. És engem tökre zavar is -tudom, ennél nagyobb problémám sose legyen, de- számomra ez tök rossz, csomóan azt hiszik, hogy ismerik a mesét, aztán meg lehet, hogy nem is, mert azt sem tudják, hogy a legidősebb törp ő Törppapa, így, hogy szerintem tuti 3p szerepel a nevében; mert egyértelműen így mondják a mesében. Egyedül, ahol esetleg engedni vagyok hajlandó, az Törppicur neve. :) Egyébként én a "picur" szót hosszú ú-val írnám, de azt hiszem, röviddel van helyesen.

Légyszi, valaki erősítsen meg engem, hogy nekem van igazam; csak ennyit szeretnék kérni, mert tényleg tökre rosszul esett, hogy valaki visszaírta a neveket. :S Szóval légyszi, aki úgy látja, hogy szerinte igazam van, csak kérem, írja ide, erősítse meg; mert tényleg elkeseredtem, mikor láttam, hogy valaki visszajavította :(



2020. máj. 17. 22:32
A kérdező szavazást indított:
Törppapa
Törpapa
34 szavazat
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
2020. máj. 17. 22:34
 2/26 A kérdező kommentje:
Ja és persze például Törpszakál(l) is idős, tehát ezt nem gondoltam végig. De mindegy; most nem erre szeretném kihegyezni a kérdésem.
2020. máj. 17. 22:35
 3/26 anonim ***** válasza:
91%

De ez a neve. Egy névnél lehet eltérő az, ahogyan le kell írni vagy ki kell ejteni.

Nem tudom Magyarországon hogy van, de nálunk pl. a Jenny nevet sem Dzseninek írjuk. Vagy Attilát sem Atillának.

2020. máj. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%

Attila és Atilla mindkét név létezik és anyakönyvezhető. És helyes az írása mindkét módon.

A Dzseni és Dzsenifer neveket, ha Magyarországon lettek anyakönyvezve dzsével szabályos írni.


Törpapa nem egy anyakönyvezett név. Egy fiktív szereplő neve, ami a Törpe és a papa szavak össze vonásával keletkezett.


További részletek itt : https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__87893..

2020. máj. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 BringaManó ***** válasza:
30%

"tegnap átírtam néhány nevet, hogy rendesen legyen leírva"


értem, tehát troll vagy. :-)


"végülis két L-lel mondjuk, hogy 'szakáll'"


ki mondja a szakáll szót hosszú ll-lel??? :-o


"lehet, hogy tegnap még nem is volt kiírva az ő neve a listában, mert nem rémlik"


most milyen listáról beszélünk? wikipédia?


mit akartál ezzel a linkkel?

[link]

...törpegek! csak nem végiggyalogoltál az összes törpökkel kapcsolatos wiki-oldalon?... :-/ akkor te ipari méretű troll vagy... :-(


"lehet, hogy tegnap még nem is volt kiírva az ő neve a listában, mert nem rémlik"


ha wikipédia, akkor nem értem a bizonytalankodást: ott a laptörténet, meg kell nézni: 2014. július 10., 13:27-kor írták bele Törpojácát.


"törp ő Törppapa, így, hogy szerintem tuti 3p szerepel a nevében; mert egyértelműen így mondják a mesében"


hát én nem így emlékszem, és most belehallgattam egy videóba, és sima p-nek tűnik.

(az új szinkront nem ismerem, én már öreg vagyok :-)


mutassál már légyszi néhány videót, amiben dupla/hosszú/erős p-vel van Törpapa, Törpicúr, Törpojáca és Törpiri, mert egyelőre elképzelni sem tudom...

köszi előre is

2020. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Nem vagyok troll

Igen, a Wikipédiára gondoltam

[link]

Itt például máris. És egészen biztos vagyok benne, hogy az új szinkronban is így mondják (Törp + papa)

[link]


[link]


[link]


Csak azért valszeg, ha valaki nem annyira figyel, 1 p -nek hallatszik, mivel az egyik p egy szónak a végén van, és a másik meg rögtön mellette, az elején; és így kicsit talán torlódnak is a mássalhangzók, főleg, hogy a 'p' előtt 'r' van.


[link]

2020. máj. 18. 14:44
 7/26 A kérdező kommentje:

itt is

[link]

2020. máj. 18. 14:51
 8/26 A kérdező kommentje:

A Törpingáló, Költtörp néha tényleg röviddel hangzik; vagy akár a Törpingáló az úgy rendben lehet; mondjuk ha ezt a nevet írják egy p-vel, mint itt most én , azt elfogadom; itt nekem mindegy; a Költtörphöz viszont ragaszkodom, hogy két t-vel van. (:

[link]

2020. máj. 18. 14:55
 9/26 A kérdező kommentje:

Itt minthogyha egyikük Törppapának mondaná, másikuknál meg úgy "rövidül", mintha Törpapának mondaná. :)

[link]

2020. máj. 18. 14:56
 10/26 A kérdező kommentje:

itt hallatszik

[link]

[link]

2020. máj. 18. 15:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!