Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Elhiszitek nekem, hogy a...

Elhiszitek nekem, hogy a Hupikék törpikékben a legidősebb törp neve nem Törpapa, hanem Törppapa?

Figyelt kérdés

Azért mondom, mert tegnap átírtam néhány nevet, hogy rendesen legyen leírva; egyedül a "Törpszakáll" nevet hagytam úgy leírva; mert végülis két L-lel mondjuk, hogy 'szakáll'. Én így mondom, tehát gondoltam ezt nem bírálom felül, mert végülis én is szakállnak szoktam mondani.

De átírtam még, hát Törppingálót nem biztos, de szerintem talán igen; bár lehet, hogy tegnap még nem is volt kiírva az ő neve a listában, mert nem rémlik; vagy hát ma hajnalban; talán ez ma volt, tehát onnan nem rémlik, hogy ő is rajta lett volna, lehet, hogy az utólag lett még kiegészítve; na, szóval, néhány nevet átjavítottam, mert szerintem így helyes:


Költtörp (én két t-vel írnám, mert a mesében is úgy mondják, de valaki visszaírta 1 t-re.)

Törppojáca (Szerintem egyértelműen két p-vel mondják a mesében is, tehát hosszú p-vel, két p-vel helyes; mert így hívják a szereplőt, ez a neve.)

Törppicur

Törppiri (egyértelmű)


Nem lázítani akarok, csak légyszi, aki egyetért velem, írja már ide; mert ezen most kiakadtam, hogy visszaírta valaki ezeket a neveket, szerintem egyértelműen tévesen. Először még csak a Törppapát javítottam, de aztán úgy tűnt, hogy pár másik is el van írva.

Szerintetek hogy a helyes? Törpapa, vagy Törppapa? És a többiek neve?

Csak szeretnék egy kicsi megerősítést kérni, mert rosszul esett; hogy valaki visszajavította (szerintem) a hibás verzióra ezeket a neveket. És engem tökre zavar is -tudom, ennél nagyobb problémám sose legyen, de- számomra ez tök rossz, csomóan azt hiszik, hogy ismerik a mesét, aztán meg lehet, hogy nem is, mert azt sem tudják, hogy a legidősebb törp ő Törppapa, így, hogy szerintem tuti 3p szerepel a nevében; mert egyértelműen így mondják a mesében. Egyedül, ahol esetleg engedni vagyok hajlandó, az Törppicur neve. :) Egyébként én a "picur" szót hosszú ú-val írnám, de azt hiszem, röviddel van helyesen.

Légyszi, valaki erősítsen meg engem, hogy nekem van igazam; csak ennyit szeretnék kérni, mert tényleg tökre rosszul esett, hogy valaki visszaírta a neveket. :S Szóval légyszi, aki úgy látja, hogy szerinte igazam van, csak kérem, írja ide, erősítse meg; mert tényleg elkeseredtem, mikor láttam, hogy valaki visszajavította :(



2020. máj. 17. 22:32
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
és abban biztos vagyok, hogy a teletranszportörp - játékban is Költtörpöt mondanak .
2020. máj. 18. 15:14
 12/26 A kérdező kommentje:
De a Törppingálót valószínűleg csak nagyon nehéz lenne úgy kihangsúlyozni, hogy Törppingáló, és ott azért rövidül le, mert úgy ott kellemesebb kimondani. De egyébként létezik olyan mese, ahol meg direkt rájátszanak erre; hogy ott a két "a"-t nem volt annyira kellemes kimondani hozzá egymás után, így Macskarisztokraták lett; de ez a Törpöknél amúgy nem jellemző.
2020. máj. 18. 15:17
 13/26 A kérdező kommentje:

Akár lehetne jó mindkettő is (,Törppapa/Törpapa), itt kicsit szabadságuk volt a fordítóknak, szinkronosoknak; de egyértelműen a magyar mesében, a leszinkronizált verzióban, ott Törp+papa a neve.

Még akár szerintem így is lehetne írni, hogy Törp papa, csak akkor így ez nem név, hanem valami titulus, mint pl Tanító néni; meg ilyenek.

Most rákerestem, valóban Törp papából van a legtöbb találtat. Nézzétek meg, írjátok be google-be:


1. [link]


2. [link]


3. [link]


Így pedig kicsit olyan, mint a "Béla papa" pl, de én ezt a verziót is nagyon támogatom. Tehát, hogy külön, két szóba' Törp papa.

Nekem ez így is tetszik; csak nem írtam le az elején.

Szóval külön, két szóba írva 374000 találat van (Törp papa)

A Törppapára 12100

és az 1p egyszerre: 34800 találat.

Tehát a Törpapára valóban több találat létezik, mint a Törppapára; viszont a Törppapára meg pedig még annál is több!! :):) Úgyhogy azt hiszem, az a legnépszerűbb verzió, nekem az is megfelel. :):)

2020. máj. 18. 16:03
 14/26 A kérdező kommentje:
*mármint a két szóban, Törp papára a legtöbb, csak már annyit leírtam, hogy félregépeltem :D
2020. máj. 18. 16:04
 15/26 BringaManó ***** válasza:
81%

[link]


kétszer is meghallgattam, de egyértelműen rövid (Törpapa is, Törpilla is)


[link]


Törpojáca, nem vitás.


[link]


Törpapa, Törpilla – a kórus is jól nyomja.


[link]


"Törpapának". – Tökéletes.


[link]


"Kösz, Törpapa." – Hibátlan.


[link]


"Törpapa", "Költörp",

"Törpingáló" – Törpilla jól mondja,

és "Törpilla" – Törpingáló jól válaszol.


[link]


Költörp elragadtatásában valóban kicsit hosszan ejti ott azt az r-p átmenetet... de inkább az r van megnyomva, nem a p...

Törpingáló pedig valóban Törpapának mondja, nem csak "úgy, mintha" :-), és nem "rövidül", hanem ez az alapalakja, ez az alapejtése. :-P


[link]



na, ügyi tényleg kettővel mondja, ezt az egyet elismerem. De mentségére legyen mondva, igen nagy zavarban volt, mert vissza "kellett" utasítania Törpapát (–> dadogás), plusz tudatmódosító szer hatása alatt is volt, így nem volt beszámítható állapotban. :-)


de aztán Okoska már jól mondja, ő rutinosabb szereplő :-)


[link]


Igen, Hami szintén kicsit mintha feléd húzna...


Tehát a végén már egész jó példákat sikerült kifogni – akkor jól sejtem, hogy a többit arra hoztad fel példának, hogy általában röviddel mondják?... ;-)


"1 p -nek hallatszik, mivel az egyik p egy szónak a végén van, és a másik meg rögtön mellette, az elején; és így kicsit talán torlódnak is a mássalhangzók, főleg, hogy a 'p' előtt 'r' van."


hát ez az – eleve nehéz lenne két pével (vagy hosszan megnyomott p-vel) mondani... és ennek megfelelően nem is csinálnak ilyet a szereplők szinte sosem.


----


"a teletranszportörp - játékban is Költtörpöt mondanak"


arról fogalmam sincs. úgyhogy a teletranszportörp játék wikipédiaoldalát pézzed széjjel nyugodtan. :-)


"a Törppingálót valószínűleg csak nagyon nehéz lenne úgy kihangsúlyozni, hogy Törppingáló, és ott azért rövidül le, mert úgy ott kellemesebb kimondani"


Igen. És kísérttiesen hasonló a helyzet Törpapával, Törpillával, Törpojácával, valamint Költörppel. :->


"létezik olyan mese, ahol meg direkt rájátszanak erre; hogy ott a két "a"-t nem volt annyira kellemes kimondani hozzá egymás után, így Macskarisztokraták lett"


Igen, az is hasonló.


----


gugli-remélem, hogy vicceltél, amikor a külön beírt törp papa keresésre kijött számot hasonlítottad össze a többi kettővel... (poénnak egyébként kiváló volt! :-)


már az első néhány találat hemzseg a nem egymás mellett álló törp és papáktól, pl.:


[link]

5510


[link]

22300


[link]

4130


[link]

19


---


"én ezt a verziót is nagyon támogatom. Tehát, hogy külön, két szóba' Törp papa."


Oké, támogasd nyugodtan. Pl. írhatsz egy mesét, amiben szerepel egy ilyen nevű figura, és annak még a Wiki-oldalát is megszerkesztheted.

Törpapát pedig – úgy érzem, hogy 15:1-es szavazási állásnál bátran írhatom, hogy "a mi Törpapánkat" – hagyd békén, kérlek! :-)

Köszönöm, köszönjük.

2020. máj. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 BringaManó ***** válasza:
100%

bocs, én is elírtam:


-- -- 8< -- -- -- 8< -- -- -- 8< -- -- -- 8< --

gugli-számok: remélem, hogy vicceltél, amikor a külön beírt törp papa keresésre kijött számot hasonlítottad össze a többi kettővel... (poénnak egyébként kiváló volt! :-)


már az első néhány találat hemzseg a nem egymás mellett álló törpöktől és papáktól, pl.:

"Törpapa (Papa Smurf) – Aprajafalva vezetője, bölcs, megfontolt törp."


keressünk inkább így:

-- -- 8< -- -- -- 8< -- -- -- 8< -- -- -- 8< --

2020. máj. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

:)

Hát, én most egyelőre erre ennyit reagálnék, hogy a Törpilla ellen sosem volt ellenvetésem; az nagyon egyértelmű, hogy a "törp" szót tették nőiessé. Lehetett volna még pl Törpella is, vagy Törpita, Törpítia, Törpília, Törpellia, Törpelina, Törpellina; Törpinella, Törpínia, Törpiána; tehát ezek ilyen direkt ilyen lányos képzők. Tehát a Törpilla az így tökéletes, tehát az ellen nem volt semmi ellenvetésem, meg kifogásom. Tehát ott csak a "törp" szóhoz hozzácsaptak egy "illát". Ez egy ilyen nőiesítő képző, én így szeretem hívni. Ezek az ella, etta, ina, illa is idejöhet nyugodtan; vagy pl simán csak egy "a", vagy "ia" a végére, vagy iána, amit most még odaírtam. (Simán inával direkt nem írtam le.) Tehát itt csak az volt a helyzet, hogy egy ilyen nőiesítő képzőt raktak a végére. Ez olyan, mint pl a mémeknél van Derp, és Derpnek a leány változata. Szóval ez pl olyasmi, mint a Gábor-Gabriella; tehát ezzel nincs semmi gond, ő egy ilyen női törp, tehát Törpilla nevét imádom, úgy, ahogy van!! De szóval Törppapa, Törppojáca, meg Költtörp -szerintem ott hosszú mással hangzó van alapvetően, csak néha ahogy kimondják, a könnyebb kiejtés érdekében, egy eltűnik belőle, néma marad. De mindegy; maradok a saját álláspontomon, azt reméltem megerősítetek benne; de mindegy; nem baj. :)

Azért mindenesetre nagyon köszönöm a hozzászólásokat; aki még szeretne hozzászólni, véleményezni, szívesen elolvasom!! :)

2020. máj. 18. 23:48
 18/26 A kérdező kommentje:

Ha idézőjelbe beírom, tehát, hogy egybe keresse a két szót, akkor így valóban keveset dob ki a két szóból álló "Törp papára" is.

[link]

De egyébként amikor a kérdést kiírtam, akkor gondolkodtam rajta, hogy hagyok ilyen lehetőséget is, hogy "Mind a kettő jó"; vagy két szóba írva Törp papa, vagy "Szerintem mindegy, így is jó, úgyis jó". Meg ilyenek, de aztán mégsem tettem, mert kifejezetten a Törppapa-Törpapa viszonylatra voltam kíváncsi. De most már úgy látom, sikerült túltenni magamat, túllendülnöm rajta. :)

2020. máj. 18. 23:51
 19/26 A kérdező kommentje:
*így idézőjeles, két szóba írtnál 1150 találat van jelenleg.
2020. máj. 18. 23:51
 20/26 A kérdező kommentje:
Viszont számomra érdekes eredmény jött ki, nem is gondoltam volna, és ez tök jó volt így mégis, hogy ez a kérdés megszületett, de azért én maradnék a Törppapánál. :) De most már nem vagyok szomorú miatta, hogy vissza lett írva. :) :) Most tényleg az van, hogy örülök, boldog vagyok; hogy ez a kérdés megszületett. :) De azért akinek van még gondolata, írja nyugodtan, kíváncsi vagyok, hogy van -e még valakinek gondolata, eszébe jut-e még valakinek valami ezzel kapcsolatban, amit szívesen meg is osztana. :)
2020. máj. 18. 23:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!