Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak engem irritál, hogy kb...

Csak engem irritál, hogy kb az összes filmben magázzák egymást csomószor az ilyen 30-40 közötti emberek, akik a film végére általában összejönnek? Angolban nincs is magázás, miért így kell fordítani? Amúgy sem magázom a korbelieket...

Figyelt kérdés
2020. máj. 19. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Engem is. Pláne mikor már szexelnek is de még mindig magázódnak.. ez divat volt a 20-as években,de ma már elég ósdi..
2020. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Idegeneket illik magázni

Ha, olyanra gondolsz, hogy jó ismerősök, és nem arisztokraták

olyat én még nem láttam

2020. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Olyan magázás nincs az angolban mint nálunk, de az alá-felérendeltségnél hasonlóan használják, mint mi, a nevek előtagjaival.

Mikor két ismeretlen embert bemutatnak egymásnak, egymásnak ők például Mr. John Green és Mrs. Janet Smith. Egyes szám második személyben ("te") beszélgetnek, de a nevekben a tisztelet adása megmarad. Mikor olyan viszony vagy körülmény alakul ki köztük, hogy tegeződnek, akkor ajánlja fel egyik a másiknak, hogy "call me John/Janet" - ami nálunk hasonlóan a tegeződés felajánlása.


Ha nem lehet szoros párhuzamot vonni közöttük, azért van egy kis összefüggés, és ezt magyarra valahogy át kell ültetni, így legkényelmesebb. Alapvetően amíg az angol kvázi-magázódás megy, addig a szinkronban is magázódnak, de ha megtörténik a tegeződés, akkor gondolom a szinkronban is erre váltanak. Vagy ha olyan dolog történik (személyes közeledés), ahol már nincs értelme a magázódásnak - pl. egy ágyjelenet után.

2020. máj. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
De van magázódás, csak máshogy fejezik ki. Pl. Good morning Mr Smith nem ugyanolyan viszonyt takar, mint a Hello John.
2020. máj. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Egészen pontosan angolban tegezés nincs. Illetve van, de nem használják, hacsak nem Shakespeare-t vagy imát olvasol.


A "you" az a magázás volt eredetileg.


A mai nyelvben azzal különböztetik meg, hogy milyen stílusban, szavakkal beszélnek egymáshoz, illetve a megszólítással.


A magyarban (meg pl. a németben, spanyolban...), ahol van külön élő magázás/tegezés, nálunk megspékelve a tetszikeléssel, nem könnyű a fordítónak eldöntenie, hogy melyiket válassza. Ráadásul azért a szájmozgás sem elhanyagolható, amire ki kell jönnie. Egy bonyolult tetszikes mondat egy angol szövegre se menne rá nagy valószínűséggel.

2020. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kissé elkanyarodtunk a lényegtől, tudom, máshogy hívják az időseket, de nem ez volt a lényeg. Bemutatnak egymásnak 2 embert, mondjuk együtt szerveznek meg utána egy esküvőt(pont egy ilyen film ment most), és végig magázzák egymást, amíg nem csókolóznak... Ez rohadtul nem életszagú. Megint más, ha bemegyek egy boltba és az eladónak köszönök, akkor nem tegezem én sem.
2020. máj. 19. 19:58
 7/7 anonim válasza:
Én meg pont úgy vagyok, hogy sokkal komolyabb, tiszteletteljesebb az egész beszélgetés. Pl mostanában kórházas filmekben látom, ( Dr Murphy, House) hogy a fiatal 25-45 eves kollegak baratsagosan, magázódva beszélnek egymással és sugárzik a tisztelet a beszélgetésből. Attól még nem konzervatívak csak nem tegeződnek. Nekem ez a tipusu magázódás nagyon tetszik. A tegeződéssel csupán annyi a baj, hogy sokan nem jól használják. Alapból a korral hozzák összefüggesbe. Hasonló korú, akkor tegezem. En meg ha tőlem 10 évvel fiatalabb, akkor is magázom, ha üzleti kapcsolat van, vagy nem ismerjuk egymast. Ha jobban megismertuk, akkor felajánlom esetleg, hogy mi lenne, ha tegeződnenk? Ja es sajnos, akik azonnal letegeznek masokat pl engem is, mert hasonló korú, azok közül sokan ezt már úgy veszik, hogy 100 eve együtt őriztunk libákat. Ezt olykor szóvá is kell tenni. Viszont van olyan is, amikor valaki csak a kora miatt, mert mondjuk 20 evvel idősebb és én magázom, elkezd azonnal ismeretlenül tegezni. Ebben az esetben én is azonnal tegezem vissza.
2020. aug. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!