Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért fizetik annyian a...

Miért fizetik annyian a Netflixet, amikor az összes film, sorozat ingyen letölthető Ncore-ról?

Figyelt kérdés

2020. máj. 26. 10:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes, az senkinek sem alternatíva, hogy van aki azért nem fizet elő a Netflixre mert 99%-ban értékelhetetlen ami rajta van? Youtubeon minden videó előtt reklámozzák a hülye sorozataikat, ha ilyen a felhozataluk akkor se fizetnék rá elő ha ingyen lenne.

Amúgy meg fején találta a szöget a 3-as válaszoló: "Most valaki akinek nincs pénze akkor se venné meg ha nem lenne módja ingyen hozzájutni." - A tökéletes igazság. Mindenki szidja itt a csóró torrentezőket, de abba senki nem gondol bele hogy akinek a villanyszámlát alig van pénze kifizetni (és ebben a remek kis országban bőséggel akad ilyen ember, egy fiatal manapság nem tud annyit se keresni hogy egy albérletre fussa neki), az amúgy se fizetné ki a Netflixet és társait, szóval ha nem lenne torrent akkor egyszerűen nem nézné és kész. Így a készítők nem esnek el semmilyen bevételtől, annyi történik hogy ugyanazért a bevételért több ember lát valamit. Ráadásul így hogy a torrent révén olyanokhoz is eljut akikhez amúgy nem jutna, az ő hírnevük, népszerűségük is nő, ergo közvetve még meg is érheti nekik.

2020. máj. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
58%

A sok sznob idejár a kérdés alá lepontozni a torrentezőket.

#11 igazad van a tartalmai illetően, a mennyiség a minőség rovására megy. Időközönként előfizetek rá, de amíg ott a jó öreg Ncore...4 tb külső hdd és tökéletes minden.

2020. máj. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
66%

Anyám, ez a sok karótnyelt sznob :D

Azt még megértem, hogy kicsit sértőnek találjátok, ahogy a kérdező az 1. lehetőséget megfogalmazta, de ti ugyanúgy pálcát törtök a felett, aki nem veletek ért egyet. Nem akarom most egyik tábort sem erősíteni, de mielőtt dobálóztok a "mekkárosíttyátokakészítőket" dumával, ezt a pár gondolatot szeretném, ha végiggondolnátok:


- Nyilván nem véletlenül jött létre a torrent, mint opció, nem kőgazdag Pistike fog letöltögetni, akinek politikus az apucija.

- Hagyjuk már ezt a "kár éri a készítőket" baromságot! A legtöbb filmstúdiónak annyi pénze van, hogy a fejesek - már bocsánat - a feneküket is azzal törlik, nekem ne akarják bemesélni, hogy ezzel őket jelentős kár éri! Egy porsche-val kevesebbet tudnak venni, max annyi.

- A régi, egyébként feledésre ítélt, pincéből, padlásról, stb. előkotort, ritka filmkópiák, amik egyébként a kutyát nem érdekelnek már - beleértve a készítőt -, így legalább megmenekülnek, és olyanokhoz jutnak, akik értékelik az adott alkotást. Ide tartoznak pl. a régi, DVD-kiadást nem megért filmek, Magyarországon soha meg nem jelent filmek, stb. Hosszú a lista.

- Ahogy már elhangzott, a legtöbb esetben olyan dolgokról van szó, amit ha lenne pénze se feltétlen venne meg az ember. Ennek fényében nem értem, hogyan keletkezne anyagi kár ezáltal.


A magam részéről egyébként cs.szettjó találmánynak tartom a streaming-szolgáltatásokat (nem korlátozva a netflixre), mert relatíve olcsó, és nagy a választék, és remélem, felváltja hamarosan a televíziózást. De ettől függetlenül álszent dolognak tartom pálcát törni afelett, aki valamilyen okból nem él ezekkel a szolgáltatásokkal.

2020. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
79%
Nem fizetek elő, mert a netflix originalok nagy szarok, valamint gigavállalalatokat, amik osotba embereken gazdagodnak meg, nem szívesen támogatok.
2020. máj. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
90%
Mert egyszerűbb. A lustaság nagy úr.
2020. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Én a testvérem netflixét használom, így jó, hogy ott van a lehetőség, de magamtól nem fizetnék elő rá, mert annyira nem olyan jó a választék, ami meg kifejezetten felháborító, hogy országonként eltérnek a tartalmak, ugyanúgy előfizetnek a magyarok is, mint az amerikaiak, akkor miért nem lehet globálisan elérhetővé tenni a tartalmakat?

Én személy szerint azért preferálom a Netflixet, mert nem kell a letöltéssel bajlódni, azonnal elérhető, van felirat is, legális.

2020. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is, azért Netflixezek, mert kényelmes. Nem azért, mert van gerincem, és elmondhatom magamról (az a válasz kiakasztó). Ennyi, nekem egy ezrest megér havonta (4-en használjuk, azért csak 1000).


De torrentezni se egy rossz ötlet nyilván, onnan meg azt szedsz le, amit akarsz, meg ingyen van. Mindkettőnek van előnye, ezen kár vitázni.

2020. máj. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
53%
Azért mert a Netflix legális, az ncore-ról letöltés meg még mindig illegális.
2020. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Leszokom majd én is a kalózkodásról, ha nem lesz az általam nézni kívánt mozgóképek 80%-a, és a hallgatni kívánt zenék 98%-a régiózáras, és elérhetetlen nálunk.

ha már ennyien fizetnek elő,nem akarják az artisjus-adót is visszavenni ezzel arányosan? mert tudtommal a letöltés nálunk legális magán célra.

2020. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Nem legális magáncélra sem. Félre ne érts, én abszolút nem bírálni akarok senkit. Engem nem érdekel, ki mit tölt le vagy mit vásárol meg, hidegen hagy. Csak a kérdésre válaszoltam, hogy szerintem ezért fizetnek elő többen a kalózkodás helyett.
2020. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!